وقتی کسی را برای اولین بار می­‌بینید، از همان لحظه اول به سرعت می­‌خواهید بدانید او چطور آدمی است و به همین دلیل به دنبال ویژگی‌­های خاصی مثل صداقت، مهربانی و هوش در آن فرد می‌­­گردید. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌­کند با ارزیابی رفتارهای آن فرد با او رابطه نزدیکی برقرار کرده و یا قطع ارتباط کنید. ویژگی‌­هایی که در زیر عنوان می­­‌شوند نشان می‌­دهند شما چه خصوصیاتی دارید و بر اساس این ویژگی‌­ها مردم درباره شخصیت شما قضاوت می‌­کنند.

با مجله تخفیفان همراه باشید.

۱- دست خط

بر اساس تحقیقات، دستخط افراد و اندازه‌ی کلمات می­‌توانند چیزهای زیادی درباره‌ی آن‌ها به ما بگویند. بر اساس تحقیقی که توسط شرکت ملی پِن  (National Pen Compan) صورت گرفته، افرادی که دستخط ریز دارند خجالتی، باریک­­‌بین و سخت‌کوش هستند در حالی که افراد برون‌­گرا با درشت نوشتن سعی در جلب توجه دارند.

افرادی که جدی­‌تر هستند هنگام نوشتن، خودکار را بیش‌تر فشار می­‌دهند در حالی که افرادی که این کار را نمی­‌کنند معمولا حساس­‌تر و دلسوز­تر هستند.

۲- رنگ مورد علاقه

بر اساس تحقیقات روان‌شناسی، رنگی که بیش‌تر در لباس‌­هایتان استفاده می‌­کنید، نکات زیادی درباره‌ی شما نشان می­‌دهند. افرادی که بیش‌تر از رنگ مشکی استفاده می­‌کنند حساس و هنرمند هستند و به جزئیات توجه می‌­کنند در حالی که کسانی که رنگ قرمز را دوست دارند بسیار فعال هستند و از زندگی بیش‌ترین بهره را می­­‌برند.

کسانی که رنگ سبز را دوست دارند خون‌گرم و باوفا هستند، افراد متمایل  به رنگ سفید منطقی و منظم هستند و افرادی که رنگ آبی را دوست دارند محتاط و باثبات هستند.

۳- جویدن ناخن­‌ها

واکنش بدن­ شما در موقعیت‌­های مختلف چیز­های زیادی درباره‌ی شما نشان می­‌دهد مثلا کشیدن موهایتان، جویدن ناخنتان و یا دست کشیدن روی پوستتان می‌­تواند نشان­‌دهنده بی­‌حوصلگی، ناامیدی، خستگی یا نارضایتی باشد.

نتایج تحقیقات نشان می‌­دهد که افرادی که ناخن­هایشان را می­جوند کمال­‌گرا هستند و همچنین این کار گاهی نشانه‌ی ناراحتی و یا عصبی بودن است.

۴- کفش­‌ها

۷ نکته که دیگران بر اساس آن‌ها شما را قضاوت می‌کنند

به گفته روان‌شناسان تنها با نگاه کردن به کفش­‌های افراد می‌­توانید درباره آن‌ها قضاوت کنید. به گفته اُمری گیلات (Omri Gillath) یکی از محققان دانشگاه کانزاس با بررسی قیمت، مدل، رنگ و ویژگی­‌های کفش می­‌توانید ۹۰٪ ویژگی‌­های شخصیتی صاحب کفش، ویژگی­‌هایی مثل میزان درآمد، گرایش سیاسی، جنسیت و حتی سن، را حدس بزنید.

۵- چشم‌­ها

چشم­های شما آینه‌ی روح­تان هستند. چشم­‌ها درباره افکار و احساسات، وفاداری و یا فریب‌کاری افراد چیز­های زیادی به ما می­‌گویند. براساس تحقیقات، افراد با رنگ چشم آبی نسبت به افراد با رنگ چشم تیره‌­تر ناسازگارتر هستند و احتمال الکلی شدنشان بیش‌تر است. همچنین افرادی که کم‌تر تماس چشمی برقرار می­‌کنند اراده‌ی ضعیفی دارند.

۶- وقت­‌شناسی­

دیر یا زود رسیدن شما برای قرار ملاقات و یا جلسات می­‌تواند درباره‌ی شخصیت­‌تان اثر مثبت و یا منفی بر روی دیگران بگذارد. دیر رسیدنتان به یک قرار ملاقات مهم ممکن است تاثیر منفی بر افراد بگذارد، در حالی که زود رسیدنتان نشان می­‌دهد شما برای وقت بقیه‌ی افراد ارزش قائل هستید و فرد منظم و باانگیزه‌­ای هستید.

۷- روش دست­‌دادن

تحقیقات نشان می­‌دهند افرادی که محکم دست می­‌دهند شخصیت قوی و با اعتماد‌به‌نفسی را نشان می‌­دهند. احتمالاً چنین افرادی برون­‌گرا هستند، احساسات­شان را بیان می‌­کنند و دیرتر ناراحت و عصبانی می‌­شوند.

از طرف دیگر افرادی که هنگام دست دادن، دست را محکم فشار نمی­‌دهند اعتماد‌به‌نفس کمی دارند و همیشه به دنبال راهی برای فرار از چالش­‌ها هستند. دست دان می‌­تواند نشانه دوستی صادقانه و یا یک رابطه‌ی سرد و غیر صمیمی باشد.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان