تا به حال نگاه کردن به عکس‌تان باعث شده روزتان خراب شود؟ ممکن است اغراق باشد ولی می‌توانیم با کمی دقت، در عکس‌ها بهتر به نظر برسیم. بعضی افراد خوش‌عکس هستند و بعضی دیگر خیلی خوش‌عکس نیستند. همه‌ی ما بارها جلوی دوربین قرار گرفته‌ایم. رعایت نکاتی در جلوی دوربین می‌تواند به بهتر شدن عکس کمک می‌کند.

در زیر نکاتی را مخصوص خانم‌ها آورده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، زیباترین عکس‌های عمرتان را داشته باشید.

۱- طرز ایستادن

حالت ایستادن شما می‌تواند ۱۰ پوند به وزنتان اضافه یا کم کند. اگر کاملا صاف بایستید و در حالی که پای جلوی‌تان کمی خم شده، تمام وزنتان روی پای عقب‌تان باشد، در عکس لاغرتر بنظر می‌رسید.

۲- صاف ایستادن

صاف ایستادن جلوی دوربین  شما را شلخته نشان ‌می‌دهد. اگر ۳/۴ بدنتان به سمت دوربین باشد یا به پهلو بایستید، به ویژه اگر گروهی عکس می‌گیرید، جذاب است. این کار سایزتان را نصف می‌کند.

۳- پیشانی جلو و چانه پایین

این کار باعث می‌شود خوش‌عکس‌تر باشید. حتی اگر چانه بزرگی نداشته باشید، این کار فک‌تان را برجسته می‌کند. همچنین پیشنهاد می‌شود چشم‌هایتان کمی نیمه‌باز باشد.

۴- دست را به کمر بزنید

بارها این حالت را روی فرش قرمزها دیده‌اید. افراد معروف دلیل خوبی برای این کار دارند. وقتی بازویتان را دورتر از نیم‌تنه قرار می‌دهید کوچک‌تر و جذاب‌تر می‌شوید. هم‌چنین این کار باعث می‌شود مچ کوچک‌تان را پنهان کنید. بهتر است دستی که به کمر زده می‌شود به طرف دوربین باشد اما اگر این حالت را دوست ندارید فقط بازویتان را دور از نیم‌تنه نگه دارید.

۵- راحت باشید

یک لبخند غیرطبیعی راحت‌ترین چیزی است که عکس را خراب می‌کند و شما را خشک و عجیب نشان می‌دهد. اگر شما هم این مشکل را دارید یک ترفند ساده وجود دارد: زبان‌تان را پشت دندان‌های بالایتان قرار دهید و لبخند برنید. مثبت فکر کنید و نفس عمیق بکشید.

۶- آرایش مناسبی بکنید

چون دوربین دو بعدی است آرایش جلوی آن متفاوت بنظر می‌رسد. در این‌جا نکاتی برای آرایش جلو دوربین گفته شده است:

  • آرایش مات بکنید و مواد آرایشی درخشان استفاده نکنید. برای کم کردن درخشش پوست، دستمالی را کمی نم‌دار کرده و به آرامی روی پوست خود قرار دهید تا براقی پوست شما کم شود و کمی پودر روی بینی بمالید. حتی آرایش کردن مردها جلوی دوربین به انعکاس کمک می‌کند.
  • آرایش‌ شما، به ویژه آرایش اطراف چشم‌، را کمی تیره‌تر از معمول انجام دهید. خط چشم و ریمل چشم را کمی درشت‌تر می‌کنند.
  • رژ لب‌ را کمی تیره‌تر از پوست‌تان انتخاب کنید. کمی برق لب هم بزنید. اگر لب‌تان بی‌رنگ باشد جلوی دوربین لب و صورت‌تان یکی می‌شوند.
  • از مژه‌ی مصنوعی استفاده کنید. ممکن است در حالت معمولی از مژه مصنوعی استفاده نکنید اما آن‌ها چشم‌هایتان را جلوی دوربین کاملا تغییر می‌دهند.
  • کمی بیش‌تر از معمول رژ گونه بزنید. این کار گونه‌تان را برجسته می‌کند و درخشندگی خاصی به صورت‌تان می‌دهد.
  • کرم و پودر نیز برای ظاهری بی‌نقص مهم هستند.

۷- کمی موهایتان را بلند و پرپشت کنید

علاوه بر اینکه مدل موهایتان را طوری انتخاب کنید که صورت‌تان جذاب‌تر باشد، موهای فرق‌تان را کمی بالا ببرید و پرپشت کنید. مو در عکس بویژه در قسمت فرق سر کدرتر و صاف‌تر می‌شود. با پرپشت کردن موهایتان ظاهر جذاب‌تری پیدا می‌کنید.

۸- لباس‌های چشم‌گیر بپوشید

اگرچه اکثر مردم می‌خواهند زیر لباس‌های گشاد پنهان شوند، این کار شما را در عکس‌ها بزرگ‌تر نشان می‌دهد. لباس‌های نازک مناسب با تن مشکی انتخاب کنید. اگر جایی هستید که نمی‌خواهید جلب‌ توجه کنید، با کج یا ناصاف کردن بعضی بخش‌های لباس نگاه‌ها را از برآمدگی‌ها دور کنید.

۹- زمان مناسبی از روز را انتخاب کنید

برای عکس‌هایی که در فضای باز هستند، وقتی خورشید بالای سر است، سایه‌ها فضای عکس را خراب می‌کنند، و خطوط صورت و ورم زیر چشم مشخص‌تر می‌شود. بهترین زمان عکاسی هنگام طلوع آفتاب است. یعنی زمانی که خورشید در قسمت پایین آسمان است و فراموش نکنید صورت‌تان را به طرف نور بگیرید.

۱۰- روبه‌روی آینه بایستید

وقتی شک دارید، تمرین کنید. جلوی آینه بایستید و لبخند بزنید. صورتتان را به شکل‌های مختلف کج کنید تا بفهمید کدام حالت جذاب‌تر است. ممکن است عجیب باشد ولی روش خوبی است. همه‌ی ما در زاویه‌ی خاصی صورت‌مان جذاب‌تر است و شما فقط باید آن زاویه را پیدا کنید و در آن حالت عکس بگیرید.

منبع: Listotic

کانال تلگرام تخفیفان