وقتی صحبت از ترمیم موهای آسیب دیده و داشتن موهای سالم به میان می‌آید، هزاران هزار محصول و معجون و پروتئین و نرم کننده و غیره و غیره وجود دارند که انسان از فکر آن همه محصول هم سرگیجه می‌گیرد.

اگر موهای شما سوخته یا موخوره دارد یا آفتاب به آن آسیب زده است یا قطعه قطعه، شکننده و دولایه شده است، وقت آن است که مسئولیت سلامت موی خود را به طور جدی به دست بگیرید. موی سر خیلی لطیف و شکننده است و قرار گرفتن در معرض آفتاب، سشووار، اتوی مو و یا حتی شانه کردن روزانه می‌تواند به آن آسیب وارد کند.

باید بدانید که ترمیم موهای آسیب دیده یک شبه اتفاق نمی‌افتد بلکه در طول زمان با یاد گرفتن عادات درست و با صبر می‌توانید به این هدف برسید.

با مجله تخفیفان تا انتهای مطلب همراه باشید و برای مشاهده‌ی آخرین تخفیف‌های آرایشی و زیبایی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

قدم اول: لایه کدر روی ساقه موهای خود را پاک کنید.

محصولاتی که برای موهای خود استفاده می‌کنیم و حتی آبی که برای پاک کردن این محصولات استفاده می‌کنیم می‌توانند روی مو تاثیر گذاشته و طی مرور زمان یک لایه کدر روی موها ایجاد کنند و درخشندگی آن را بگیرند. این لایه کدر ساخته شده روی ساقه مو یک مشکل جدی است که می‌تواند باعث شل و بی‌جان شدن موها و یا حتی موخوره و شکنندگی آن شود. اولین قدم برای ترمیم موها این است که این لایه کدر که به مرور زمان ایجاد شده را پاک کنیم. یک شامپو روشن کننده خوب یا یک درمان روشن کننده با جوش شیرین یا یک شستشو با سرکه سیب گزینه‌های خیلی خوبی برای پاک کردن این لایه کدر هستند. این مشکل می‌تواند به خاطر اثر محصولات مختلف یا آب‌های سخت و یا رسوب مواد معدنی روی مو باشد.

قدم دوم: در مقابل خورشید از موهای خود محافظت کنید.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل آسیب مو، تغییر رنگ آن و شکنندگی ساقه آن، آفتاب است. اگر تا امروز در مقابل اشعه‌ی UV خورشید از موهای خود مراقبت نمی‌کردید، همین امروز این کار را شروع کنید. به خاطر داشته باشید که اشعه خورشید فقط در تابستان‌ها مضرر نیست بلکه در تمام طول سال خورشید می‌درخشد و اشعه خود را به زمین می‌رساند. نکاتی که در این جا گفته می‌شود شروع بسیار خوبی برای محافظت در مقابل این مشکل هستند. اگر یک روز طولانی را در بیرون خانه و در معرض آفتاب گذرانده‌اید (سفر ساحلی، پیاده‌روی و یا ورزش) خوب است که یک درمان آب رسانی را امتحان کنید تا موهای شما شرایط بهتری داشته باشند و آسیب نبینند.

قدم سوم: ماساژ روغن داغ را امتحان کنید.

من یکی از بزرگ‌ترین طرفداران درمان درخشندگی و رطوبت موی سر با روغن داغ هستم. خوبی این روش این است که به راحتی می‌توان آن را در خانه انجام داد. موهای خود را تمیز بشویید و با حوله رطوبت آن را بگیرید. سپس از روغن موی دلخواهتان به میزان زیاد روی سر خود بمالید. دو نوع مورد علاقه من خیسانده ابریشم CHI و روغن مراکشی هستند. شما حتی می‌توانید از بعضی روغن‌های آشپزی از جمله روغن زیتون یا روغن سنبل هندی استفاده کنید. سپس سر خود را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید و به آن گرما دهید. می‌توانید این کار را با سشووار، حوله داغ یا نشستن زیر آفتاب انجام دهید.

بعد از گرم شدن روغن، به موهایتان اجازه دهید تا در دمای اتاق خنک شوند و سپس با آب خنک بشویید. این‌کار را می‌توانید بسته به میزان خشکی و آسیب دیدگی موهایتان، یک تا سه بار در ماه انجام دهید. باید مواظب باشید زیرا که زیاد انجام دادن این کار باعث چرب شدن موهای شما می‌شود.

قدم چهارم: از یک نرم‌کننده خوب و قوی استفاده کنید.

استفاده هفتگی از نرم‌کننده‌های قوی برای ترمیم موی آسیب دیده و همچنین جهت جلوگیری از آسیب احتمالی بعدی الزامی است. همه نرم کننده‌های قوی مثل هم نیستند و شما باید نوعی را پیدا کنید که با موی شما سازگارتر است و باعث چرب به نظر رسیدن یا ریزش موی شما نمی‌شود. خصوصا اگر موهای رنگ شده دارید باید بیشتر از آن مراقبت کنید. با آرایشگر موی خود صحبت کنید. آن‌ها شما را در پیدا کردن یک نرم‌کننده قوی مناسب راهنمایی می‌کنند.

قدم پنجم: مدل موی خود را عوض کنید.

با این واقعیت روبرو شوید. موهای شما آسیب دیده، شکننده و خشک شده هستند و موخوره دارند و تقریبا هیچ روزی زیبا به نظر نمی‌رسند. با کوتاه کردن آن‌ها می‌توانید به ظاهرش کمک کنید. البته لزومی ندارد که کل موهای خود را کوتاه کنید، ولی مدل موهای کوتاه مثل bobs و pixie می‌توانند شما را از صرف زمان طولانی و استفاده محصولات بسیار برای ترمیم موهایتان نجات دهند. در ضمن مدل موی کوتاه به همه می‌آید! اگر دلتان نمی‌آید تا کل موهایتان را کوتاه کنید حداقل پایین آن را چند سانتی متر کوتاه کرده و مرتب کنید. مدل موهای لایه لایه یا چتری را امتحان کنید. این کار کمی از موهای آسیب دیده را کوتاه می‌کند و به فرآیند ترمیم مو سرعت می‌بخشد.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان