پیش از ژانویه‌ی ۲۰۱۰، امریکایی‌ها تنها هنگام مسابقات عمومی و رسمی که معمولا در تابستان و اوایل پاییز برگزار می‌شوند، می‌توانستند از کره‌شمالی دیدن کنند.

اما اکنون امریکایی‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند به این کشور سفر کنند اما باید به همراه راهنما و تورهای رسمی که مورد تایید سازمان سفر و گردشگری بین‌الملی کره شمالی است، باشند و علیرغم هشدار وزارت امورخارجه‌ی امریکا برای سفر به کره‌شمالی هنوز هم بسیاری از امریکایی‌ها به آنجا سفر می‌کنند.

اما پیش از سفر به کره‌شمالی باید نکاتی را درباره‌ی این کشور و شرایط آن طی سفر بدانید. در ادامه‌ی این مطلب مجله تخفیفان با این ۹ نکته آشنا خواهید شد. در گذشته هم مطلبی با عنوان خاطرات سفر به کره شمالی از زبان زوج کانادایی داشتیم همراه با تصاویر نایابی از کره شمالی، که شاید برای‌تان جالب باشد. آخرین تخفیفهای مسافرتی را نیز در سایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

۱- در برنامه‌ی هوشمند ثبت‌نام مسافران مربوط به وزارت امورخارجه ثبت نام کنید.

در ماه آوریل، وزارت امورخارجه برای سفر به کره شمالی به مسافران هشدار داد. درحالی که مسافران می‌توانند با امنیت به این کشور سفر کنند هنوز هم وزارت امورخارجه درباره‌ی خطرات این سفر به مسافران هشدار می‌دهد و به آن‌ها توصیه می‌کند پیش از سفر کارهایی مانند ثبت‌نام در برنامه‌ی هوشمند مسافران را انجام دهند.

این برنامه مسافران را به سفارت امریکا در پکن متصل کرده و به وزارت امورخارجه امکان می‌دهد در طی سفر به گردشگران برای مسائل امنیتی ایمیل دهند. اما بسیار مهم است که به یاد داشته باشید هنگام بازدید از برخی بخش‌های کره شمالی نمی‌توانید به ایمیلتان دسترسی داشته باشید.

۲- به همراه تور و راهنمای رسمی از کشور دیدن می‌کنید.

تقریبا امن‌ترین و تنها راه دیدن کره شمالی برای گردشگران امریکایی همراه شدن با یک راهنما یا راننده‌ای است که هر دو اهل کره شمالی هستند. به گفته‌ی مقامات امورخارجه امریکا، تنها سفر کردن در کره ممکن است از نظر مقامات امنیتی کره شمتالی به معنای جاسوسی باشد.

9 نکته که قبل از سفر به کره شمالی باید بدانید

۳- برای راننده و راهنمایتان هدیه ببرید.

به جای انعام دادن به راهنما یا راننده‌تان بهتر است برای آن‌ها یک هدیه‌ی واقعی مثلا برای خانم‌ها یک وسیله‌ی آرایشی معروف و برای آقایان یک نوشیدنی ببرید. در بیش‌تر مواقع راننده‌ها مرد و راهنماهای تور زن هستند.

۴- قبل از عکس گرفتن، اجازه بگیرید.

تقریبا همیشه اجازه دارید عکس بگیرید البته به جز پایگاه‌ها و مکا‌ن‌های نظامی؛ اما بهتر است پیش از عکس گرفتن  برای امنیت بیش‌تر از راهنمای تور اجازه بگیرید. با این کار به راهنمای تورتان نشان می‌دهید قابل‌اعتماد هستید که در نهایت منجر به آزادی عمل بیش‌تر شما در طی سفر می‌شود.9 نکته که قبل از سفر به کره شمالی باید بدانید

۵- قبل از ترک کشور عکس‌هایتان را در لپ‌تاپ بگذارید.

اگرچه احتمالا در طی سفر در کره شمالی اجازه دارید عکس بگیرید اما ممکن است هنگام ترک کشور، بخواهند دوربین یا موبایل شما را بررسی کنند. برای اینکه عکس‌هایتان را از دست ندهید، مطمئن شوید پیش از ترک کشور عکس‌ها را در لپ‌تاپ گذاشته‌اید (البته اگر با خود به همراه دارید).

۶- از مردم بومی انتظار انگلیسی صحبت کردن نداشته باشید.

در حالی که به راحتی می‌توانید در طی سفر با مردم بومی صحبت کنید، یادتان باشد که بسیاری از آن‌ها انگلیسی صحبت نمی‌کنند. ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر به جز راهنما، راننده و اعضای تور، چالش بزرگی است.9 نکته که قبل از سفر به کره شمالی باید بدانید

۷- هیچ وسیله‌ی سیاسی یا مذهبی با خود همراه نبرید.

بسیاری از افراد توصیه می‌کنند هیچ مطلب سیاسی یا مذهبی به کره شمالی نبرید. انجیل یا قرآن را همراه نبرید و هیچ لباسی نپوشید که نشانه‌ی مذهبی یا سیاسی داشته باشد. بهترین کار این است که از سفرتان لذت ببرید، فقط به دنبال راهنمایتان باشید و تلاش نکنید هیچ تغییری در برنامه‌هایتان ایجاد کنید.

۸- به هر مجسمه‌ای که راهنمایتان نشان می‌دهد، تعظیم کنید.

مجسمه‌های زیادی در کره‌شمالی وجود دارد که گردشگران باید به آن‌ها تعظیم کنند. با این کار به رهبر کشور احترام می‌گذارید، اگز با این کار موافق نیستید یا حتی این کار را درک نمی‌کنید بهتر است فقط آن را انجام دهید. اگر این کار را نکنید، مجازات نمی‌شوید اما راهنمایتان مجازات خواهد شد.

9 نکته که قبل از سفر به کره شمالی باید بدانید

۹- گوش‌گیر همراهتان ببرید.

پیونگ‌یانگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره شمالی است، در سفرتان به این کشور به احتمال زیاد در برنامه‌هایتان قراردارد. این شهر بسیار پرسروصدا است و دائما تبلیغات ثابتی از تلویزیون‌هایی که در جاهای مختلف نصب شده‌اند، پخش می‌شوند پس بهتر است گوش‌گیر با خود همراه ببرید.

منبع: Business Insider

کانال تلگرام تخفیفان