خیلی گرسنه هستید، ولی حوصله‌ی غذا درست کردن ندارید. کمی سبزیجات در یخچال دارید اما اگر آنها را با مایکروویو گرم کنید همه‌ی مواد مغذی آن از بین می‌رود، این‌طور فکر می‌کنید؟ به شما نشان می‌دهیم بعضی نکات در آشپزی افسانه‌های غیرواقعی بیش نیستند.

۷ افسانه غیرواقعی درباره آشپزی

افسانه ۱:ریختن نمک در آب باعث می‌شود، آب زودتر جوش بیاید.

این حرف اشتباه است. در واقع اضافه کردن نمک به آب باعث می‌شود نقطه‌ی جوش آب افزایش یابد و آهسته‌تر بجوشد، زیرا ترکیب آب و نمک برای رسیدن به نقطه‌ی جوش، احتیاج به حرارت بیشتری دارد؛ پس آب شور باعث نمی‌شود غذا زودتر آماده شود.

7 افسانه درباره آشپزی

افسانه ۲: برای درست کردن پاستا، آب زیادی در قابلمه بریزید.

اشتباه است. به اندازه‌ای آب بریزید که همه‌ی پاستاها در آب باشند. آب زیاد کمکی به شما نمی‌کند.

7 افسانه درباره آشپزی

افسانه ۳: الکل هنگام پختن بخار می‌شود.

درست است؛ اما برای این که تمام الکل موجود در غذا بخار بشود، باید پخت غذا را سه ساعت طول بدهید. زیر این مقدار زمان، تمام الکل موجود، تبخیر نخواهد شد.

7 افسانه درباره آشپزی

افسانه ۴: پختن گوشت با دمای زیاد آن را آب‌دار می‌کند.

کاملا برعکس است. در واقع پختن گوشت با دمای زیاد باعث می‌شود رطوبتش را از دست بدهد. اما هنوز هم این روش بهترین راه طلایی کردن سطح گوشت است.

7 افسانه درباره آشپزی

 

افسانه ۵: مایکرویوو مواد مغذی را از بین می‌برد.

استفاده از مایکرویوو سریع و آسان است. در واقع هر نوع روش گرم کردن مقداری از مواد مغذی را از بین می‌برد و مایکرویوو کم‌ترین آسیب را به مواد غذایی وارد می‌کند. زیرا با گرمای کمتر و در زمان کوتاه‌تری نسبت به روش‌های دیگر غذا را می‌پزد.

7 افسانه درباره آشپزی

 

افسانه ۶: غذاها قبل از قرار دادن در یخچال باید کاملا سرد شوند.

شما نمی‌خواهید غذای گرم را در یخچال قرار دهید، زیرا یخچال باید بیش‌تر کار کند تا دما را پایین بیاورد. اما نباید غذا را بیرون بگذارید تا به دمای اتاق برسد، زیرا ممکن است باعث رشد باکتری‌ها شود.

7 افسانه درباره آشپزی

 

افسانه ۷: اگر خودتان را سوزانید بلافاصله برای درمان از یخ استفاده کنید.

در واقع یخ بسیار سرد است و قرار دادن آن در محل سوختگی باعث آسیب بیش‌تر پوست می‌شود. بهتر است محل سوختگی را زیر آب خنک (نه خیلی سرد) قرار دهید. بعد آن را با باند ببندید.

7 افسانه درباره آشپزی

نکات بسیاری از این گونه افسانه‌های غیرواقعی در دنیای آشپزی وجود دارند. اگر شما هم بر اثر تجربه، یا مطالعه، اطلاعات روشنگرانه‌ی دیگری به جز فهرست بالا دارید، یا نظری درباره‌ی همین موارد دارید، با ما و دیگر مخاطبان مجله تخفیفان در میان بگذارید.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان