طبق مطالعات جدید به دست آمده در دانشگاه فونیکس، ۹۳ درصد بزرگ‌سالان تصور می‌کنند که توانایی تفکر خلاقانه دارند. این نتیجه در این تابستان با بررسی ۱۰۰۰ فرد بزرگ‌سال کارمند در ایالات متحده آمریکا به دست آمده است. به علاوه بیش‌تر از نصف این افراد می‌گویند سازمانی که در آن کار می‌کنند به آنها فرصت فکر کردن شبیه به یک فرد خلاق را می‌دهد.

کارمندانی که با تفکر کارآفرینی در مقابل مسائل خود می‌ایستند، انگیزه بیش‌تری برای ارائه‌ی راه‌حل برای آن مشکلات دارند؛ مدیریت کارشان را به عهده می‌گیرند و مسائل را با خلاقیت بیش‌تری حل می‌کنند.

در اینجا چند راه برای پرورش این طرز فکر بین کارمندان و مراحل تبدیل کارمند به کارآفرین را معرفی می‌کنیم. با مجله تخفیفان همراه باشید.

۱- قدرت‌بخشی به کارمندان

در مقاله‌ای که در مجله «Administration Review» در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، بیان شده است که قدرت‌بخشی به کارمندان تاثیر مستقیمی روی کارآیی آنها و تاثیر غیر مستقیمی روی رضایت و نوآوری آنها دارد.

تفکر خلاقانه و تفکر کارآفرینی را با قدرت‌ دادن به کارمندان برای تصمیم‌گیری، قبول مسئولیت پروژه‌ها و حل مشکلات، بین کارمندان خود گسترش دهید. منابع و آموزش‌هایی که نیاز دارند را در اختیار آنها قرار دهید. آنها را آزاد بگذارید و اجازه دهید باور کنند که به توانایی آنها ایمان دارید.

entrepreneur

۲- اولویت‌بندی روابط کارمندان

بعد از بررسی ۲۰۰ هزار کارمند در بیش از ۵۰۰ موسسه در سال اخیر، تاینی پالس اعلام کرد که رفاقت و هم سن و سال بودن، عامل اصلی محرک کارمندانی است که از مسیر دوری به محل کارشان می‌آیند.

گاهی اوقات بهترین ایده‌ها در زمانی که کمتر از همیشه انتظارش را داریم به ذهن می‌رسند. برای مثال در طول یک گفت‌‌و‌گو و یا تعامل دوستانه. حتی زمانی که ایده‌های مناسبی به ذهن اعضای تیم نمی‌رسد، داشتن روابط مثبت کاری بین کارمندان می‌تواند همان منبع انرژی باشد که تیم برای جلو رفتن به آن نیاز دارد. به گروه خود کمک کنید تا این رابطه‌ی قوی را گسترش دهند.

فعالیت‌هایی را برای بعد از ساعات کاری برنامه‌ریزی کنید که کارمندان با شرکت در آنها همدیگر را بهتر بشناسند.

برای مثال فعالیت‌های ورزشی، صرف وعده‌های غذایی با هم‌دیگر و انجام بازی‌های مفرح را برنامه‌ریزی کنید تا پیوند بین اعضا را گسترش دهید.

۳- تشویق کارمندان به فعالیت در خارج از حوزه‌ی وظایف کاری‌شان

تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه فونیکس یک عامل کلیدی در جلوگیری از نوآوری را پیدا کرده است. ۴۷ درصد کارمندان بیان کرده‌اند که تشویق نمی‌شوند تا در خارج از حوزه‌ی کاری‌شان فعالیت کنند. وقتی که کارمندان هر روز یک کار تکراری را انجام می‌دهند دچار روزمرگی خواهند شد.

برای حل این مشکل، کارمندان را تشویق کنید تا کارهایی خارج از وظایف هر روزشان انجام دهند. در حقیقت، ۲۴ درصد کارمندان بررسی شده، بیان کرده‌اند که این کار باعث رشد افکار کارآفرینی در آنها می‌شود. به آنها اجازه دهید در کارهای افراد دپارتمان‌های دیگر فعالیت کنند یا در کنار یکی از اعضای گروه با مسائل جدید روبه‌رو شوند.

۴- برگزاری جلسات پربار طوفان فکری!

set-plan-new-employees-keep-them-around

قبل از هر توضیحی بهتر است ابتدا با مفهوم کلمه طوفان فکری آشنا شوید:

طوفان فکری یا یورش فکری (به انگلیسی: Brainstorming) یک تکنیک خلاقیت فردی یا گروهی است که در طی آن، با جمع‌آوری فهرستی از ایده‌ها که خود به ‌خود توسط اعضا تولید می‌شود، برای رسیدن به یک جمع‌بندی در مورد یک مسأله تلاش می‌شود.

یک چهارم کارمندانی که در تحقیقات دانشگاه فونیکس مورد بررسی قرار گرفتند، پیشنهاد کردند که داشتن جلسات طوفان فکری که در آنها چالش‌های سازمانی را بیان می‌کنند و دیدگاه‌ها و اهداف شرکت را با کارمندان در میان می‌گذارند، باعث ایجاد تفکر کارآفرینی می‌شود.

به طور مرتب با کارمندان ملاقات کنید و از طریق بحث و گفت‌و‌گو، ایده‌های جدیدی را پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که استراتژی‌های سازمان، هم‌راستا با اهداف سازمانی هستند. از برنامه‌های کاربردی مانند Amazemeet برای طراحی جلسات فوری با اهداف مشخص استفاده کنید.

۵- تاکید کردن بر اهمیت فردیت در مقابل آیین و رسوم قراردادی

entrepreneurs

محیط، تاثیر زیادی بر تفکر خلاقانه دارد. در حقیقت، تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه مینه‌سوتا در سال ۲۰۱۳، نشان داده است که نظم و ترتیب فیزیکی باعث تولید افکار مطابق آیین و قاعده می‌شود. شرکت‌کنندگان در این تحقیق هنگامی که در اتاق مرتبی بودند، نسبت به زمانی که در اتاق نامرتبی بودند تصمیمات سالم‌تری می‌گرفتند.

اما اتاق نامرتب، افراد را تشویق به شکستن قرارداد‌ها و عقاید رایج می‌کرد. که یک جزء کلیدی در تفکر خلاقانه است.

البته همه‌ی افراد از یک محیط یکسان الهام نمی‌گیرند. به همین علت تمام محیط‌های کاری نباید شبیه به هم باشند؛ بلکه باید به دست افراد مختلف طراحی شوند. به کارمندان خود اجازه دهید محیط کاریشان را خودشان، به نحوی که الهام بخششان باشد طراحی کنند.

۶- ایجاد فرصت رشد برای ایده‌های کارمندان

تفکر خلاقانه در یک فرآیند دراز‌مدت توسعه پیدا می‌کند که در طول آن افکار ناخودآگاه بر فرد مسلط می‌شوند. بر اساس یک تحقیق منتشر شده در مجله «Frontiers of Human Neuroscience» در ماه آپریل سال ۲۰۱۴ همین موضوع علت این است که تمرکز بیش از حد روی یک مسئله به ندرت به نتایج مناسبی درباره‌ی آن مساله می‌انجامد.

اما وقتی به کارمندان اجازه می‌دهید تا مدتی یک مسئله را رها کنند و سپس دوباره برای حلش تلاش کنند، در حقیقت به ایده‌های آنها زمان داده‌اید تا رشد و نمو پیدا کنند و به یک پاسخ منجر شوند.

بعضی اوقات، خلاقانه‌ترین ایده‌ها نیز زما‌ن‌بر هستند. برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، به کارمندان خود اجازه دهید تا یک قدم به عقب بردارند و تمرکزشان را از چالش‌های پیچیده و موضوعاتی که به بن‌بست خورده‌اند، بردارند. آن‌گاه برخلاف انتظار، خواهید دید که پاسخ درست را پیدا می‌کنند.

برخورد شما با کارکنان زیردستتان چگونه است؟ آیا تاکنون برای تبدیل کردن آنها به کارآفرین و پرورش تفکر خلاقانه‌ در آن‌ها کاری کرده‌اید؟ اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید با ما و خوانندگان به اشتراک بگذارید.

منبع: Entrepreneur

کانال تلگرام تخفیفان