همیشه حس می‌کنید ساعات روز کافی نیستند؟ همیشه با مشکل کمبود زمان مواجه می‌شوید؟ این افکار فقط در ذهن شما هستند و واقعیت ندارند. اکثر ما در طول عمرمان حداقل یکبار این جمله‌ی «ساعات روز کافی نیستند» را بیان کرده‌ایم و احتمالا فکر می‌کنیم اگر ساعات بیشتری در اختیار داشتیم، کارهای خیلی بیشتری انجام می‌دادیم. در صورتی که این‌طور نیست و مشکل ما کمبود زمان نیست. بلکه طرز فکر ماست. طرز فکری که با ایجاد تصورات غلط، بهره‌وری را از ما می‌گیرد.

در ادامه‌ی مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید تا شما را با هفت دلیل علمی این طرز فکر و راه‌حل مبارزه با آن، آشنا کنیم.

۱- سحرخیز نیستید.

آدم‌ها دو دسته‌اند. بعضی که هنگام صبح سرحال‌ترند و سحرخیزند، به اصطلاح آدم‌های صبح هستند و بعضی که هنگام شب شاداب‌ترند، تا دیر وقت بیدار می‌مانند و در عوض صبح‌ها بیشتر می‌خوابند، آدم‌های شب نام دارند. در صورتی که ساعت کاری دنیا از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است. بنابراین آدم‌های صبح که زود بیدار می‌شوند، تا غروب کار‌های بیشتری را انجام می‌دهند و در نتیجه آدم‌های پربازده‌تری هستند. البته نمی‌توان گفت آدم شب بودن بد است. حتی بعضی مطالعات درباره سحرخیزی، نشان داده است که آدم‌های شب هم می‌توانند به اندازه‌ی آدم‌های صبح و یا حتی بیشتر از آن‌ها، پربازده باشند. اما به خاطر این فرهنگی که در آن ساعت‌های کاری اغلب از ۹ صبح شروع می‌شوند، آدم‌های شب از آدم‌های صبح جا می‌مانند. پس اگر آدم شب هم هستید سعی کنید هر روز کمی زودتر از روز قبل بیدار شوید و اینقدر این‌کار را ادامه دهید تا در نهایت هر صبح یکی دوساعت اضافه‌تر داشته باشید.

۲- در آن واحد چند کار انجام می‌دهید.

۷ دلیل علمی این که شما همیشه احساس می‌کنید کمبود زمان دارید

عده‌ی خیلی کمی از مردم این مهارت را دارند که می‌توانند در آن واحد چند کار را انجام دهند و هیچ مشکلی برایشان به وجود نیاید و اکثر ما اگر سعی در انجام همزمان امور داشته باشیم، افتضاح به بار می‌آوریم، ولی متاسفانه خیلی‌ها فکر می‌کنند این مهارت را دارند و تصور می‌کنند باعث صرفه جویی در وقتشان می‌شود. در صورتی که اینطور نیست! حقیقت این است که اگر سعی کنید دو کار را همزمان انجام دهید، بازده خود را در هر کار کاهش داده‌اید. در نتیجه زمان بیشتری طول می‌کشد تا آن دوکار را به اتمام برسانید. اگر چندبار در روز این اشتباه را تکرار کنید باعث می‌شوید هرکار چندین ساعت بیشتر از معمولش وقت بگیرد و در نتیجه فکر می‌کنید زمان کافی ندارید!

۳- مدیریت زمان را تمرین نمی‌کنید.

تحقیق انجام شده روی مقالات و کتاب‌های مدیریت زمان نشان داده است که مدیریت زمان یک مهارت تمرینی است. به این معنی که هر قدر بیشتر آن را تمرین کنید، بهتر می‌توانید زمان را مدیریت کنید. گرچه ممکن است این حرف بدیهی به نظر برسد ولی اگر از این موضوع غافل شوید و به صورت منظم تمرین نکنید، به مرور زمان مهارت‌های مدیریت زمان شما کاهش پیدا می‌کند. برای مثال اگر در سال‌های قبل یکی دوبار نواختن پیانو را تمرین کرده‌اید و بعد آن را کنار گذاشته‌اید، مسلما انتظار ندارید که هر سال مهارت شما افزایش پیدا کند! مدیریت زمان هم مانند نواختن پیانو یک مهارت است که به تمرین نیاز دارد. پس سعی کنید به تمرین آن عادت کنید.

۴- به اندازه کافی استراحت نمی‌کنید.

تحقیقات همواره نشان داده‌اند که خواب مناسب و کافی نداشتن، تاثیر اساسی روی سلامت و کارکرد انسان دارد.

۷ دلیل علمی این که شما همیشه احساس می‌کنید کمبود زمان دارید

حتی قهوه و سایر محصولات کافئین دار هم کمک چندانی نخواهند کرد. در نتیجه اگر به اندازه کافی نخوابید، در هر کاری ضعیف‌تر از آنچه می‌توانید عمل می‌کنید و اگر آهسته‌تر از حد معمول خود کار می‌کنید، طبیعی است که زمان را مقصر بدانید و فکر کنید که زمان کافی در اختیار ندارید. در حالی که زمان کافی است فقط شما از آن به درستی استفاده نمی‌کنید.

۵- خیلی نگران زمان هستید.

در دنیای شلوغ امروزی زمان مسئله مهمی است و اغلب ما نسبت به آن وسواسی هستیم. برای مثال همه هر شب ساعت را برای فردا صبح کوک می‌کنیم تا به موقع به کارمان برسیم، عجله می‌کنیم تا برای ملاقات‌های خود سر وقت حاضر شویم و کارها و مسئولیت‌هایمان اغلب باید در یک موعد مقرر انجام شوند. ولی توجه بیش از حد به زمان می‌تواند باعث حواس پرتی شود. اینکه هر چند دقیقه یک بار به ساعت خود نگاه کنید تا ببینید در انجام کار خود چقدر پیشرفت داشته‌اید باعث می‌شود تا همیشه احساس کنید از زمان بندی عقب مانده‌اید. مهم نیست که رئیس یا همکارانتان از شما چه توقعی دارند، انجام یک پروژه همان قدر زمان می‌برد که نیاز دارد! گرچه توجه به زمان بسیار مهم است اما توجه بیش از حد تاثیر معکوس داشته و سرعت شما را در انجام کارها کم می‌کند.

۶- بدبین هستید.

گرچه همه ما از ساعت برای اندازه گیری زمان استفاده می‌کنیم ولی مفهوم زمان تا حد زیادی به هر فرد بستگی دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که زمان امری شخصی است و به همراه مثبت‌اندیشی یا منفی فکر کردن روی تجربیات شخصی شما تاثیر مشخصی می‌گذارد. به این معنی که اگر همیشه فکر کنید زمان کافی در اختیار ندارید یا مدام با خود بگویید «امکان ندارد فلان کار را بتوانم سر وقت تمام کنم» یا مثلا «امروز چقدر کار دارم» باعث می‌شوید این افکار منفی گرایانه به واقعیت بپیوندند و روز بعد دوباره همین مشکل برای شما رخ دهد. در حقیقت، احساستان نسبت به زمان باعث می‌شود واقعا زمان کم بیاورید! پس به جای این افکار منفی، به نکات مثبت فکر کنید و زمانی که در اختیار دارید را قدر بدانید. خواهید دید که این احساسات خوب باعث می‌شوند زمان برای شما کافی باشد.

۷- زیاد از حد درگیر کار خود هستید.

برخلاف مواردی که در بالا گفتیم، این مورد یک ویژگی خوب است ولی ممکن است باعث بروز مشکل هم شود. در علم روان‌شناسی مفهومی به نام فِلو (جریان) وجود دارد. فِلو یک ویژگی است و فردی که این ویژگی را دارد، وقتی مشغول انجام کاری می‌شود تا آن‌کار را به اتمام نرساند نمی‌تواند روی هیچ موضوع دیگری تمرکز کند. زمانی که فرد در این حالت است، بسیار تمرکز دارد و بازده بالاتری پیدا می‌کند و هیچ چیز حواسش را پرت نمی‌کند که نکته مثبت بسیار خوبی است. ولی اگر شما یکی از این افراد هستید باید خیلی مراقب باشید؛ زیرا در این حالت ساعت‌ها درگیر یک موضوع می‌شوید و اصلا متوجه گذر زمان نیستید و هنگامی‌که بالاخره به ساعت نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید چندین ساعت گذشته است و همین موضوع باعث می‌شود تصور کنید زمان کم دارید.

دفعه بعد که حس کردید زمان کم دارید به این فکر کنید که زمان در کنترل شما نیست. بلکه افکار، باورها و عادت‌های شما هستند که می‌توانید کنترلشان کنید. سعی کنید پربازده‌تر باشید، حفظ تمرکز را تمرین کنید و بدانید بهتر انجام دادن یک کار و تمرکز روی آن مهم‌تر از سریع انجام دادن آن است.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان