همه ما حداقل یک نفر را می‌شناسیم که موهای زیبایی دارد. جورج کلونی یکی از آن افراد است که همه‌ی ما پنهانی از او متنفریم. داشتن موهای زیبا تا حدودی ژنتیکی است ولی بخش دیگری از آن به آرایش مو و رعایت بعضی نکات بستگی دارد. برای مثال من کسی را می‌شناسم که موهای فر بلند و زیبایی دارد ولی موهایش همیشه بهم ریخته است. برخی دیگر هم، به صورت ارثی، موهای فوق‌العاده زیبایی ندارند، اما رعایت چند نکته باعث شده است، ظاهر موهای این افراد، زیباتر از بسیاری دیگر از ما باشد. در اینجا پنج عادت افرادی که موهای زیبایی دارند را برای شما توضیح می‌دهیم.

آرایش‌گر فوق‌العاده‌ای دارند

اگر می‌خواهید موهای زیبایی داشته باشید باید آرایش‌گر خوبی داشته باشید، اما بعضی افراد برای این‌که کم‌تر هزینه کنند به ارزان‌‌ترین آرایش‌گاه‌ها می‌روند. آرایش‌گر شما نقش مهمی در ظاهر شما دارد و توصیه می‌کنم اگر می‌خواهید ظاهر خوبی داشته باشید بهترین آرایش‌گرها را پیدا کنید. یک آرایش‌گر حرفه‌ای، به خوبی می‌داند با توجه به جنس مو و فرم صورت شما باید موهایتان را به چه شکلی آرایش کند و بهترین محصولات را استفاده کرده و این محصولات را به شما معرفی می‌کند. شما هرگز ‌این نوع دقت و توجه را در آرایش‌گاه‌های معمولینمی‌بینید.

۵ عادت مردهایی که موهای زیبا دارند

شامپوهای مناسب استفاده می‌کنند

اگر از شامپو به درستی استفاده نکنید یا شامپوهای نامناسب استفاده کنید تاثیر بدی بر موهای شما خواهد داشت. یک شامپوی مناسب می‌تواند تاثیر فوق‌العاده ای داشته باشد. جنس موی (خشک، چرب، مجعد، صاف، و غیره) افراد متفاوت است و با توجه به جنس مو باید شامپوی مناسب انتخاب شود، پس به جای استفاده از هر شامپویی که همسرتان برایتان می‌خرد، شامپوی مناسب با جنس موی خود را استفاده کنید.

استفاده از محصولات مناسب و روش درست شامپو کردن می‌تواند یک دنیا تغییر ایجاد کند.

از محصولات شیمیایی استفاده نمی‌کنند

یکی از مضر‌ترین کارهایی که ممکن است انجام دهید انجام کارهایی مانند فر و رنگ و استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو است. این محصولات در حالی که نسبت به سال‌های گذشته بسیار با کیفیت‌تر شده‌اند، اما باز هم، با شکستن مو رنگ آن را تغییر می‌دهند و به آن آسیب می‌زنند.

برخلاف بخش‌های دیگر بدن، مو، خون و عصب و ویژگی ترمیم شدن ندارد. پس هنگامی که مو صدمه می‌بیند، نمی‌تواند خودش را ترمیم کند. البته ممکن است با استفاده از بعضی محصولات بتوانید تا حدودی آسیب مو را درست کنید ولی تنها راه ترمیم موی آسیب دیده، رشد مجدد آن است.

موهایشان را به درستی خشک می‌کنند

خشک کردن مو به روش نادرست یکی از بزرگ‌ترین دلایل آسیب دیدن موی مردان است، هنگامی که مو خیس است بیش‌تر در معرض آسیب است. اغلب مردها موهایشان را با حوله خشک می‌کنند این کار باعث می‌شود مو در الیاف حوله گیر کرده و کشیده شود (این کار به مو آسیب زده و آن را فر می‌کند). بعضی افراد با محصولات شیمیایی موهایشان را بالا می‌برند و با گرمای شدید سشوار آن را خشک می‌کنند که این کار نیز به مو آسیب می‌رساند. بهترین راه خشک کردن مو استفاده از یک حوله میکروفایبر برای خشک کردن آب اضافی مو و یا به آرامی دست کشیدن در مو است، سپس موهایتان را به شیوه‌ای که می‌خواهید درست کنید و اجازه دهید مو در هوای معمولی خشک شود.

آن‌ها مراقب پوست سرشان هستند

یکی از نکات دیگری که مردها فراموش می‌کنند مراقبت از پوست سر است. پوست سر جایی است که مو از آن‌جا شروع به رشد می‌کند. چمن برای رشد به خاک سالم نیاز دارد و مو برای رشد به پوست سر سالم نیاز دارد. موهایتان را با محصولات مناسب بشویید، و پوست سرتان را ماساژ دهید تا جریان خون در آنجا افزایش یابد و پوست سرتان تمیز باشد.

صرف نظر از ژنتیک شما، اگر این پنج نکته را رعایت کنید از تغییر و بهتر شدن ظاهر موهایتان شگفت‌زده خواهید شد.

منبع: About

کانال تلگرام تخفیفان