ازدواج و تشکیل خانواده یک تعهد جدی است، اما برخی افراد آن‌گونه که باید این اتفاق را جدی نمی‌گیرند. شما باید با مناسب‌ترین فرد ازدواج کنید، فردی که بتوان در موقعیت‌های خوب و بد روی او حساب کرد، شخصی که همیشه پشتیبان شما باشد.

روی سخن این مطلب با دختر خانم‌هایی است که در شرف ازدواج هستند. در ادامه مطلب، ۴ دسته از مردانی معرفی شده است که قطعا نباید با آن‌ها ازدواج کنید. با ما همراه باشید.

۱- افراد شکست خورده

باید از خود سوال کنید که چرا وی همیشه شکست خورده است. آیا از کار کردن متنفر است؟ آیا با ولخرجی تمام پول خود را به پای کارهای بیهوده هدر می‌دهد؟ در هر صورت، فکر ازدواج با کسی که توانایی حفظ پول خود را ندارد، نباشید. افرادی که از لحاظ مالی ثبات دارند، افراد بهتری برای ازدواج کردن هستند. البته این حرف به این معنی نیست که حتما باید با افراد ثروتمند ازدواج کنید، بلکه به این معنی است که شخص مورد نظر شما باید مسئولیت‌پذیر باشد. مدیریت مسئولانه امور مالی با ذخیره ریال به ریال پول و خسیس بودن در مورد خرج کردن آن فرق دارد، اما هنر پس انداز کردن، یکی از پیش‌نیازهای یک همسر خوب است. اگر وی در حال حاضر توانایی پرداخت هزینه‌های نامزدی را ندارد، در آینده هم توانایی مدیریت هزینه‌های سرسام‌آور زندگی را نخواهد داشت. قبل از اینکه تصمیم خود برای انتخاب یک نفر را نهایی کنید، ضروری است که به نحوه‌ی مدیریت مالی وی توجه داشته باشید.

۲- افراد بچه ننه

دسته دوم از مردانی که نباید با آن‌ها ازدواج کنید، به عبارت عامیانه و ساده، بچه‌ننه‌ها هستند. چرا که پس از ازدواج و تا آخر عمر خود، باید با مادر آن‌ها در همه زمینه‌ها رقابت کنید. وی همیشه شما را با مادرش مقایسه خواهد کرد، که البته از نظر وی هیچ‌گاه خطا نمی‌کند. همسر شما انتظار خواهد داشت که لباس‌های وی را درست همان‌طوری که مادرش پیش از ازدواج می‌شست، بشورید. بچه‌ننه‌ها نیاز به مراقبت همیشگی دارند، آن هم نه تنها از جانب مادرشان، بلکه هسرشان نیز باید از آن‌ها مراقبت کند.

احتمالا او نه تنها هرگز کارهای مربوط به زندگی خود را انجام نداده است، بلکه نمی‌داند که چگونه آن‌ها را انجام دهد و حتی قصد هم ندارد که در آینده آن‌ها را انجام دهد. اولین جایی که بچه‌ننه‌ها پس از یک جر و بحث، بدون تردید به آنجا می‌روند، خانه مادر عزیزشان خواهد بود.

۳- افراد غمگین

بعضی افراد همیشه ناراحت هستند. فرقی ندارد که در اطراف آن‌ها چه اتفاقی می‌افتد، آن‌ها همیشه دلیلی پیدا خواهند کرد که در مورد آن شاکی باشند. اگر خواستگار شما همیشه افسرده است و شما انتظار یک زندگی شاد را در آینده دارید، احتمالا ایده‌ی خوبی نیست که به وی جواب مثبت بدهید. یک فرد بدبخت ممکن است برای لحظاتی آرام باشد، اما در اغلب اوقات باید به شکایات مستمر و طولانی و سرزنش کردن مدام دیگران توسط او گوش بدهید. او برای تغییر شرایطی که از آن ناراضی است تلاشی نخواهد کرد. کسی که شکایت کردن از این و آن را دوست دارد، اما حاضر به تغییر شرایط نیست، همسر ایده‌آلی برای شما نخواهد بود.

۴- افرادی که دوست دارند دیگران را کنترل کنند

کسی که از طریق کنترل دیگران برای دستیابی به خواسته‌های خود تلاش می‌کند، فرد مناسبی برای ازدواج نیست. حتی اگر او فقط بعضی اوقات این کار را انجام می‌دهد، باز هم با کسی که مدام در حال کنترل کردن دیگران است، فرقی ندارد. این واقعیت که او مهارت کنترل دیگران را دارد و می‌تواند از آن‌ها در مواقعی که نیاز دارد استفاده کند، نشانه‌ی بسیار بدی است. مشکل کنترل‌کنندگان این است که یا باید دقیقا چیزی را که می‌خواهند به آن‌ها تحویل دهید و یا بایستی خشم آن‌ها را تحمل کنید. اگر در حال حاضر یک خواستگار کنترل‌گر دارید، ازدواج با وی قطعا باعث ناراحتی بیشتر شما خواهد شد.

در نهایت اگر قصد ازدواج با افرادی با مشخصات بالا را دارید، بسیار مهم است که تاثیرات زندگی مشترک با این فرد را در نظر بگیرید.

این ویژگی‌های شخصیتی می‌توانند در یک زندگی مشترک، فاجعه به بار بیاورند. به قلب خود رجوع کنید و از خود بپرسید که اگر با این شخصیت‌ها ازدواج کنید، زندگی بهتری خواهید داشت؟ اگر جواب شما «خیر» است، از ازدواج با آن‌ها صرف نظر کنید.

نظر شما راجع به این چهار تیپ شخصیتی چیست؟ آیا تجربه‌ی زندگی با این افراد را دارید؟ با استدلال‌های این مقاله موافقید؟

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان