یکی از مشکلاتی که مدیران و کارآفرینان با آن روبه‌رو هستند، تنظیم زمان تعطیلات و تفریح با زمان کار است. به طور کلی آنها نگران هستند که خلاقیت خود را در تعطیلات از دست بدهند و یا رشته‌ی افکار و برنامه‌ریز‌ی‌های مدیریتی سازمانشان با مشکل مواجه شود. آنها به عنوان هسته‌ی اصلی کسب‌وکارشان تلاش می‌کنند تا در تمامی ساعات زندگی بخشی از تفکر خودشان را مشغول شغلشان نگه دارند. تعطیلات و آخر هفته‌ها زمان‌هایی است که مدیران، نگران از دست رفتن زمان و کند شدن روند پیشرفت کسب‌و‌کارشان هستند و حتی ممکن است این نگرانی به حدی زیاد شود که از در کنار خانواده بودن نیز لذت نبرند و استرس کاری، آخر هفته آنها را نیز خراب کند. با چند راه‌حل ساده، می‌توان بسیاری از امور کاری را مدیریت کرد و تعطیلات و تفریح‌های خانوادگی را لذت‌بخش‌تر از گذشته کرد.

در ادامه مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید تا با این راه‌حل‌ها آشنا شویم. هم‌چنین برای مشاهده‌ی آخرین تخفیف‌های مسافرتی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

بعضی کارها را به کامپیوتر بسپارید.

در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که کامپیوترها و هوش مصنوعی آنها و به طور کلی تکنولوژی، برای انجام بسیاری از کارها به کمک ما می‌آیند. دورانی که اتوماسیون و ارتباطات کامپیوتری، انجام بسیاری از کارها را راحت کرده است و بخش زیادی از وظایف و کارها از راه دور قابل انجام است. شما به عنوان یک مدیر یا کارآفرین، می‌توانید بسیاری از وظایف خود را به کامپیوترتان بسپارید و از انجام شدن آنها مطمئن باشید. نرم‌افزار‌های زیادی برای اتوماسیون پاسخگویی به ایمیل‌ها، مدیریت حساب شبکه‌های اجتماعی و یا حتی مدیریت پیام‌های دریافتی از طرف کارمندان وجود دارد. می‌توانید با بهره‌گیری از این نرم‌افزارها، خیال خود را بابت کارهای تکراری روزمره در تعطیلات آسوده نگه دارید.

اولویت‌بندی کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید و در آخر ببینید که با یک لیست بلندبالا و گاهی اوقات ترسناک روبرو هستید. تصور کنید که وظایف خود را برای انجام در تعطیلات لیست کرده‌اید اما با یک حساب سرانگشتی می‌فهمید که تمام این لیست در این زمان کوتاه قابل انجام دادن نیست. بهترین راه‌حل برای خلاصی از این مشکل، اولویت‌بندی کارهاست. سعی کنید در تهیه لیست و نیز اولویت‌بندی کارها، با خودتان صادق باشید. از خودتان بپرسید کدام یک از این کارها حتما باید در تعطیلات انجام شوند وگرنه روند پیشرفت شرکت با مشکل مواجه می‌شود؟ هرچه صداقت شما در این کار بیشتر باشد، لیست وظایف نیز کوتاه‌تر و مفیدتر خواهد بود.

ارتباطات را فراموش نکنید.

گاهی اوقات شما به عنوان مدیر یا حتی پیمان‌کار، برنامه خاصی برای تعطیلات ندارید و ترجیح می‌دهید در تعطیلات نیز مشغول به کار باشید. حال اگر در این زمان که شما بر خلاف عموم جامعه در حال کار کردن هستید، به همکاری فردی نیاز پیدا کردید و یا سوالی از مشتری یا کارفرما داشتید، تکلیف چیست؟ تنها راه حل، حفظ ارتباطات دوستانه است. بهتر است هرازچندگاهی با همکاران، کارمندان و یا حتی مشتریان و کارفرمایان در ارتباط باشید. یک احوال‌پرسی ساده در ایام تعطیلات، می‌تواند شروع یک مکالمه‌ی کاری مفید و لذت‌بخش باشد.

در گذشته، مطلب با عنوان ۵۰ اصل مدیر موفق بودن داشته‌ایم که می‌توانید اصول کاری مدیران موفق را در آن بیابید.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که هر مدیر یا کارآفرینی، با حفظ آرامش در کنار خانواده می‌تواند پله‌های موفقیت را هرچه بیش ار پیش طی کند. پس بهتر است با حفظ اولویت خانواده و تلاش برای راضی نگه‌داشتن افراد خانواده، کارهای خود را اولویت‌بندی کنید و به نوعی برنامه‌ریزی کنید که از تمام لحظات در کنار خانواده بودن، لذت ببرید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان