این روزها اروپا با یکی از بزرگ‌ترین بحران‌های مهاجرت و پناهندگی مواجه شده و این بحران را می‌توان با زمان جنگ جهانی دوم مقایسه کرد، در آن زمان بیش از ۶۰ میلیون اروپایی مجبور شدند برای فرار از آزار و اذیت‌هایی که به آن‌ها می‌شد، خانه و کاشانه‌شان را رها کرده و به نقاط دیگر مهاجرت کنند.

در هفته‌های اخیر تصاویر زیادی از پناهندگان سوریه، عراق، افغانستان و دیگر ملیت‌ها دیده‌ایم که پیاده از یونان به صربستان، کرواسی، مجارستان و آلمان در حرکت هستند و این تصاویر خاطرات دومین جنگ جهانی را تداعی می‌کند.

همچنان که بحران مهاجرت در اروپا ادامه می‌یابد، یک حقیقت تلخ دائما در ذهن تکرار می‌شود: این فاجعه‌ به وخامت زمان جنگ جهانی دوم است.

جنگ جهانی دوم میلیون‌ها اروپایی را به دلیل فرار از جنگ، آزار و اذیت و فقری که با خود به همراه آورده بود، آواره کرد. هنگامی که اولین نشانه‌های تعرض نازی‌ها دیده شد، ساکنان آلمان و همسایگانشان به ویژه یهودی‌ها به دنبال جای امن، مجبور به مهاجرت شدند. مهاجرت در سراسر جنگ ادامه داشت، خانواده‌ها شهرهای سوخته را ترک می‌کردند و بچه‌ها را به مناطق امن‌تر می‌فرستادند و جنایات نازی‌ها نیز همزمان بیش‌تر می‌شد. حتی بعد از صلح نیز شاهد موجی از پناهندگی بودیم، با آزاد شدن اسرا و شهروندان نیروهای متحدین، آن‌ها در قاره‌ی اروپا آواره‌ شدند.

براساس آمارهای اعلام شده در طول جنگ جهانی دوم، تقریبا ۶۰ میلیون اروپایی مهاجرت کرده و پناهنده شدند. بر اساس اعلام سازمان ملل متحد تا سال ۱۹۵۱ یعنی ۵ سال پس از توقف جنگ، هنوز بیش از یک میلیون نفر آواره و به دنبال جایی برای اقامت بودند. با عکس تنها میزان کمی از تاثیر و دامنه‌ی بحران مهاجرت پس از جنگ قابل انتقال است.

سانا دولاوی (Sanna Dullaway) عکاسی سوئدی است که بعضی عکس‌های مهاجران جنگ جهانی دوم عکسهای مهاجران جنگ جهانی دوم را رنگی کرده است. در ادامه کارهای او را با هم می‌بینیم. با مجله تخفیفان همراه باشید.

عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم عکس‌های رنگی شده از مهاجران جنگ جهانی دوم

منبع: Time

کانال تلگرام تخفیفان