وقتی اولین بارکتاب «پانزده رازی که انسان‌های موفق راجع به مدیریت زمان می‌دانند» نوشته‌ی کوین کراس را دیدم، شیفته‌اش شدم. او در این کتاب با ۷ میلیاردر، ۱۳ ورزشکار المپیک و ۲۳۹ کارآفرین مصاحبه کرده است. این کتاب بسیار روان نوشته شده بود و اثری از ناامیدی در آن وجود نداشت.

چیزی که به طورخاص نظر من را جلب کرد، نکات مدیریت زمان از زبان موفق‌ترین میلیاردهای دنیا بود.

هر روز، هزار و چهارصد و چهل دقیقه دارد. در این‌جا می‌بینیم که موفق‌ترین انسان‌های دنیا، چگونه از این دقیقه‌ها، بیش‌ترین استفاده را می‌برند.

تکنیک‌های مدیریت زمان از زبان ۸ میلیاردر خود ساخته

Richard Branson، بنیان‌گذار Virgin Group

«یکی از حقه‌های مورد علاقه‌ی من این است که اکثر جلساتم را سرپایی برگزار می‌کنم. فهمیده‌ام که این راه خیلی سریع‌تری برای رسیدگی به کسب‌وکار، تصمیم‌گیری و ختم مسائل است. هنگامی که موقعیتش باشد، اغلب دوست دارم با یک جلسه در حال قدم زدن، مسائل را یک قدم به جلو ببرم.»

«فکر می‌کنم دفتر یادداشتم مهم‌ترین چیزی است که در سفرهایم با خودم می‌برم. بدون این چند ورق کاغذ، هرگز نمی‌توانستم Virgin Group را تا این حد توسعه دهم. اگر ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت نکنید، خیلی زود برای همیشه فراموششان می‌کنید.»

اهمیت این نکته در این‌جا آشکار می‌شود که یک بار که دفتر یادداشت ریچارد همراهش نبوده، ولی او افکارش را در پاسپورتش یادداشت کرده است.

Warren Buffett، تاجر پرنفوذ آمریکایی، سرمایه گذار و بشردوست

«تفاوت بین انسان‌های موفق و انسان‌های بسیار موفق این است که انسان‌های بسیار موفق تقریبا به همه چیز “نه” می‌گویند.»

Nathan Blecharczyk، از بنیان‌گذاران Airbnb

«من سعی می‌کنم تقویم‌ام را برعکس پر کنم. از انتهای روز به ابتدا. سعی می‌کنم صبح را برعکس کنم تا بتوانم کار مفیدتری انجام دهم. متوجه شده‌ام که صبح‌ها تمرکز بیشتری دارم و چون تمرکز کردن بعد از بمباران جلسات سخت‌تر است، سعی می‌کنم جلساتم را برای عصر برنامه‌ریزی کنم.»

Mike Cannon-Brookes، از بنیان‌گذاران Atlassian

«در هر لحظه یک کار انجام دهید و تلاش نکنید که در یک لحظه چندین کار را با هم انجام دهید.»

Mark Cuban، مالک Dallas Mavericks، Magnolia Pictures و Landmark Theatres

«هیچ قرار ملاقاتی نگذارید، مگر با کسی که در حال نوشتن یک چک باشد.»

Andrew Mason، از بنیان‌گذاران و مدیرعامل سابق Groupon

«به جای این‌که یک نصیحت بکنم (اگرچه چندین تُن نصیحت دارم ولی هیچ‌کدام فیل هوا کن نیستند!)، فقط می‌گویم که براساس تجربه‌ی من، یک تفاوت عمده بین انسان‌های موفق، منظم بودن در عادت‌هاست.»

«اگر قرار بود یک کاراکتر با ده ویژگی شخصیتی برای یک بازی ویدئویی تجاری بسازم، ۳ تا از ویژگی‌ها را هوش و باقی را نظم شخصی قرار می‌دادم.»

Dustin Moskovitz، از بنیان‌گذاران نرم‌افزار بهره‌وری Asana و Facebook

«یک روز از هفته را انتخاب کنید که در آن شما و اعضای تیمتان می‌توانید بدون وقفه‌هایی مانند جلسات روی کارهای فردی‌تان تمرکز کنید. در Asana ما “چهارشنبه‌های بدون جلسه” را برای تشویق بهره‌وری در شرکتمان ابداع کرده‌ایم.»

Mark Pincus، از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Zynga

«اگر می‌خواهید محصولات عالی تولید کنید، بیشتر از پنجاه درصد زمان کاریتان را به محصول اختصاص دهید و تنها فعالیت‌هایی را بپذیرید که برای کاربران و شرکت شما سودآور باشند.»

Andy Grove، از روسای سابق Intel

«برای من، روز زمانی تمام می‌شود که خسته و آماده رفتن به خانه هستم؛ نه زمانی که کارم تمام شده است. کار من هیچ وقت تمام نمی‌شود. همیشه کار دیگری برای انجام دادن هست. بیش‌تر از آن‌چه باید انجام بشود و بیش‌تر از آن‌چه بتوان انجام داد.»

نظر شما راجع به این تکنیک‌ها چیست؟ آیا از آن‌ها در کسب‌و‌کار خود استفاده کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، نتایج آن‌ها را با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان