یکی از عواملی که باعث دگرگونی و تغییر دیدگاه افراد نسبت به زندگی و شخصیت فردی خود می‌شود، مسافرت کردن است. همانطور که سعدی در یکی از غزلیات خود می‌فرماید: “بسیار سفر باید تا پخته شود خامی”. در اینجا قصد داریم تا هفت مقصد مسافرت را به شما معرفی کنیم که دقایق زیادی از تفکر و تامل و خوداندیشی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

۱- کیوتو، ژاپن

GP_Kyoto

این شهر آرام که برای مدتی حدود هزار سال پایتخت ژاپن بوده است، مکان معرکه‌ای برای جدا شدن از فشار زندگی روزمره است. باید زمانی را به گشت و گذار در میان سایت‌های میراث جهانی یونسکو در این شهر بگذرانید که شامل باغ‌های انعکاسی و معابد خیره‌کننده است. کیوتو کاملا برعکس شهر پرشتاب و دیوانه‌وار توکیو، یعنی پایتخت فعلی ژاپن، شهری آرام است. شهری مناسب برای توقف کردن و تفکر و تامل جدی در یک مکان به شدت معنوی.

۲- استانبول، ترکیه

istanbul-2

این شهر نه تنها یک تاریخ بسیار غنی در خود دارد، بلکه آمیزه‌ی تمام عیاری از شرق و غرب نیز هست. حفظ سنت‌ها در کنار استقبال از فرهنگ دنیای مدرن و امروزی از ویژگی‌های بارز این شهر است. با مسافرت به این شهر به فهم بهتری از نیاز به تعادل در زندگی اشخاص دست پیدا خواهید کرد و مشاهده خواهید کرد که چگونه جنبه‌های مختلفی از خودتان، به طور هم‌زمان و هماهنگ با هم همکاری می‌کنند.

۳- سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

San Francisco, CA, USA

این شهر با آغوش باز به همه‌ی مردم با شیوه‌های زندگی متفاوت خوش‌آمد می‌گوید؛ و به کسانی که از دروازه طلایی آن وارد می‌شوند نیز همین را می‌آموزد. سخت است که این شهر را از خلیج ببینید و انگیزه‌ای را برای کسب تجربیات جدید حس نکنید. تجربیاتی که افق دید شما را گسترش خواهند داد و شمارا روشن‌فکرتر می‌کنند. فرقی ندارد که غذای جدیدی را تجربه کنید یا خودتان را در یک محله با فرهنگ غریبه غرق کنید؛ در هر صورت سانفرانسیسکو شما را روشن‌فکرتر و در رفتار با مردم، شکیباتر خواهد کرد.

۴- کیپ تاون، آفریقای جنوبی

CapeTown13

این شهر که در جنوبی‌ترین راس آفریقا قرار دارد، شما را از حصار راحتی خود خارج می‌کند تا بی‌عدالتی با طعم نژادپرستی که در این مکان رخ داده است را بشناسید. تلاش‌ها و رهبری نلسون ماندلا برای بیرون بردن کشورش از سایه‌ی تبعیض، الهام‌بخش شما خواهد بود و می‌توانید آن را به نوبه‌ی خود در هویت فرهنگی‌تان، در جامعه خود و در دنیا منعکس کنید.

۵- گرینداویک، ایسلند

blue-lagoon-geothermal-spa-125

حس آرامش را در قدرت طبیعی شفابخش این شهر ساحلی ایسلندی خواهید یافت. یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های  این مکان، بلو لاگن (تالاب آبی) است. یک آبگرم طبیعی که مکان مناسبی برای پاک‌سازی هم‌زمان بدن و ذهن است. در کل زمین هیچ مکانی شبیه این تالاب وجود ندارد و وقت گذراندن در این محیط سورئال و فرازمینی به افکار شما منظر جدیدی می‌بخشد.

۶- کراکوف، لهستان

krakow-134090

این شهر اروپای غربی از لحظه‌ی ورود تا هنگام ترک آن وجود شما را تصرف می‌کند و تا مدت طولانی بعد از بازگشت‌تان هنوز اثر آن را بر خود حس خواهید کرد. هنگامی که در میدان اصلی به گشت و گذار می‌پردازید و یا در اطراف زمین‌های قلعه‌ی وویل می‌چرخید، یا آشیانه‌ی اژدها (افسانه‌ی شهر) را کاوش می‌کنید، احساس خواهید کرد که درون افسانه‌ی پریان در یک شهر مدرن هستید و این حس رویایی را تجربه خواهید کرد. اما شهر کراکوف فقط در مورد رویاها نیست، زیرا یادآور تراژدی‌هایی است که در طول فاجعه‌ی هولوکاست رخ داده است. این شهر مکان مناسبی برای یادگیری و مرور لحظات تیره‌ی تاریخ و فراگرفتن درباره‌ی قدرت مبارزه‌ی روح انسان با لحظات تلخ است.

۷- کرایست‌چرچ، نیوزیلند

Flickr_-_Roger_T_Wong_-_20100130-07-Christchurch_Cathedral_Square_panorama

این شهر زیبا، همراه با پس زمینه‌ای از قلّه‌هایی پر از برف، مقصدی آرام و بی‌‌همتا برای مسافرت و کسب تجربه است. با طبیعتی که دور تا دور این منظره‌ی شهری را فرا گرفته است، سخت است که بازتابی درونی از زندگی خود نداشته باشید و به آن فکر نکنید. این شهر مثال خوبی برای بهبود از اندوه باقی مانده از زمین لرزه‌ی ویران‌کننده سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ است و به همه بازدیدکنندگانش می‌آموزد که فراموش کردن و بهبود دردها بعد از پیش آمدن سختی‌ها ممکن است.

کشور ایران نیز پر از مکان‌های فوق‌العاده برای تغییر نگرش به زندگی است، اگر تجربه‌ای در زمینه‌ی مکان‌های شگفت‌انگیز ایران دارید، با ما  و دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان