همه‌ی ما ضرب‌المثل «سحرخیز باش تا کامروا شوی» را شنیده‌ایم. ولی افراد سحرخیز ویژگی‌های بسیاری دارند که باعث می‌شود آن‌ها همسری فوق‌العاده باشند. صبح زود بیدار شدن مزیت‌های زیادی دارد، علاوه بر اینکه هنگام صبحانه خوردن می‌توانید طلوع خورشید را ببینید وقت زیادی برای انجام دادن کارهای شخصیتان دارید. این افراد از زمانی که دارند به بهترین شکل استفاده می‌کنند.

پنج دلیل وجود دارد که  افراد سحرخیز را تبدیل به همسران فوق‌العاده می‌کند. در ادامه این پنج علت را بیش‌تر بشناسید.

چرا افراد سحرخیز همسر بهتری هستند

۱- فعال‌تر هستند

حتی برای افراد سحرخیز نیز کمی طول می‌کشد تا از تخت بیرون بیایند. آن‌ها نسبت به افرادی که تا پاسی از شب بیدارند، فعال‌تر هستند. آن‌ها به راحتی احساساتشان را بیان می‌کنند و تغییرات را می‌پذیرند و این خصوصیات، آن‌ها را تبدیل به همسری فوق‌العاده می‌کند. علاوه بر این، آن‌ها برای این‌که رابطه‌ی بهتری با همسرشان داشته باشند، تلاش می‌کنند. فعال بودن در رابطه باعث می‌شود رنجش و عدم تنوع که دو عامل مهم در قطع روابط است، دیگر در رابطه‌ی شما وجود نداشته باشند.

۲- موفق‌تر هستند

از نظر علمی اثبات شده است که افراد سحرخیز نسبت به سایر افراد موفق‌تر هستند. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که دانش‌آموزانی که سحرخیز هستند نسبت به آن‌هایی که صبح دیرتر از خواب بیدار می‌شوند معدل بالاتری دارند.

البته افرادی که از نظر مالی نیز موفق هستند اغلب، قبل از ساعت هفت از خواب بیدار می‌شوند. آن‌ها قبل از ساعت ۹ صبح کارهای زیادی انجام می‌دهند. حتی بیش‌تر از کاری که سایر افراد در تمام طول روز انجام می‌دهند.

اما آیا موفقیت سر کلاس و داخل شرکت، باعث می‌شود افراد سحرخیز، همسران بهتری هم باشند؟

بله. هنگامی که افراد در زندگی حرفه‌ای و شغلشان موفق هستند، احساس شادی می‌کنند و وظیفه‌ای که در مدرسه یا شرکت دارند را به خوبی انجام می‌دهند. و این موفقیت و شادی را به دوستانشان منتقل می‌کنند. دوست بودن با افراد موفق، لذت‌بخش‌تر از بودن با افرادی است که تمام طول روز بیهوده کار می‌کنند.

۳- شادتر هستند

افراد سحرخیز نسبت به افرادی که صبح با عجله کارهایشان را انجام می‌دهند، استرس کمتری دارند، زیرا هنگامی که صبح زود بیدار می‌شوید فرصت بیش‌تری دارید که با آرامش کارهایتان را انجام دهید.

بسیاری از افراد، صبح‌ها بدخلق هستند. استرس باعث تشدید بدخلقی صبحگاهی می‌شود. نیازی به گفتن نیست که اغلب بدترین بحث و جدل‌های بین زوجین قبل از ظهر رخ می‌دهد. ولی هنگامی که صبح را به خوبی شروع کنید در طول روز نیز آرام‌تر و شادتر هستید. در پایان روز نیز افراد شاد و آرام نسبت به افراد نگران و عبوس، دوستان و هم‌صحبت‌های بهتری هستند.

۴- مسئول‌پذیرتر هستند

افراد سحرخیز مسئول‌پذیرتر هستند و این مسئولیت‌پذیری نتیجه ویژگی‌هایی است که در این مقاله ذکر کردیم. طبیعتا افراد شاد و فعال نسبت به سایر افراد، احساس مسئولیت بیش‌تری می‌کنند.

افرادی با این ویژگی، مسئولیت‌هایی که در یک رابطه وجود دارند را تقسیم می‌کنند و از انجام مسئولیت‌هایی که بر عهده دارند خوشحال می‌شوند. آن‌ها ظرف‌ها را نشسته باقی نمی‌گذارند و مطمئن می‌شوند لوازم برقی درست کار می‌کنند. اگر همسرشان به استراحت نیاز داشته باشد با کمال میل فرصت استراحت را برای او فراهم می‌کنند.

۵- سالم‌تر هستند

افراد سحرخیز به چند دلیل از سلامت بیش‌تری برخوردارند. دلیل اول این است که آن‌ها زمان بیشتری دارند تا قبل از شروع کار کمی ورزش کنند. علاوه بر این، برای آماده کردن و خوردن یک صبحانه مغذی که انرژی لازم برای کار روزانه را به آن‌ها می‌دهد وقت کافی دارند.

از آنجایی که افراد سحرخیز فعال‌تر و مسئول‌پذیرتر هستند، احتمالا برنامه‌ای منظم برای ورزش کردن دارند. از نظر علمی اثبات شده است که ورزش منظم یکی از دلایل اصلی سلامت است. افراد سالم نه تنها عمر طولانی‌تری خواهند داشت بلکه فرزندان سالمی نیز به دنیا می‌آورند.

همان‌طور که می‌دانید تنها نقطه ضعف داشتن همسر سحرخیز  صدای زود هنگام زنگ ساعت آن‌ها است. پس اگر می‌خواهید صبح را با شادی و آرامش شروع کنید سحرخیز باشید و دوستی با افراد سحرخیز را از دست ندهید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان