رهبران بزرگ چه کارهایی را باید هر روز انجام دهند؟

این سوال اساسی که توسط یکی از مدیران شرکت بری-ومیلر (شرکتی به ارزش ۲ میلیارد دلار که در زمینه‌ی تجهیزات سرمایه‌ای و مشاوره‌ی مهندسی با مرکزیت سنت لوئیس فعالیت می‌کند) پرسیده شده، مدیرعامل این شرکت، باب چپمن، و تیم اجرایی‌اش را به ایجاد چک‌لیستی ترغیب کرده که به وسیله‌ی آن به مدیران بگوید چگونه زمان خود را بگذرانند.

فرهنگ بی-دبلیو (مخفف بری-ومیلر) توسط سایمون سینِک، نویسنده و مدرس رهبری هدفمند، مورد ستایش قرار گرفته‌است. زیرا این فرهنگ باعث ایجاد اعتماد میان مدیران و کارمندان می‌شود. اسنادی مانند همین چک‌لیست و «راهنمای اصول رهبری»، به بهبود این اعتماد کمک کرده‌‌است. در کتاب جدید «همه مهم‌اند: قدرت خارق‌العاده‌ی اهمیت دادن به افراد خود، همانند خانواده»، چپمن و راج سیسودیا، نویسنده‌ی کتاب و پروفسور دانشگاه بابسون، این چک‌لیست را به طور کامل به اشتراک گذاشته‌اند.

طرفداران چک‌لیست با شنیدن اینکه بی-دبلیو از اصول آتول گاوانده -که با جزئیات در کتاب موفقش، «بیانیه‌ی چک‌لیست»، شرح داده‌است- پیروی کرده، بسیار خوشحال خواهند شد. این چک‌لیست که از ۱۲ مورد تشکیل‌شده، از ساختاری با جملات ساده و زبانی ابتدایی استفاده کرده‌ است. بنابراین چک لیست مذکور برای مرور سریع ساخته شده، نه بررسی دقیق و با جزئیات.

great managers

این چک‌لیست با گزاره‌ی ساده‌ای آغاز می‌شود: «من مسئولیت فوق‌العاده‌ی رهبری را می‌پذیرم. گزاره‌های بعدی اقدامات ضروری من به عنوان یک رهبر را شرح می‌دهند». در ادامه می‌توانید ۱۲ گزاره‌ای را بخوانید که می‌تواند به رهبران هر سازمانی کمک کند تا کارشان را بهتر انجام دهند:

۱- من نظارت بر راهنمای اصول رهبری را به وسیله‌ی زمانم، مکالماتم و پیشرفت شخصی تمرین می‌کنم.

۲- من امنیت و تندرستی را ار طریق اقدامات و حرف‌هایم حمایت می‌کنم.

۳- من جهت هدایت تیمم برای دستیابی به نتایج اصولی تفکر می‌کنم.

۴- من شور، خوش‌بینی و هدف ایجاد می‌کنم.

۵- ارتباطات شخصی من، رابطه‌ی رضایت‌بخشی را می‌پرورد.

۶- من تیمی تربیت می‌کنم که در آن به یکدیگر متعهدیم و هدف مشترکی را دنبال می‌کنیم.

۷- من آزادی قابل اعتماد را تمرین می‌کنم که هر کدام از ما را، برای رسیدن به ظرفیت‌هایمان توانا می‌سازد.

۸- من فعالانه در رشد شخصی افراد تیمم تلاش می‌کنم.

۹- من تعامل گروهی هدفمند را تسهیل می‌کنم.

۱۰- من اهدافی را تعیین، هدایت و اندازه‌گیری می‌کنم که پیروزی را تعریف کند.

۱۱- من ویژگی‌های عالی افراد را شناسایی کرده و تقدیر می‌کنم.

۱۲- من به پیشرفت مداوم روزانه متعهد هستم.

چک‌لیست با گزاره‌ی ساده‌ی دیگری پایان می‌یابد: «زمانی که ما سرها، قلب‌ها و دست‌های خود را پیرامون این عادات به کار گیریم، اعتماد و رضایت‌مندی فوق‌العاده‌ای پدیدار خواهد شد».

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان