بهترین راهی که به شما کمک می‌کند در یک مصاحبه شغلی تاثیر خوبی داشته باشید، چیست؟ با خوب لباس پوشیدن، سر موقع رسیدن، خوب ایستادن، لبخند زدن، ارتباط چشمی و این دست عادات مثبت، اولین تاثیرتان را خوب بر جای بگذارید.

مصاحبه‌ی شغلی با حضور شما در محل مصاحبه آغاز می‌شود و آماده بودن و اعتماد به نفس نیز دو عامل مهم موفقیت در مصاحبه‌ی شغلی هستند.

 در این مقاله به ۸ نکته بسیار مهم برای موفقیت در مصاحبه های شغلی اشاره می‌کنیم. با مجله تخفیفان همراه باشید.

Job-Interviews

۱- به موقع به محل مصاحبه بروید.

قبل از رفتن به محل مصاحبه مطمئن شوید که آدرس و مسیرهای احتمالی رفتن به آنجا را می‌شناسید و وسایل نقلیه‌ای که می‌خواهید به آنجا بروید را انتخاب کنید. سعی کنید زودتر به محل مصاحبه برسید. زودتر رسیدن به شما این امکان را می‌دهد که کمی محیط شرکت را بررسی کنید. ولی اگر بیش از ۱۰ دقیقه زودتر به آنجا رسیدید، از مدیر کارگزینی انتظار نداشته باشید کارهایش را رها کند و مصاحبه‌ی شما را انجام دهد، بلکه خودتان را با کاری سرگرم کنید. خیلی زود رسیدن هم، کمی آزاردهنده است.

۲- لباس مناسب بپوشید.

قبل از رفتن به مصاحبه از افراد مطلع بپرسید چه لباسی برای مصاحبه مناسب است و مصاحبه‌کنندگان چه انتظاری دارند. لباس‌هایی بپوشید که هم خوش‌تیپ شوید و هم مناسب آن شغل و شرکت مورد نظر باشد. سعی کنید تا حد امکان از وسایل جانبی و زیورآلات استفاده نکنید. کفش‌هایتان باید تمیز بوده و با لباس‌هایتان هم‌خوانی داشته باشد و مناسب محیطی که در آن مصاحبه انجام می‌شود، باشد.

۳- به جزییات ظاهرتان توجه کنید.

حمام کنید، مسواک بزنید و مطمئن شوید موهایتان مرتب و شانه شده است، ناخن‌هایتان را کوتاه کنید، عطر و ادکلن بزنید. در هنگام مصاحبه آدامس یا ناخن‌هایتان را نجوید و سیگار نکشید.

۴- اسم مصاحبه ‌کننده را بپرسید و در هنگام مصاحبه یک‌بار (فقط یک‌بار) از آن استفاده کنید.

اگر به دیگران معرفی شدید، سعی کنید اسم آن‌ها را فراموش نکنید و شغل و سِمت آن‌ها را بپرسید. لبخند بزنید و نشان بدهید از آشنایی با آن‌ها خوشحال هستید.

۵- رفتاری دوستانه و با اعتماد به نفس داشته باشید.

۸ عادت کسانی که در مصاحبه شغلی موفق عمل می‌کنند

سرتان را بالا نگه دارید، به اطراف نگاه کنید (البته نه مثل افراد فضول و جاسوس) و با مصاحبه‌کنندگان و افرادی که اطرافتان هستند تماس‌های چشمی دوستانه برقرار کنید. مغرورانه رفتار نکنید و تصور نکنید منشی، فرد مهمی نیست. حرف‌های بیهوده نزنید و سعی نکنید با زیاد حرف زدن، استرستان را کم کنید. کمی استرس طبیعی است، فقط سعی کنید آرام باشید و با افراد اطرافتان دوستانه برخورد کنید.

۶- همه‌ی وسایل، نمونه کار، مدارک و رزومه‌تان را مرتب با خود همراه داشته باشید.

یک کیف مناسب به همراه داشته باشید که همه‌ی وسایل مورد نیازتان را مرتب در آن قرار دهید. تنها وسایلی که برای مصاحبه نیاز دارید در آن کیف قرار دهید. بردن کاغذ و خودکار برای یادداشت برداری را فراموش نکنید. همچنین در طول مصاحبه تلفن همراهتان را خاموش کنید.

۷- سوالات خوب بپرسید.

سعی نکنید با سوال پرسیدن مصاحبه‌کنندگان را تحت‌تاثیر قرار دهید. سوالات صادقانه‌ای بپرسید که اطلاعاتی که می‌خواهید را دریافت کنید. قبل از مصاحبه، درباره‌ی شرکت، اطلاعات کسب کنید و سوالات مربوط به حوزه‌ی کاری شرکت بپرسید. سعی کنید هنگام مصاحبه درباره‌ی شرکت سوال بپرسید زیرا با این کار نشان می‌دهید به آن شغل علاقه دارید.

۸- خودتان باشید.

سعی نکنید تاثیرگذار باشید؛ فقط «خودتان» باشید. البته سعی نکنید زیاد صحبت کنید یا جک تعریف کنید، ولی به اندازه‌ای صحبت کنید که بتوانند شما را بشناسید.

موفقیت در مصاحبه‌ی شغلی نیاز به تمرین و پشتکار دارد. شما باید قبل از مصاحبه، خود را برای آن، آماده کنید و اعتماد به نفس داشته باشید. فراموش نکنید قبل از مصاحبه در خوردن چای، قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا زیاده‌روی نکنید و مطمئن باشید اگر این نکات را رعایت کنید، مصاحبه‌ی موفقی خواهید داشت.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان