تخفیفان سرویس جدید «سبد جبران خدمت کارکنان سازمانی» را عرضه کرد.

تخفیفان به عنوان اولین مجموعه‌ی ارائه خدمات تخفیف گروهی در ایران، با توجه به طیف گسترده‌ی مخاطبان خود، سرویس‌ جدیدی تحت عنوان «سبد جبران خدمت کارکنان سازمانی» را معرفی کرده است. این سرویس برای اولین بار در کشور طراحی شده و شامل پیشنهادات متنوع تخفیف بر اساس وضعیت و نیاز کارکنان، و همچنین موقعیت جغرافیایی آن‌ها می‌شود. در این روش، علاوه بر افزایش قدرت خرید کارمندان، بر اساس تخفیف‌های در نظر گرفته شده که تا ۹۰ درصد نیز قابل افزایش است، سازمان‌ها می‌توانند فرآیندهای دشوار انتخاب مراکز خدماتی و عرضه‌ی کالا را در گستره‌ی وسیع جغرافیایی با تنوع قابل توجهی از خدمات به طور کامل، برون‌سپاری کنند.

در «سبد جبران خدمات کارکنان»، که به منظور تامین اهداف تعالی سازمان و افزایش رضایت کارکنان در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ ارائه می‌شود، قابلیت سفارشی‌سازی مطابق با راهبرد و خط مشی سازمان‌ها در حوزه‌های رفاهی، تفریحی، فرهنگی، آموزشی، کالا و سفر وجود دارد و کارکنان می‌توانند به کمک این سرویس از تسهیلات و پیشنهادات ویژه سازمان خود بهره‌مند شوند. نازنین دانشور، موسس و رییس هیات مدیره تخفیفان، با اشاره به مزیت‌های «سبد جبران خدمت کارکنان»، می‌گوید: «یکی از روش‌های افزایش رضایت کارکنان و ایجاد ارزش افزوده برای سازمان‌ها، ارائه‌ی سبد جبران خدمت است؛ که می‌تواند بر اساس ویژگی‌هایی مانند موقعیت جغرافیایی، نوع پیشنهادات، نیاز کارکنان و راهبردهای مدیریتی سازمان پیشنهاد شود.»

فرصت تخفیف گروهی برای سازمان‌ها

وی این‌گونه ادامه می‌دهد که: «از ویژگی‌های این سرویس می‌توان به مدیریت خدمات رفاهی اشاره کرد که در آن با ایجاد پنل اختصاصی، امکان دسترسی ویژه به پیشنهادات تنها برای اعضای سازمان وجود دارد. ضمن این‌که مشتریان سازمانی در مورد برخی از سرویس‌ها دارای اولویت هستند و گاهی پیشنهادات تنها برای این گروه از مشتریان ارائه می‌شوند.» رییس هیات مدیره تخفیفان، با اشاره به توجیه اقتصادی این طرح می‌گوید: :«ارزش خدمات دریافتی با توجه به نوع تخفیف، فراتر از هزینه‌ای است که برای سرویس پرداخت می‌شود و می‌توان با ارائه‌ی کیف پول الکترونیک این ارزش را تا ۹۰ درصد افزایش داد. حتی امکان دریافت پیشنهادات سفارشی برای موقعیت‌های خاص مانند همایش‌ها نیز پیش‌بینی شده است و سازمان‌ها به طور کامل از مشکلات انتخاب و مدیریت پیشنهادات رفاهی به کارکنان رها می‌شوند.»

«سبد جبران خدمت کارکنان سازمانی» در سه سطح ارائه می‌شود و گزارش سرویس‌های ارائه شده مانند نوع کالا یا خدمات و میزان علاقه به پیشنهادات خاص، از دیگر ویژگی‌های این طرح هستند؛ که در پنل ویژه‌ی ادارات و سازمان‌ها، اطلاع‌رسانی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات می‌توانید به صفحه‌ی «خدمات نوین سازمانی تخفیفان» به آدرس takhfifan.com/b2b مراجعه کنید.

کانال تلگرام تخفیفان