از پخش رادیویی تا عکس‌هایی که با زیرکی تنظیم می‌شدند، همگی ماشین پروپاگاندای نازی‌ها را شکل می‌داد؛ که نقش مهمی در تثبیت قدرت آدولف هیتلر داشت. پیام‌های مذکور، فراتر از پوسترها و سخنرانی‌ها بودند و در واقع به زندگی خانوادگی هیتلر وارد شده بودند. تصاویری که توسط هنریک هافمن گرفته شده، بخشی از اقدامات حکومت نازی را نشان می‌دهد که با به تصویر کشیدن اقامتگاه‌های هیتلر، سعی در ایجاد تصویری از یک فرمانروای مدرن و کارکشته را داشته است.

دسپینا استراتیگاکوس در کتاب هیتلر در خانه، درباره‌ی سه اقامتگاه هیتلر (خانه‌ی ییلاقی او در برگهوف، آپارتمان او در مونیخ، و اقامتگاه رسمی او در برلین) سخن می‌گوید؛ که همگی مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته بودند تا هیتلر را، نه به عنوان بیگانه‌ای دردسرساز، که به عنوان رهبری مطمئن و جهانی به مردم نشان دهند. همان‌گونه که ممکن است انتظار برود، هیتلر شخصا در بسیاری از تصمیمات مرتبط با تزئینات این خانه‌ها نقش داشته است.

در ادامه می‌توانید تصاویری از اقامتگاه‌های هیتلر که از کتاب هیتلر در خانه اثر دسپینا استراتیگاکوس استخراج شده را ببینید.

خانه‌های اسرارآمیز هیتلر در دهه ۱۹۳۰

150928-hitler-decorator-01

این تصویر که توسط هنریک هافمن گرفته شده، مهندس آلبرت اسپیر (سمت چپ در پشت تصویر)، طراح داخلی گردی تروست، هیتلر و دیگران را در حال بازدید از محل ساختمان خانه‌ی هنر آلمانی در روز رونمایی از آن، در مونیخ و در تاریخ ۲۹ ژانویه‌ی ۱۹۳۵، نشان می‌دهد.

150928-hitler-decorator-02

کارت‌پستالی از برگهوف در حدود سال ۱۹۳۶. مجموعه‌ی هنریک هافمن، بایگانی تصویر، کتابخانه‌ی ایالتی بایرن.

150928-hitler-decorator-03عکسی که توسط هنریک هافمن از اتاق کابینه (که در گذشته به عنوان تالار کنگره بود) گرفته شده است. این تصویر، اتاق کابینه در طبقه‌ی دوم اداره‌ی مرکزی سابق در برلین را بعد از انجام تعمیرات توسط اتلیر تروست، در حدود سال ۱۹۳۴ نشان می‌دهد. در تاریخ ۳۰ام ژانویه‌ی ۱۹۳۳، هیتلر در حضور رئیس‌جمهور هیندنبورگ و در همین اتاق برای سمت صدراعظمی، سوگند وفاداری یاد کرد.

150928-hitler-decorator-04

هنریک هافمن، کارت‌پستالی از تالار بزرگ، ۱۹۳۶.

150928-hitler-decorator-05

عکسی از اتاق مطالعه‌ی شخصی هیتلر در طبقه‌ی دوم اداره‌ی مرکزی سابق در برلین که توسط هنریک هافمن گرفته شده است. این تصویر اتاق مطالعه‌ی هیتلر را بعد از انجام تعمیرات توسط آتلیر تروست در سال ۱۹۳۴ نشان می‌دهد.

150928-hitler-decorator-06

هنریک هافمن، عکسی از کتابخانه‌ی شخصی هیتلر در طبقه‌ی دوم اداره‌ی مرکزی سابق در برلین بعد از انجام تعمیرات توسط آتلیر تروست در سال ۱۹۳۴.

150928-hitler-decorator-07

عکسی از دفتر تشریفاتی هیتلر که توسط هنریک هافمن گرفته شده است. این دفتر در طبقه‌ی دوم ساختمان جدیدی قرار داشت که بعد از تعمیرات اتاق قرمز سابق، توسط آتلیر تروست، در حدود سال ۱۹۳۵ به اداره‌ی مرکزی سابق اضافه شد. این دفتر در سال ۱۹۳۹ با دفتری معروف و سرنوشت‌ساز که توسط آلبرت اسپیر ساخته شده بود، جایگزین شد.

150928-hitler-decorator-08عکسی که توسط هنریک هافمن گرفته شده، که گردی تروست را در حال صحبت با هیتلر نشان می‌دهد. در این تصویر آن‌ها با گروهی از نازی‌های سرشناس در خانه‌ی هنر آلمان احاطه شده‌اند. این عکس در روز ۱۶ جولای ۱۹۳۹ که مصادف با روز هنر آلمان است، گرفته شده است. افراد حاضر در این عکس (از چپ به راست): یوگن ون اسکوبرت، جوزف گوبلس، آدولف هیتلر، دینو آلفیری، گردی تروست، هنریک هیملر (پشت به تصویر)، کنستانتین ون نوراث.

منبع: Time

کانال تلگرام تخفیفان