هنگامی که به همسر یا نامزدتان جواهرات هدیه می‌دهید، هرگز تحت هیچ شرایطی اشتباهاتی که در ادامه می‌گوییم را مرتکب نشوید. اکثر مردان تقریبا ۹۰% این اشتباهات را انجام می‌دهند؛ اما بعضی از این اشتباهات آن‌قدر آشکار هستند که نباید خیلی رایج باشند.

به یاد داشته باشید این فهرست یک راهنمایی ساده و روشن است. علاوه بر این‌ها، هنگامی که به خرید جواهرات می‌روید، از فروشندهای مطمئن و قابل اعتماد خرید کنید. با مجله تخفیفان تا انتهای مطلب همراه باشید.

۱- جعبه‌ی جواهرات تقلبی باشد.

10 توصیه برای خرید حلقه ازدواج

این جعبه‌های تقلبی به دو روش عمل می‌کنند، یک روش بسیار خوش‌آیند است و روش دیگر ظالمانه است. در هر دو حالت، یک زوج متعهد و ازدواج نکرده را که سال‌ها با هم هستند را به تصویر می‌کشند.

 فرض کنید تولد خانم است و در حالت اول به او یک جعبه‌ی بزرگ کادوپیچ داده می‌شود. او در حالی آن را باز می‌کند که تصور می‌کند یک تلویزیون صفحه تخت است ولی با یک جعبه دیگر مواجه می‌شود و بعد از آن باز هم یک جعبه‌ی دیگر وجود دارد. بعد از باز کردن پنج جعبه‌ی تو در تو او یک جعبه‌ی حلقه می‌بیند و در داخل آن یک حلقه‌ی الماس نامزدی است؛ سپس نامزدش بلند می‌شود و به او پیشنهاد ازدواج می‌دهد. او می‌گوید «بله» و همه‌ی افراد آنجا برایشان کف می‌زنند.

در حالت دوم، تولد خانم است و او هدیه‌ها را جلوی افراد زیادی باز می‌کند. او مهم‌ترین هدیه را برمی‌دارد و آن به اندازه‌ی یک جعبه‌ی حلقه است. صورتش از هیجان سرخ می‌شود و به سرعت کاغذ آن را باز می‌کند تا حلقه‌ی واقعی را ببیند؛ ضربان قلبش تند می‌شود. با هیجان آن را باز می‌دهد، تقریبا از خوشحالی می‌خواهد گریه کند و وقتی جعبه را باز می‌کند با یک حلقه به شکل یوزپلنگ روبرو می‌شود. نامزدش شروع به خواندن آهنگ «تو یوزپلنگ دوست داری نه؟» می‌کند. او سعی می‌کند ناراحتی‌اش را پنهان کند ولی سرانجام اشک‌هایش سرازیر می‌شوند.

اگر در آینده قرار است به کسی پیشنهاد ازدواج بدهید، هرگز با یک جعبه‌ی حلقه‌ی تقلبی نامزدتان را فریب ندهید.

۲- جواهراتی که او دوست ندارد.

10 توصیه برای خرید حلقه ازدواج

هنگام خرید جواهرات هیچ چیز بدتر از این نیست که شما میلیون‌ها تومان برای خرید جواهری خرج کنید که او دوست ندارد. به جواهراتی که نامزد یا همسرتان استفاده می‌کند دقت کنید تا با سلیقه‌ی او آشنا شوید. اگر مجبور شدید از آن‌ها عکس بگیرید. پیش از اینکه پول زیادی برای خرید جواهرات خرج کنید مطمئن شوید سلیقه‌ی او را می‌دانید یا مطمئن شوید می‌توانید در صورت نیاز آن را پس دهید.

۳- جعبه‌ی شیرینی برای جواهرات استفاده شود.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

احتمالا صدها نوع جعبه‌ی شیرینی وجود دارد که برای یک پیشنهاد ازدواج غافل‌گیر کننده، حلقه را در آن می‌گذارند. در یک انتهای آن یک حلقه‌ی واقعی قرار دارد که به درون جعبه می‌آید. این جواهرات ارزان هستند و انگشتانتان را سبز می‌کنند. به شما توصیه می‌کنیم از این جعبه‌ها استفاده نکنید.

۴- جواهرات با عیار پایین یا آسیب دیده خریدن.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

مانند مورد قبل پیشنهاد می‌کنیم جواهرات ضعیف یا با عیار پایین خریداری نکنید. این جواهرات ارزان هستند زیرا یا آسیب دیده و یا دارای عیار پایین هستند. جواهراتی که در عتیقه‌فروشی‌ها می‌بینید مثل زنجیرهای بسیار نازک یا سنگ‌های ترک‌خورده یا جواهرات دسته دوم خریداری نکنید. چیزهایی که هنگام خرید جواهرات باید به آن دقت کنید این است که طلایی که خیلی براق نیست، یا جواهرات که لبه‌های تیز دارند یا سنگ‌های شل دارند، نخرید.

۵- اصلا جواهرات نخرید.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

اگر یک نامزدی طولانی مدت دارید، ممکن است تصور کنید خرید جواهرات به عنوان هدیه ضروری نیست؛ اما این حرف لزوما درست نیست. باید بدانید زمان مناسب برای خرید جواهرات چه زمانی است.

۶- حلقه با سایز اشتباه خریدن.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

هنگام خرید حلقه، این اشتباه بسیار رایج است. ممکن است سایز انگشت نامزدتان را فراموش کرده باشید یا حلقه با سایز اشتباه بخرید. هر کدام از این اشتباهات اتفاق بیافتد خانم‌ها از این نمی‌توانند بلافاصله حلقه را در انگشت بگذارند ناراحت می‌شوند. همان‌طور که اغلب جواهرفروشان می‌گویند هر چه سایز حلقه کوچکتر باشد بهتر است.

اگر سایز انگشت او را می‌دانید یا او به شما سایز را گفته، بهتر است قبل از پیشنهاد ازدواج از سایز حلقه مطمئن شوید. اگر از سایز حلقه مطمئن نیستید بهتر است به جواهرفروش بگویید تا آن‌ها به شما کمک کنند زیرا بعضی حلقه‌ها قابل اندازه‌گیری هستند و اندازه‌ی بعضی طرح‌های جواهرات فراتر از یک نقطه‌ی خاص تغییر نمی‌کنند.

۷- جواهراتی که بسیار گران هستند.10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

اگر باید وام مسکنتان را بپردازید، آخرین چیزی که نامزد یا همسرتان ممکن است بخواهد یک جفت گوشواره‌ی الماس است که کارت اعتباری شما را خالی کند. اگر این هدیه‌ای است که نامزد یا همسرتان  لیاقت آن را دارد، بهتر است مجددا  رابطه و بودجه‌ی خود را بررسی کنید.

۸- جواهرات با انتظارات.10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

هرگز جواهرات را با این انتظار ندهید که در مقابل شما نیز باید چیزی دریافت کنید. هنگامی که برای نامزدتان جواهرات می‌خرید نباید انتظار داشته باشید با گذشت زمان آن‌ها مثل روز اول باقی بمانند.

۹- درباره‌ی سنگ‌ها دروغ نگویید.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

در حرفه‌ی جواهرات فروشی، داستان‌های زیادی درباره‌ی زنانی می‌شنوید که تصور می‌کنند الماس بزرگ و گران‌قیمتی دارند اما می‌فهمند اشتباه می‌کنند و آن جواهر تقلبی است. این مشکل ممکن است یک سوتفاهم بین شما و جواهرفروش باشد یا ممکن است فریب خورده باشید یا شما دروغ گفته باشید. هنگامی که جواهرات تقلبی خریداری می‌کنید هرگز به نامزد یا همسرتان نگویید آن جواهر یا سنگ واقعی است. ممکن است آن‌ها هرگز متوجه نشوند اما اگر فهمیدند هرگز این موضوع را فراموش نمی‌کنند.

۱۰- در زمان نامناسب جواهرات هدیه دادن.

10 توصیه برای مردان: چگونه حلقه ازدواج بخرید

مطمئن شوید که نامزدتان جواهرات را هدیه مناسبی می‌داند و همچنین مطمئن شوید او نیز مانند شما برای پیشنهاد ازدواج آمادگی دارد. اگر پیش از اینکه هر دوی شما کاملا احساس تعهد کنید حلقه بخرید ممکن است نامزدتان نگران شود.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان