براساس مطالعات سازمان (American Psychological Association’s (APA امروزه بسیاری از امریکایی‌ها استرس دارند. APA علاوه بر اینکه هر ساله میزان استرس مردم امریکا را بررسی و اندازه می‌گیرد، ۷ نکته برای مدیریت استرس پیشنهاد کرده که همراه هم آن‌ها را مرور می‌کنیم. با مجله تخفیفان همراه باشید.

۱- استرس برای شما چگونه است؟

به عبارت دیگر، هنگامی که استرس دارید چطور فکر، احساس و رفتار می‌کنید که با هنگامی که استرس ندارید فرق می‌کند؟ اگرچه استرس در میان افرادی که استرس دارند شباهت‌های زیادی دارد، اما افراد منحصر به فرد هستند و روزی که برای یک نفر پراسترس است برای فرد دیگر مانند پیاده‌روی در پارک است.

تجربه‌ی منحصر به فرد خود را در استرس بشناسید تا متوجه شدید استرس برایتان چگونه است؛ به این ترتیب بهتر می‌توانید استرس خود را کنترل کنید.

۲- چرا استرس دارید؟

چیزی که باعث استرس شما می‌شود را پیدا کنید؛ هنگامی که منبع استرس خود را بشناسید بهتر می‌توانید استرس را مدیریت کنید زیرا آن را به چیزی در زندگی خود وصل می‌کنید. از سوی دیگر شناخت منبع استرس به شما کمک می‌کند مشکلی که دارید را بررسی کنید و برای حل آن اقدام کنید.

۷ نکته برای مدیریت استرس

۳- نشانه‌های هشدار استرس را بشناسید.

تجربه‌ی هر کس از استرس ممکن است منحصر به فرد باشد. برای مدیریت بهتر استرس با آگاه شدن از نشانه‌های استرس پیش از آن که استرس شما را بگیرد شما جلوی استرس را بگیرید. با توجه کردن به بدن و ذهنتان می‌توانید نشانه‌های استرس را در خود بشناسید.

برخی از نشانه‌های هشدار استرس شامل کمبود خواب، بی‌اشتهایی، بی‌قراری، افکار نگران کننده، درد معده و مشکلات تنفسی است.

۴- راه‌های مقابله با استرس را بشناسید.

گاهی روشی که مردم با استرس برخورد می‌کنند تنها شرایط را بدتر می‌کند برای مثال بسیاری از مردم با سیگار کشیدن با استرس و نگرانی برخورد می‌کنند اما مصرف سیگار علاوه بر به خطر انداختن سلامتی ممکن است باعث تشدید استرس شود.

هنگامی که استرس دارید راه‌هایی که برای کاهش استرس به کار می‌برید را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا این روش‌ها در دراز مدت به شما کمک ‌کرده یا آسیب بیش‌تری به شما وارد می‌کنند.

۵- به روش درستی استرس را کنترل کنید.

هنگامی که روش‌های معمول خود برای مقابله با استرس را مشخص کردید، اگر مفید بودند می‌توانید آن‌ها را ادامه دهید یا آن‌ها را روش‌های سالم‌تر جایگزین کنید. مدیتیشن، ورزش و صحبت با درمانگر روش‌های موثری برای مقابله با استرس است. تحقیقات نشان می‌دهند اگر از ضربه‌ی روحی یا اختلال استرس رنج می‌برید، صحبت با درمانگر می‌توانید ذهن شما را تغییر دهد. مدیریت استرس با روش‌های سالم به کم کردن استرس کمک می‌کند.

۶- توجه به خود را تمرین کنید.

کمی خودپسندی و توجه به خود برای مدیریت استرس بسیار کمک کننده است. اگر از خود مراقبت کنید برای شما و کسانی که در کنا شما هستند مفید است. توجه به خود یعنی خوب بخورید، به اندازه‌ی کافی بخوابید، ورزش کنید و هر کاری که به بهتر شدن شما کمک می‌کند را انجام دهید.

۷- درخواست کمک کنید.

بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید به تنهایی مقابله با استرس است. با خانواده و دوستانتان صحبت کنید و درمانگری پیدا کنید که به شما برای کنترل استرس کمک کند. انسان موجودی اجتماعی است و هنگامی که با دیگران ارتباط برقرار می‌کند بهتر عمل می‌کند. اگر استرستان آنقدر زیاد است که نمی‌توانید آن را کنترل کنید، از کمک دیگران استفاده کنید.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان