اصلا عجیب نیست که اکثر مکان‌های مقدس در کره شمالی، بزرگ‌ترین ساختمان‌های دنیا هستند.

به گفته نیک بونر راهنمای تور کوریو که سالی یک بار از کره شمالی دیدن می‌کند، رهبران این کشور قصد دارند از طریق معماریشان که از بتون‌های بزرگ در آن‌ها استفاده می‌شود، قدرتشان را نشان دهند.

یکی از این ساختمان‌ها، استادیوم «دِی مِی» به معنی «روزی در ماه مِی»، استادیومی بسیار بزرگ است که در سال ۱۹۸۹ ساخته و مجددا در سال ۲۰۱۴ بازسازی شده و گنجایش ۱۵۰ هزار نفر را دارد. این استادیوم از نظر ظرفیت بزرگترین استادیوم دنیا است.

 در حالی که استادیوم دِی مِی میزبان برخی مسابقات فوتبال و رقابت‌های ورزشی دیگر است، بزرگ‌ترین رویداد ورزشی این کشور، یعنی بازی‌های همگانی سالیانه (که در کره به مسابقات آریرانگ معروف است)، در این استادیوم برگزار می‌شود. در این مسابقات، شرکت‌کنندگان با حرکات ژیمناستیک و اجرای رقص که هزاران نفر در آن شرکت می‌کنند، به تاریخ کشور، بنیان‌گذاران و رهبران فعلی، ادای احترام می‌کنند.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید تا تصاویری از این استادیوم عظیم را با هم مشاهده کنیم.

بزرگترین استادیوم ورزشی دنیا در کره شمالی

استادیوم دی می که در قلب شهر پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی قرار دارد، در کنار رودخانه «تائِدونگ» به شکل شکوفه‌ی ماگنولیا ساخته شده است.

may day stadium

این استادیوم رویدادهای ورزشی مهمی از جمله بزرگ‌ترین مسابقات کشتی حرفه‌ای در سال ۱۹۹۵ را  میزبانی کرده است. اما تاکنون مهمترین رویداد برگزار شده در آنجا مسابقات همگانی سالیانه است.

may day stadium1

این ورزشگاه بسیار بزرگ است.

may day stadium2

به دلیل بزرگی استادیوم، بسیاری از تماشاگران مجبورند از فاصله‌ای بسیار دور مسابقات را تماشا کنند.

may day stadium3

بعضی تماشاگران نیز به راحتی میدان مسابقه را می‌بینند.

may day stadium4

این تماشاگران، نشان مسابقات همگانی را در دست دارند. ده‌ها هزار نفر، مربع‌های رنگی را در کنار هم قرار می‌دهند تا دیوار رنگی عظیمی به طول صدها متر درست کنند.

may day stadium5

این تصویر روزی را که کره شمالی، کره جنوبی و چین در تاریخ ۲۷ جولای ۱۹۵۳ پایان جنگ دو کره را اعلام کردند، نشان می‌دهد.

may day stadium6

در این تصویر رقاصان و ورزشکارن ژیمناستیک را می‌بینید که هماهنگ با تصویری که تماشاگران با کاغذهای رنگی ایجاد کرده‌اند، برنامه اجرا می‌کنند.

may day stadium7

این رویداد هر ساله در ماه آگوست یا سپتامبر برگزار می‌شود. کتاب رکوردهای جهانی گینس این بازی‌ها را به عنوان بزرگ‌ترین نمایش دنیا معرفی کرده است.

may day stadium8

حیوان ملی کره شمالی اسب بالدار چولیما همانند اسب بالدار اساطیر یونان است. این اسب سنبل قهرمانی و روح فناناپذیر مردم کره شمالی است.

may day stadium9

همه‌ی این برنامه‌ها برای ادای احترام به بنیانگذار کشور کیم ایل سونگ است که از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۴ بر این کشور حکومت می‌کرد. احتمالا بدون وجود او استادیوم دی می و بازی‌های همگانی وجود نداشتند.

may day stadium10

منبع: Techinsider

کانال تلگرام تخفیفان