مدیران موفق همیشه در حال یادگیری هستند. برای داشتن کسب و‌کار موفق، رشد شخصی مانند سخت‌کوشی مهم است. بسیاری از افراد موفق از طریق رفتن به کنفرانس‌ها، کارگاه‌های آموزشی و گذراندن دوره‌های آموزشی متفاوت، دائما در حال یادگیری هستند.

با این حال برای مدیرانی که مشغله‌ی زیادی دارند دور بودن از کار به مدت چند روز ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. به همین دلیل بعضی از مدیران موفق از کتاب خواندن به عنوان راهی برای رشد و پیشرفت شخصیت‌شان استفاده می‌کنند. کتاب خواندن نه تنها راه بسیار مناسبی برای یادگیری است، بلکه بعد از یک روز کاری طولانی باعث آرامش ذهنی نیز می‌شود.

در این مقاله، ۲۵ کتاب که مطرح‌ترین مدیران دنیا خواندنشان را توصیه کرده‌اند، به شما معرفی می‌کنیم. با مجله تخفیفان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

۲۵ کتاب که بزرگ‌ترین مدیران دنیا توصیه می‌کنند بخوانید

۱- بازمانده روز

جف بِزوس بنیانگذار و مدیر وب‌سایت Amazon، کتاب «بازمانده روز» اثر «کازو ایشی‌گورو» را به عنوان کتاب موردعلاقه‌اش معرفی کرده است؛ زیرا این کتاب به خوانندگان درس زندگی می‌دهد.

۲- پسران در قایق: ۹ امریکایی و تلاششان برای مدال طلای المپیک ۱۹۳۶

به گفته‌ی جیمز گورمن به عنوان رئیس و مدیرعامل شرکت مورگان استنلی، از این آماتورهای مصمم که کارهای بزرگی انجام دادند چیزهای زیادی می‌توان آموخت.

۳-  ‌پایان قدرت

هنگامی که مارک زاکربرگ تصمیم گرفت هر دو هفته، یک کتاب جدید بخواند، برنامه‌اش را با خواندن این کتاب شروع کرد. اثر درباره‌ی این است که چگونه مدیریت و رهبری در ۱۰۰ سال گذشته تکامل یافته است.

۴- معضل نوآوران

اگر چه استیو جابز دیگر در میان ما نیست، ولی هنوز هم برای ما الهام‌بخش است. یکی از کتاب‌های موردعلاقه‌ی جابز، «معضل نوآوران» اثر «کلیتون کریستنسن» درباره‌ی تغییر تکنولوژی است؛ که به گفته‌ی جابز، تاثیر زیادی بر او گذاشته است.

۵- رقابت در برابر زمان

تیم کوک مدیرعامل اپل، خواندن این کتاب را به کارمندان جدید توصیه می‌کند و به بسیاری از همکارانش یک نسخه از آن را هدیه داده است.

۶- ناپلئون بناپارت

لری اِلیسون مدیرعامل سابق اُراکل از کتاب «ناپلئون بناپارت» اثر «وینسنت کرونین»، که بیوگرافی ناپلئون است الهام گرفته است.

۷- افسانه کاریزما

ماریسا مایر مدیرعامل یاهو، این کتاب را به عنوان یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌اش نام برده است. این کتاب به خوانندگان یاد می‌دهد با کاریزما دنیا را تحت تاثیر قرار دهند.

۸- جستجو در درون خود

این کتاب در میان کتاب‌هایی قرار دارد که تونی هسیه مدیرعامل زاپوس خواندن آن را به دیگران توصیه می‌کند. این کتاب راهنمایی برای رسیدن به شادی درونی است.

۹- سرمایه‌گذار باهوش

وارن بافت ممکن است بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار دنیا باشد، اما بیش‌ترین وقتش را صرف خواندن می‌کند. این کتاب در فهرست کتاب‌هایی قرار دارد که میلیاردهای دنیا خواندنش را توصیه می‌کنند و به گفته‌ی بافت، این کتاب فلسفه‌ی سرمایه‌گذاری او را شکل داده است.

۱۰- ماجراهای کسب‌و‌کار

بیل گیتس به عنوان یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت، «ماجراهای کسب‌و‌کار» را خوانده و می‌گوید تاکنون مجموعه داستان‌های وال‌استریت در سال ۱۹۶۹ کتاب تجاری مورد علاقه‌ی او بوده است.

۱۱- هنر شادی

جف وینر بنیان‌گذار سایت لینکدین، معنای واقعی هم‌دردی را از این کتاب که اثر «دالایی لاما» است، یاد گرفته است.

۱۲- شاهزاده

استفان شوارتزمن مدیرعامل گروه بلک‌استون این کتابِ کلاسیک «نیکولو ماکیاولی» را در میان کتاب‌های موردعلاقه‌اش قرار داده است.

۱۳- هنر جنگ

مارک بنیوف مدیرعامل سایت Salesforce در کتابش به نام «در پشت ابر» توضیح می‌دهد چگونه از مفاهیم موجود در کتاب «هنر جنگ» استفاده کرده تا از طریق عناصر تعجب، رقبا را مغلوب کند.

۱۴- موفقیت حرفه‌ای زنان، آسیب‌ها و راهکارها

هنگامی که شریل سندبرگ یکی از مدیران فیسبوک کتابش به نام «موفقیت حرفه‌ای زنان، آسیب‌ها و راهکارها» را منتشرکرد، جان چمبرز  مدیر عامل شرکت سیسکو، انتشار این کتاب را فرصتی مناسب برای ترغیب کردن سایر مردم برای کمک به پیشرفت زنان دید. چمبرز یک نسخه از این کتاب را به مدیران ارشد خود هدیه داد.

۱۵- راهنمایی برای زندگی شاد

سندبرگ علاوه بر کتاب خود، خواندن این کتاب را نیز توصیه می‌کند. این کتاب درباره‌ی نقش زنان و درک از خود است.

۱۶- چگونه زندگی‌تان را می‌سنجید؟

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک و تاجری موفق، خواندن کتاب « چگونه زندگی‌تان را می‌سنجید؟» را توصیه می‌کند. این کتاب اهمیت ترکیب کردن کسب‌و‌کار و فلسفه را توضیح می‌دهد.

۱۷- مدیر اثربخش

کتاب دیگری که جف بزوس نام می‌برد، کتاب «مدیر اثربخش» است که برای مدیریت زمان و تصمیم‌گیری به ما کمک می‌کند.

۱۸- صعود پول

موهتار کنت مدیر کوکاکولا، این کتاب را به عنوان کتابی موثر و «تاریخچه مالی جهان» معرفی کرده است.

۱۹- بازی برد: راهکارهای دستیابی به استراتژی برد

مِگ ویتمن مدیرعامل اچ‌پی، خواندن این کتاب را به صدها هزار کارمندش توصیه کرده و معتقد است دنبال کردن راهکارهای کتاب، راز رسیدن به موفقیت است.

۲۰- نقطه اوج

لاکهید مارتین مدیر عامل ماریلین هیوسن، کتاب «نقطه اوج» اثر «مالکوم گلدول» را به عنوان کتابی اثربخش به کارمندانش معرفی می‌کند.

۲۱- اختراعاتم: زندگینامه نیکولا تسلا

لری پیج مدیرعامل گوگل، از زندگی مدیران موفق دیگر از جمله مخترع جریان متناوب، «نیکولا تسلا» الهام گرفته است.

۲۲- فهرست مانیفست: چگونه می‌توان کارها را درست کرد

جک دورسی بنیان‌گذار توییتر و اسکویر، این کتاب را به کارمندان جدید اسکویر، هدیه می‌دهد و اغلب جملات کتاب را تکرار می‌کند.

۲۳- ناتور دشت

بیل گیتس علاوه بر کتاب تجارت خود، این کتاب کلاسیک را به عنوان یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌اش معرفی کرده و خواندن آن را به سایرین توصیه می‌کند و توصیفات کتاب درباره‌ی هوش دوران جوانی را تحسین می‌کند.

۲۴- دنیا مسطح است

جیمی دایمن مدیر عامل جی‌پی مورگان چیس، خواندن کتاب‌های زیادی را توصیه کرده؛ ولی این کتاب در صدر کتاب‌هایی قرار دارد که او نام برده است.

۲۵- اطلس شانه بالا انداخت

رکس تیلرسون مدیر عامل شرکت اکسون موبیل نیز معتقد است کتاب «اطلس شانه بالا انداخت» یکی از موثرترین کتاب‌های عصر ما است.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان