بسیاری از ما هر هفته مرغ می‌خوریم زیرا نسبت به گوشت چربی کم‌تری دارد، پخت آن نسبتا آسان است و می‌توانید هر طعمی که میل دارید به آن اضافه کنید؛ اما بهتر است هنگام پخت مرغ به بعضی اشتباهات رایج در این زمینه توجه کنید.

با مجله تخفیفان همراه باشید تا ۷ اشتباه رایج در هنگام پخت مرغ را بیش‌تر بشناسید تا بتوانید از آن‌ها اجتناب کنید.

۷ اشتباه رایج در پخت مرغ

۱- مرغ بی‌کیفیت می‌خرید.

chicken1

درست است شما همیشه شنیده‌اید باید محصولات طبیعی و ارگانیک بخرید اما در مورد مرغ، کیفیت بهتر به معنای طعم بهتر است. مارک بیتمن نویسنده‌ی مطالب تغذیه در ستون نیویورک تایمز و نویسنده‌ی کتاب آشپزی «ماتریکس آشپزخانه» می‌گوید: از میان محصولات طبیعی یا مرغ‌های خانگی و محلی، خرید کنید زیرا این نوع مرغ‌ها طعم بهتری دارند. ممکن است مرغ شما به این دلیل خشک و بی‌طعم باشد که مرغ بی‌کیفیت خریده‌اید. رستوران‌ها به این دلیل مرغ خوبی سرو می‌کنند که مرغ با کیفیت بهتری می‌خرند.

۲- به جای پخت با دمای زیاد، زمان بیش‌تری آن را می‌پزید.

time

ممکن است شما نیز از افرادی باشید که هنگامی که مرغ پخت و آن را تکه کردید متوجه شوید گوشت آن هنوز خیلی صورتی و خام است و مجددا آن را بپزید. دنیله واکر می‌گوید: فر را در درجه‌ی ۱۶۵ فارنهایت قرار دهید تا گوشت آن کاملا بپزد و مطمئن شوید آن را خشک نمی‌کنید.

۳- از مرغ یخ‌زده استفاده می‌کنید.

درسته با خرید مرغ یخ‌زده مقداری در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و از سوی دیگر نگران تاریخ انقضای آن نیستید، اما هنگامی که مرغ گرم شد رطوبتش را از دست می‌دهد و گوشت آن سفت می‌شود.

۴- مرغ زیادی در تابه می‌ریزید.

7 اشتباه رایج در پخت مرغ

مهم نیست چه چیزی درست می‌کنید، سبزیجات، استیک یا مرغ که می‌پزید اگر مقداری زیادی مواد غذایی در تابه بریزید از پخت مناسب آن جلوگیری می‌شود. بیتمن می‌گوید: با این کار رطوبت آزاد می‌شود اما این رطوبت خیلی زود بخار نمی‌شود و سپس غذا بخارپز می‌شود ولی سرخ نمی‌شود.

۵- مرغ‌های بدون گوشت و بدون استخوان می‌خرید.

۷ اشتباه رایج در پخت مرغ

واکر می‌گوید: «گوشت‌های با پوست و با استخوان بخرید زیرا هم مقرون به صرفه است و گوشت آن طعم بهتری داشته و خورشت آن مقوی است اما مرغ‌های بدون استخوان و پوست چنین طعمی ندارند.»

۶- مرغ را زیاد سرخ می‌کنید.

7 اشتباه رایج در پخت مرغ

بزرگترین مشکل پخت سینه‌ی مرغ، زیاد پختن آن است. بیتمن می‌گوید: «یک یا دو بار مرغ را در تابه برگردانید تا کمی سرخ شود. در سرخ کردن زیاده‌روی نکنید وگرنه به خوبی سرخ نمی‌شود.»

۷- مرغ را در روغن زیتون سرخ می‌کنید.

باید مرغ را در دمای زیادی بپزید تا به خوبی سرخ شود اما نباید روغن زیتون را با دمای زیاد حرارت دهید. اگر روغن زیتون را با دمای زیاد حرارت دهید یا به مدتی طولانی سرخ کنید، اسیدهای چرب آن به نوع ترانس تبدیل شده و در نتیجه سرطان زا خواهند بود. اگر می‌خواهید به مرغ طعم خوبی دهید از روغن آفتابگردان یا نارگیل استفاده کنید.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان