اکثر خانم‌ها دوست دارند چشم‌هایشان درشت‌تر به نظر برسد؛ اگر شما هم جز این دسته هستید نگران نباشید، ترفندها و نکات آرایشی درباره‌ی آرایش چشم وجود دارد که با کمی تمرین به شما کمک می‌کنند چشم‌های درشت‌تر و درخشان‌تری داشته باشید. روش‌هایی که به شما آموزش می‌دهیم به صرف زمان (یا پول) زیادی نیاز ندارند.

آیا استفاده از سایه چشم بهترین راه درشت کردن چشم‌ها نیست؟ در این‌جا به شما یاد می‌دهیم که چگونه با سایه چشم، چشم‌هایتان را درشت  کنید. با مجله تخفیفان همراه باشید.

eye-makeup

۱- چشم‌های آبی: از سایه چشم‌هایی به رنگ صورتی، زرد مایل به قهوه‌ای و طلایی استفاده کنید. به دلیل اینکه چشم‌های آبی کمی سرد هستند، اگر از سایه‌های به رنگ گرم استفاده کنید، چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند.

چگونه با آرایش، چشم‌ها را درشت‌تر کنیم؟۲- چشم‌های قهوه‌ای: با چشم‌های قهوه‌ای، سایه‌های مختلفی را می‌توان به کار برد. در حالی که می‌توانید سایه‌های به رنگ برنز استفاده کنید، رنگ‌هایی مثل آبی، نقره‌ای، بادمجانی و حتی سب تیره را نیز می‌توان امتحان کرد.

نکته آرایشی: اگر می‌خواهید چشم‌هایتان درشت‌تر شوند، ولی تمایلی به استفاده از سایه ندارید یا می‌خواهید چشم‌هایتان طبیعی به نظر برسند، می‌توانید از خط چشم استفاده کنید. مثلا می‌توانید از کمی کرم روشن روی پلک استفاده کنید تا قرمزی پوست از بین برود و سپس خط چشم آبی یا ارغوانی بکشید تا چشم‌ها درشت‌تر شوند.

۳- چشم‌های سبز: برای چشم‌های سبز، بهترین رنگ‌ها، صورتی، ارغوانی تیره، بنفش روشن و قهوه‌ای مایل به قرمز است و بهترین راه برای ترکیب رنگ‌ها این است که روی پلک از یاسی کم‌رنگ استفاده کنید و گوشه‌های چشم را سایه‌ی ارغوانی تیره بزنید.

آن‌قدر ترکیب رنگ‌ها را تمرین کنید تا در نهایت، آرایشی ماهرانه و زیبا داشته باشید.

۴- چشم‌های میشی: این رنگ چشم، با سایه‌هایی با تن رنگ سبز و قهوه‌ای و کمی طلایی، بسیار درشت و زیبا می‌شوند. همچنین این چشم‌ها با رنگ‌های خاکستری و سیاه دودی به همراه رنگ بادمجانی (ارغوانی که تن قرمزی بیش‌تر از تن آبی دارد) عالی به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید از سایه طلایی با این رنگ چشم استفاده کنید، رنگ‌های طلایی گرم به کار ببرید.

با رعایت این نکات چشم‌های درخشان‌تر و درشت‌تری خواهید داشت و هر جایی، همه‌ی چشم‌ها را به خود خیره می‌کنید. البته فراموش نکنید سایه زدن نیاز به تمرین دارد و با کمی تمرین پس از مدتی شما نیز می‌توانید آرایشی زیبا داشته باشید.

منبع:About.com

کانال تلگرام تخفیفان