چرا بعضی افراد در کارشان موفق‌تر از سایرین هستند؟ راز موفقیت آن‌ها چیست؟ موفقیت، به عادت‌ها، باورها، علاقه، انعطاف‌پذیری و نگرش ما بستگی دارد. اغلب، بین توانایی‌های یک کارآفرین و سایر افراد تفاوتی وجود ندارد، زیرا همه قادرند هر کاری انجام دهند. نکته‌ی کلیدی این است که ذهنمان را به کارهای عملی عادت دهیم و بین دلبستگی و تعهدات، تعادل ایجاد کرده و از اتفاقات پیش رو، نترسیم.

در واقع مهم‌ترین تفاوت کارآفرینان موفق با سایرین، طرز فکر و نگرش آن‌ها به مسائل است. در ادامه‌ی این مطلب، با ۱۰ نگرش و طرز فکر آشنا خواهیم شد که کسب‌و‌کار شما را به شدت پیشرفت می‌دهند و باعث بهبود وضعیت کاری شما خواهند شد. با مجله تخفیفان همراه باشید.

۱۰ نوع طرز فکر که کسب و کار شما را به شدت پیشرفت می‌دهد

۱- نترسید.

برای رسیدن به موفقیت باید شجاع باشید و برای شجاع شدن باید کارهای شجاعانه انجام دهید. موفقیت، بیش‌تر به این بستگی دارد که فراتر از آن‌چه درباره‌ی توانایی‌هایتان انتظار دارید، عمل کنید و جسارت وارد شدن به ناشناخته‌ها را داشته باشید. موفقیت یا شکس، مهم نیست. مهم این است که شما چیزی یاد گرفته‌اید و رشد کرده‌اید.

 این رشد چه از موفقیت یا شکست ناشی شده باشد، به معنای رسیدن به سطحی از موفقیت است.

۲- به خودتان اعتماد کنید.

نگرش منفی، قطعا موفقیت را کاهش می‌دهد و نگرش مثبت باعث موفقیت می‌شود. اگر خودتان را باور نداشته باشید در واقع یکی از عوامل موفقیت را کم دارید.

موفقیت چیزی نیست که صرفا «اتفاق بیفتد» بلکه موفقیت، «یجاد می‌شود».

وقتی خودتان را کاملا باور دارید، می‌توانید به هر چیزی برسید. با این باور، شما توانایی، انعطاف‌پذیری و شکیبایی لازم برای مواجه شدن با شرایط سخت را خواهید داشت.

۳- شرکای خوب انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها در مسیر کسب و کار، انتخاب افرادی است که با آن‌ها کار می‌کنید. منفی‌نگری مسری است. اگر گروهی که با آن‌ها کار می‌کنید، به ویژه رئیستان، انسان‌های منفی‌نگری باشند، مانعی در مسیر موفقیت شما خواهند بود.

برای رسیدن به اهداف مورد نظرتان، اگر لازم است کارفرمایتان را عوض کنید و اگر خودتان رئیس هستید، بلافاصله افراد منفی‌نگر را از تیمتان بیرون کنید.

تنها یک فرد منفی‌نگر، برای خراب کردن روحیه‌ی کل تیم کافی است. علاوه بر این، وقتی با افراد موفق و هدف‌گرا ارتباط دارید، می‌توانید از آنها چیزهای زیادی یاد بگیرید و همچنان که در مسیر موفقیت پیش می‌روید عادت‌های خوب آن‌ها را، شما نیز انجام دهید.

۴- خودتان اهدافتان را انتخاب کنید.

شناخت و آگاهی از اهدافتان چیزی است که باید از درون شما سرچشمه بگیرد. وقتی خودتان اهدافتان را انتخاب می‌کنید، انگیزه‌ی بیش‌تری برای رسیدن به آن‌ها دارید.

به همین دلیل است که با رسیدن به این اهداف، به بخش جدیدی از آرزوهایتان می‌رسید. وقتی اهداف شما از انگیزه‌ی درونی‌تان نشات می‌گیرند، معنای عمیق‌تری دارند و تاثیر بیشتری بر شخصیت شما می‌گذارند.

هر یک از اهدافی که انتخاب می‌کنید پیشرفت درونی و عمیقی بر شما به عنوان یک فرد می‌گذارد. پیشرفت شخصی تنها یکی از مزیت‌های نشات گرفته از موفقیت در اهداف تجاری شما است.

۵- یک خواسته و تصور داشته باشید.

تصورات بسیار قوی هستند، زیرا اعمال، افکار را دنبال می‌کنند. یک تکنیک عالی برای تقویت قوه‌ی تخیلتان این است که اهدافتان را بصری کنید. بعضی افراد اهدافشان را روی تخته‌ی مخصوصی می‌نویسند. بعضی افراد اهدافشان را به شکل نقشه می‌کشند و بعضی دیگر تاریخ خاصی برای رسیدن به اهدافشان تعین می‌کنند.

 من معتقدم هر چیزی که نوشته شود احتمال رسیدن به آن بیش‌تر از تصوراتی است که در ذهن‌مان داریم. وقتی اهدافتان را بصری می‌کنید، آن‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنید و هنگامی که اهدافتان را در ذهنتان نگه می‌دارید، آن‌ها فقط در حد آرزو می‌مانند.

۶- چالش‌ها را بپذیرید.

برای بالا رفتن از کوه، مسیرهای ساده‌ای وجود دارد ولی پیدا کردن آن‌ها سخت است. چالش، بخش ضروری موفقیت در هر کاری است.

چالش باعث رشد شما در مسیر موفقیت می‌شود. هر چالشی، با مانع شدن در مسیر شما، در واقع با ایجاد مسیری مشخص‌تر برای دسترسی به رویایِ فروشندگان، مشتریان، مدیران، کارکنان و اعضای خوب، شانس بیش‌تری برای شما فراهم می‌کنند. به همین دلیل از هر چالشی برای پیشرفت استفاده کنید. هر چالش مانند قطب‌نمایی شما را به سوی فرصت‌ها و شرایط تجاریِ جدید هدایت می‌کنند.

۷- گزینش‌گر باشید.

گزینش‌گری و سخت‌گیری باعث موفقیت می‌شود. باید درباره اهداف بزرگ‌تر و آن‌چه برای تبیین و اجرای اهداف تجاریتان در طول مسیر نیاز دارید، عمیق و هوشمندانه فکر کنید.

تمرکز حواس یعنی آگاه بودن از همه‌ی زوایای کار، و با زمان حال پیش رفتن؛ تا در آینده مجبور نباشید اشتباه‌هایتان را پاک کنید.

از پتانسیل گروه آگاه باشید: چه کسی چه کاری را بهتر انجام می‌دهد، کدام مشتریان یا معاملات، بیش‌تر باعث موفقیت شما می‌شوند و چه زمانی چه کاری یا چه تغییری انجام دهید که موثرتر باشد.

اگر به این شیوه عمل کنید گزینش‌گری، شما را در دستیابی به موفقیت کمک می‌کند.

۸- خطر‌پذیر باشید.

برای موفقیت در زندگی یا کار، هیچ تضمینی وجود ندارد. ناشناخته‌ها همیشه وجود دارند. بنابراین اگر در مسیر درست هستید، خطر و آموزش، راهکارهای لازمی برای دستیابی به شناخت هستند.

۱۰ نوع طرز فکر که کسب و کار شما را به شدت پیشرفت می‌دهد

اگر از خطر کردن می‌ترسید، برای موفقیتتان محدودیت قرار می‌دهید و در جایی که احساس راحتی و امنیت می‌کنید، باقی می‌مانید. اگر به دنبال چیزی که می‌خواهید نروید و ترس از عدم پذیرش را کنار نگذارید، به چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید.

۹- کاری را که دوست دارید انجام دهید.

وقتی در کاری که دوست دارید سرمایه‌گذاری می‌کنید و کارتان را متناسب با شخصیت‌تان انتخاب می‌کنید، احتمالا در کارتان موفق‌تر خواهید شد. در زندگیتان همه‌ی کارها را با علاقه انجام دهید.

ممکن است همه‌ی بخش‌های کارتان را دوست نداشته باشید، ولی با نگاه کردن به بخشی که برایتان ارزشمند است و انرژی و وقتتان را در آن می‌گذرانید، سختی‌ها را تحمل کنید.

همه‌ی بخش‌های کارتان را دوست داشته باشید، برای همه‌ی جنبه‌های آن هدف پیدا کنید و به آن متعهد باشید و بدانید آن‌چه انجام می‌دهید برای دیگران مفید است. وقتی کاری که انجام می‌دهید را دوست داشته باشید، هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع کار کردن و رشد شما شود.

۱۰- شکرگزار باشید.

وقتی زندگی و شغل‌تان را به گونه‌ای می‌بینید که گویی به چیزی که می‌خواستید نرسیدید، نمی‌توانید در کارتان از پله‌های موفقیت بالا بروید. پس این منفی‌نگری مانع پیشرفتتان می‌شود.

باید به آن‌چه دارید نگاه کنید و بدانید در مقایسه با بسیاری از افراد دیگر، شما وضعیت خیلی بهتری دارید.

وقتی چنین نگرشی دارید از رنج بردن و شکایت کردن درباره مسائل کوچک دست برمی‌دارید. زیر هر صورت‌حسابی که پرداخت می‌کنید بنویسید متشکرم. این صرفا تشکر از یک شخص، رویداد، فروشنده، یا مشتری برای کاری که برای شما انجام داده‌اند، نیست؛ بلکه تشکر اختصاصی برای قدردانی از خدمات و محصولاتی است که شما به آن‌ها نیاز داشته‌اید.

عادت‌ها، به همراه انعطاف‌پذیری، مسیر پیشرفت را برای شما هموار می‌کنند. موفقیت سیال است و سختی و انعطاف‌ناپذیری، مانعی در این مسیر هستند.

عمل کردن به این نکات مانند قطب‌نمایی جریان را به سوی اهداف مالی و کاریتان هدایت می‌کنند. این نکات علاوه بر آزادی و انعطاف‌پذیری، مسیر دقیق را نیز به شما نشان می‌دهند.

منبع: Entrepreneur

کانال تلگرام تخفیفان