همه‌ی ما یک ویژگی مشترک داریم و آن این است که علاقه داریم به چیزی بیش‌تر از توانایی‌هایمان دست یابیم. همچنین همه‌ی ما می‌خواهیم در محل کار تاثیرگذار باشیم. همه‌ی ما در مجموع، میلیون‌ها ساعت را در محل کارمان می‌گذرانیم: اغلب اطلاعات را بررسی می‌کنیم، تصمیم‌گیری می‌کنیم و تیم تشکیل می‌دهیم. با وجود همه‌ی این تلاش‌ها، نتیجه‌ی نهایی به سختی قابل اندازه‌گیری است. بنابراین در حالی که منتظریم هدف نهایی، خود را به ما نشان دهد، به کار کردن ادامه می‌دهیم؛ این‌طور نیست؟ آیا می‌خواهیم زندگی‌مان را به این روش ادامه دهیم و ندانیم که دقیقا چه کار می‌کنیم؟ ارزشش را دارد؟ مگر زندگی چقدر ادامه خواهد داشت؟

جمله‌ی «علاقه قلبی‌ات را پیدا کن» یکی از رایج‌ترین جملاتی بود که در دهه‌ی گذشته در زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد شنیده می‌شد. این جمله منطقی به نظر می‌رسد. آن‌قدر منطقی که گویی کار ساده‌ای است؛ این‌طور نیست؟ پس ما چه چیزی از دست داده‌ایم؟ شاید یافتن علاقه قلبی آسان به نظر برسد، اما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید راحت‌تر این کار dرا انجام دهید، با مجله تخفیفان همراه باشید و به نکاتی که در ادامه می‌گویم توجه کنید.

یافتن علاقه قلبی در زندگی، یک فرآیند است که در این‌جا ما آن را برای شما شرح می‌دهیم. به یاد داشته باشید این نکات مستقیما علاقه قلبی شما را پیدا نمی‌کنند، بلکه راهی به شما پیشنهاد می‌کنند که شما با کمک آن می‌توانید گام بعدی را بردارید.

۳ گام برای یافتن علاقه قلبی در زندگی

۳ گام برای یافتن علاقه قلبی در زندگی

۱- به جای این‌که فقط در جستجوی علاقه قلبی خود باشید، حس کنجکاویتان را هم دنبال کنید.

مفهوم به دنبال حس کنجکاوی بودن از کتاب جادوی بزرگ (Big Magic) نوشته‌ی الیزابت گیبسون گرفته شده است. گیبسون می‌گوید به دنبال علایق بودن، ممکن است سخت باشد و توصیه‌ها در این زمینه نیز معمولا مفید و عملی نیستند. به جای آن می‌توانید به دنبال حس کنجکاوی خود بروید باشید. امروز یکی از کارهایی که علاقه دارید را پیدا کرده و در اینترنت آن را جستجو کنید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد. اغلب این بارقه‌های کوچک علاقه (هنگامی که دنبال می‌شوند و در طول زمان جمع می‌شوند)، باعث می‌شوند شما خود را بهتر شناخته و یک فاکتور مورد علاقه به فاکتورهای گذشته، اضافه می‌شود.

۲- روش‌های روتین خودتان را برای جستجو ایجاد کنید.

این درست همان کارهایی است که می‌شنوید مردم انجام می‌دهند و شما با خودتان فکر می‌کنید: آن‌ها چطور این همه وقت، پول و ایده برای انجام این کارها دارند؟ این کار را جزء برنامه‌ی همیشگی‌تان قرار دهید: حداقل ماهی یک بار از کارهای روتین دست بکشید و حداقل یک ساعت بدون انجام کارهای همیشگی، وارد دنیای دیگری شوید.

۳- منتظر نمانید تا آماده شوید یا احساس راحتی کنید.

در حالی که ما می‌خواهیم از نظر عملی کاملا آماده باشیم تا کارمان را شروع کنیم، در واقع بهتر است به جای مطالعه یا برنامه‌ریزی، با انجام دادن، خودتان را وارد دنیای آینده کنید و منتظر روز موعود نباشید. شما بعد از فروش تعداد خاصی محصول تاجر نمی‌شوید، بلکه با تجربه کردن و سپس فروش اولین محصول تاجر خواهید شد.

هنگامی که سعی می‌کنید کار مورد علاقه‌تان را پیدا کنید احتمالا مدتی جستجو می‌کنید و نمی‌توانید کاری پیدا کنید. شاید طی فرآیند جست‌وجو متوجه چیزهایی شوید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، اما آن‌ها کار واقعی نیستند. ناامید می‌شوید، دست از تلاش و جست‌وجو برمی‌دارید، و منتظر الهامات بعدی می‌مانید.

در طی این فرآیند باید بدانید که ممکن است احساساتتان آسیب ببیند و لازم است شجاعت زیادی داشته باشید و این شرایط را تحمل کنید. دنبال کردن هر چیز باارزشی نیاز به این دارد که به احساس ناراحتی عادت کنید و راهی پیدا کنید که علی‌رغم این احساسات، به راهتان ادامه دهید. مشتاق‌ترین افراد از موانعی که با ترس ایجاد شده‌اند می‌گذرند و سعی می‌کنند راهی نو پیدا کنند.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان