آیا تا به حال متوجه شده‌اید بعضی افراد بعد از پس زده شدن و رد شدن، دست از تلاش می‌کشند و برخی دیگر با عزمی قوی‌تر از گذشته به تلاش ادامه می‌دهند؟ همه‌ی ما ممکن است با عدم پذیرش روبرو شویم، اما افرادی که از نظر ذهنی و روحی قوی هستند از درد ناشی از عدم پذیرش برای رشد و بهتر شدن استفاده می‌کنند.

تفاوتی ندارد که ارتقای شما تصویب نشده باشد یا از یک تعامل اجتماعی خارج شده باشید، در هر صورت عدم پذیرش و پس زده شدن سخت و دردناک است. روشی که شما برای پاسخ به این احساس انتخاب می‌کنید ممکن است آینده‌ی شما را تغییر دهد.

ما به شما می‌گوییم افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند چگونه با احساس پس زده شدن برخورد می‌کنند. برای آشنایی با ۵ روشی که این‌گونه افراد در چنین مواقعی استفاده می‌کنند، با مجله تخفیفان همراه باشید. هم‌چنین برای مشاهده‌ی آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

۱- احساس خود را بیان می‌کنند.

افراد قوی به جای سرکوب، نادیده گرفتن، یا انکار درد، احساس خود را بیان می‌کنند. آن‌ها وقتی خجالت‌زده، غمگین، ناامید یا دلسرد هستند، احساسشان را می‌پذیرند. آن‌ها آنقدر به توانایی‌های خود اعتماد دارند که می‌دانند می‌توانند با احساس ناراحتی خود مقابله کنند و این روشی درست برای غلبه بر احساسات ناراحت‌کننده است.

مهم نیست دلیل احساس عدم پذیرش ناشی از چه مسئله‌ای است چون در هرصورت احساس خوبی نیست؛ اگر تلاش کنید با گفتن«چیز مهمی نیست» خودتان یا فرد دیگری را متقاعد کنید، باعث می‌شوید درد ناشی از رد شدن ادامه داشته باشد. بهترین راه برای مقابله با احساس ناراحتی روبرو شدن با آن‌ها است.

۲- آن‌ها رد شدن را نشانه‌ای برای گذشتن از محدودیت‌ها می‌دانند.

افراد قوی رد شدن را نشانه‌ای می‌دانند که نشان می‌دهد آن‌ها به دنبال زندگی بهتر هستند. آن‌ها گاهی می‌دانند با عدم پذیرش روبرو می‌شوند اما بدون ترس به راهشان ادامه می‌دهند.

اگر هرگز با عدم‌پذیرش روبرو نشوید پس ممکن است تلاش کنید در منطقه‌ی امن خود زندگی کنید؛ تا وقتی که با عدم پذیرش روبرو نشده‌اید نمی‌توانید مطمئن باشید که می‌توانید از محدودیت‌ها عبور کنید. وقتی پروژه‌ی شما رد شد، ترفیعتان تصویب نشد یا یک دوست شما را رد کرد، از منطقه‌ی امن بیرون آمده‌اید.

۳- با خودشان مهربان هستند.

آن‌ها به جای اینکه بگویند «خیلی احمق هستی که فکر کردی می‌تونی اون کار انجام بدی» با خودشان با مهربانی و دلسوزی برخورد می‌کنند. وقتی افکار منفی در ذهنشان شکل می‌گیرد با آرامش و مهربانی به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

اگر کسی که مدت‌ها دوستش داشته‌اید شما را رها کرده، اذیت کردن و بدرفتاری با خود تنها باعث می‌شود احساس ناراحتی مدتی بیش‌تری ادامه داشته باشد؛ با خودتان مثل یک دوست حرف بزنید. با تکرار جملات امیدبخش با منتقد خشمگین درونی‌تان روبرو شوید.

۴- اجازه نمی‌دهند عدم پذیرش نشانه‌ی آن‌ها باشد.

هنگامی که افراد قوی با عدم پذیرش روبرو می‌شوند آن را به مسائل دیگر تعمیم نمی‌دهند. اگر یک شرکت آن‌ها را نپذیرفت، خودشان را ناتوان یا بی‌صلاحیت نمی‌بینند. اگر کسی که دوستش دارند آن‌ها را رد کرد، تصور نمی‌کنند لایق دوست داشتن نیستند.

نظر یک فرد یا یک حادثه نباید تعریفی از همه‌ی رفتارها و توانایی‌های شما باشد. اجازه ندهید ارزش وجودی شما وابسته به نظر دیگران باشد. فقط به این دلیل که فردی راجب شما طور خاصی فکر می‌کند، به معنی درست بودن نظر آن فرد نیست.

۵- آن‌ها از پس زده شدن یاد می‌گیرند.

افراد قوی از خود می‌پرسند «از این مسئله چه چیزی یاد گرفتم؟» بنابراین می‌توانند از عدم پذیرش نیز چیزی بیاموزند. به جای تحمل درد، از عدم پذیرش به عنوان فرصتی برای رشد شخصی استفاده می‌کنند و با هر رد شدن، قوی‌تر می‌شوند.

از عدم‌پذیرش مانند فرصتی برای حرکت به سوی جلو و با آگاهی بیش‌تر استفاده کنید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان