امروزه زندگی مدرن علاوه بر امکانات رفاهی که برای ما فراهم می‌کند، استرس زیادی نیز به ما تحمیل می‌کند. یکی از راه‌های رهایی از استرس، سفر و گشت و گذار است. در این مقاله به شما جزایری دیدنی را معرفی می‌کنیم که در شمار بهترین استراحتگاه‌های دنیا هستند.

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

۱- جزیره گوانا، یکی از جزایر ویرجین بریتانیا [Guana Island, British Virgin Islands]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

جزیره‌ی گوانا یکی از معدود جزایر خصوصی از مجموع جزایر ویرجین بریتانیا است. مهمانان در این جزیره‌ی کوچک ۸۵۰ جریبی می‌توانند در سواحل سنگی سفید آن استراحت کنند و یا در جنگل‌های استوایی به گردش بپردازند. از جمله امتیازهای اقامت در این جزیره فعالیت‌های متعدد تفریحیِ بیرون از هتل به همراه سرو خوراک‌های گوناگون و البته سرویس‌دهی عالی است. علاوه بر این، آب و هوای این ناحیه در تمام طول سال گرم و مناسب است. برای مراسم عروسی یا اگر به صورت گروهی مسافرت می‌کنید، می‌توانید کل جزیره را اجاره کنید.

۲- جزیره خصوصی فری‌گیت، سیشل [Fregate Island Private, Seychelles]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

از جزیره‌ی ماهه (Mahe Island) در سیشل، با ۱۵ دقیقه پرواز، یا یک ساعت و نیم قایق‌سواری می‌توانید به جزیره‌ی فری‌گیت بروید. این جزیره، ۱۶ اقامتگاه خصوصی دارد که هر کدام دارای استخر، دوش در فضای باز و دسترسی مستقیم به ساحل است. حفظ منابع طبیعی در این جزیره بسیار مهم است و در اینجا ۲۲۰۰ لاک‌پشت غول‌پیکر که آزادانه در جزیره حرکت می‌کنند و بیش از ۱۰۰ گونه پرنده‌ی استوایی در کنار مهمانان زندگی می‌کنند. برای گردش در سواحل جزیره می‌توانید از قایق‌های جزیره استفاده کنید.

۳- جزیره پَرِت در دریاچه‌ی کومو، تُرکس و کایکوس [Parrot Cay by COMO, Turks & Caicos]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

جزیره‌ی پَرِت یا همان جزیره‌ی طوطی، با مسافتی ۱۰۰۰ جریبی و ساحل زیبایِ یک مایلی در دریاچه کومو (COMO) و در سواحل ترکس و کایکوس در کارائیب واقع شده است. استخر خصوصی، ارائه‌ی سرویس در تمام ساعات، دسترسی مستقیم به ساحل و حضور مستخدم در ویلا و استراحتگاه‌ها، انجام ورزش‌های آبی متنوع و وجود دو رستوران شیک با غذاهای متنوع، اقامت در این جزیره را وسوسه‌انگیز می‌کند. حتما خدمات درمانی در آبگرم هتل را رزرو کنید. این خدمات شامل کلبه‌ها و غرفه‌های خصوصی به همراه حمام ژاپنی، دوش و ایوان، به علاوه‌ی یک استخر بزرگ و عرشه‌ی آفتاب‌گیر و دوش در فضای باز است.

۴- جزیره لیزارد، استرالیا [Lizard Island, Australia]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

جزیره لیزارد یکی از دورترین مکان‌های استرالیا است و مستقیما بر دیواره‌ی بزرگ مرجانی واقع شده و تنها راه دسترسی به آن از طریق فرودگاه کایرنز در کویینزلند است. در این جزیره که در واقع یک پارک ملی است، بازدیدکنندگان می توانند پیاده یا با دوچرخه در جزیره گردش کنند، یا در ساحل به پیک‌نیک بروند و یا شنا کنند. برای دیدن دیواره‌ی بزرگ مرجانی می‌توانید شب یا روز در آن‌جا غواصی کنید و بعد از گردش در جزیره، برای صرف شام در کنار ساحل به رستوران سُلت واتر  بروید.

۵- جزیره لیتِل پالم، فلوریدا [Little Palm Island Resort & Spa, Florida]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

جزیره‌ی خصوصی لیتل پالم  (نخل کوچولو) شش جریب مسافت دارد و در فلوریدا کیز واقع شده است. مهمانان جزیره می‌توانند به سواحل دنج بروند و فعالیت‌های مانند ماهی‌گیری در دریای عمیق، کایتینگ و غواصی را انجام دهند و به تورهای هوایی بر فراز دریا یا نیزارها بروند. مهمانان می‌توانند به استخر‌های آبگرم بروند یا در سوییت‌هایی که دارای وان آب گرم، دوش بامبو در فضای باز، تخت‌های طاق‌دار و ایوان‌های خصوصی هستند، اقامت و از آنجا اقیانوس را نظاره کنند.

۶- خلیج جومبای، اقامتگاه چوبی، آنتیگوا [Jumby Bay, a Rosewood Resort, Antigua]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

دسترسی به این جزیره‌ی کوچک خصوصی که در سواحل آنتیگوا قرار دارد، تنها با قایق امکان‌پذیر است. سواحل بکر، امکان انجام ورزش‌های آبی، دوش در فضای باز، ایوان‌های مشرف به دریا به همراه تخت‌های رومانتیک سلطنتی، امکانات اقامتگاه‌های جزیره هستند. مهمانان می‌توانند با دوچرخه در جزیره به گشت و گذار بپردازند و به ساحل، رستوران‌ها یا استخر‌های آبگرم بروند. کسانی که به دنبال کمی ماجراجویی هستند می‌توانند قایق ۴۵ فوتی خلیج جامبو به نام «یِنِکوت» (Yennecott) را اجاره کنند و به غواصی بروند و یا به دریانوردی بپردازند.

۷- جزیره دلفین، فیجی [Dolphin Island, Fiji]

۷ جزیره خصوصی فوق‌العاده دیدنی

با ۲۰ دقیقه قایق‌سواری از ویتی‌لوو در فیجی می‌توان به این جزیره‌ی ۱۴ جریبی رفت. جزیره‌ی دلفین ظرفیت پذیرش حداکثر ۸ مهمان را دارد. مهمانان در این جزیره، در اقامتگاه‌هایی که توسط ویرجینیا فیشر طراحی شده و دارای سقف‌های کاه‌گلی، ایوان خصوصی و دوش آبگرم است، اقامت می‌کنند. علاوه بر این می‌توانند صبح به جت اسکی، ویکبوردینگ و کایتینگ بپردازند و سپس با کایاک (قایق پارویی) به جزایر اطراف بروند. روز به غواصی در زیر موج‌های خروشان بپردازند و در پایان روز ماهی تازه صید شده‌ای که توسط آشپز خصوصی جزیره آماده شده را میل کنند.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان