از مدفوع پاندا تا مدفوع ساس، عجیب‌ترین چای‌هایی هستند که بعضی مردم طعم آن‌ها را دوست دارند. چای‌هایی که کسی در یک روز معمولی نمی‌نوشد.

چای مدفوع پاندا

اگر فکر می‌کنید با خرید این چای، مدفوع می‌خرید اشتباه می‌کنید. بر خلاف نام آن، این چای سبز در جنوب‌ غربی چین رشد می‌کند و مدفوع پاندا تنها به عنوان کود استفاده می‌شود. این چای در لیست گران‌ترین چای‌های دنیا قرار دارد و هر ۵۰ گرم آن قیمتی معادل ۳۵۰۰ دلار امریکا دارد.

چای حبابی

این چای سرد که در ابتدا در دهه ۱۹۸۰ در تایوان نوشیده می‌شد بیشتر شبیه میلک‌‌شیک است. بطور سنتی در آن، چای، شیر، میوه‌ها و  نوعی نشاسته جویدنی به نام کاسا وجود دارد. هم‌چنان که این چای به عنوان نوشیدنی در جهان مرسوم شد، قهوه‌خانه‌ها طعم‌های مختلفی را به آن اضافه کردند.

چای پواِر

وقتی چای سبز به آرامی با کمک قارچ‌ها و کپک‌ها کهنه می‌شود، چای پواِر تولید می‌شود. دولت چین می‌گوید چای پواِر اصلی تنها در استان یوننان تولید می‌شود. به دلیل تاثیر مفید آن بر سلامتی، دم‌کرده‌ی آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. متاسفانه چون یکی از گران‌ترین چای‌های دنیا است هر کسی توانایی خرید آن را ندارد.

چای سبز کوکیچا

ژاپنی‌ها روش خاص خودشان را برای تولید این معجون سبز معطر دارند. ساقه‌ها، ریشه‌ها و ساقه‌های ریز گیاه چای برای درست کردن این چای سنتی استفاده می‌شوند. چون این چای حاوی مقدار خیلی کمی کافئین است کودکان نیز می‌توانند آن را بنوشند.

چای گوایوسا

تبرگ‌های گوایوسا که درخت بومی جنگل‌های بارانی اکوادور است، غنی از کافئین و آنتی‌اکسیدان‌ها است. قبایل بومی چون از تاثیر محرک آن لذ می‌برند، آن را مانند چای دم کرده و می‌نوشند.

چای مدفوع حشرات

می‌توانید تصور کنید چای از مدفوع حشرات تولید شود و به گرانی طلا باشد؟ کشاورزان تایوانی مدفوع حشراتی که تنها از برگ‌های چای ارگانیگ تغذیه می‌کنند را با موچین و قیچی جمع‌آوری می‌کنند. به گفته شرکت چای تیرُیر دم‌ کرده این چای جان انسان‌ها را نجات می‌دهد و ارزشی برابر با طلا دارد. ویجی دودجا (Vijay Dudeja) رئیس کارگزاران چای کلکته این چای یعنی گران‌ترین چای دنیا را برای محمد ال فید (Mohamed Al Fayed) مالک و رئیس هارُد می‌فرستد.

چای سیر

برای کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند این چای خیلی عجیب نیست زیرا بعضی معتقدند سیر به حفظ متابولیسم طبیعی بدن برای کم کردن لایه‌های اضافی چربی کمک می‌کند. همچنین این چای گرم به شما کمک می‌کند از مشکلات قلبی دوری کنید و فشار خون منظمی داشته باشید.

چای باروت

این چای که منشا چینی دارد به دلیل شباهت برگ‌هایش به دانه‌های باروت سیاه این نام را گرفته است. برای حفظ عطر و طعم آن، برگ‌هایش با دست یا ماشین رول و پیچیده می‌شوند تا برگ‌هایش شکسته نشوند.

چای مریم‌گلی

tea1

این چای که از گیاه مریم‌گلی تولید می‌شود بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ و آداب و رسوم مکزیک است. رهبر مذهبی مازاتک، بومی مازاتک در ایالت اُکاسا، این چای را می‌نوشد تا در طول مراسم الهاماتی که می‌شود را دریافت کند. چون این دم‌ کرده از مواد توهم‌زا تولید می‌شود مریم‌گلی بخش اصلی آن را تشکیل می‌دهد.

چای مخمر کره گاومیش

این چای برای هوای سرد تبت و لاداخ مناسب است و تقریبا نصف روز طول می‌کشد آماده شود. این چای جوشیده با نمک و کره گاومیش آنقدر مخلوط می‌شود تا به غلظت روغن برسد. به این دلیل انرژی و گرمای زیاد این چای، تبتی‌ها آن را در طول روز می‌نوشند.

چای لابرادور

نام این چای از منطقه‌ای در کانادا که در آنجا تولید می‌شده، گرفته شده است و به سگ‌ها ربطی ندارد. این چای که از سه نوع گیاه از تیره رودودِنیرن تولید می‌شود برای بسیاری از بیماری‌ها مانند سرماخوردگی‌ سوزش سردل و خماری موثر است. اما در مصرف آن باید دقت کرد زیرا این چای حاوی لِدُل که ماده‌ای سمی است که مصرف مقادیر زیاد آن باعث گرفتگی عضلات، هذیان، و حتی سکته ناقص می‌شود.

چای کامبوجا

این چای که به دلیل طعم ترشش معروف است، یکی از عجیب‌ترین چای‌های روسی است. این چای بوسیله تخمیر چای سیاه با مخمر و باکتری تولید می‌شود. مردم ادعا می‌کنند این چای باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان