داشتن یک مربی بدنسازی حرفه‌ای، برای انجام بهترین تمرین‌ها و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن در کنار حفظ سلامتی و نشاط، ضروری است. بسیاری از افرادی که تجربه کمی در ورزش بدنسازی و فیتنس دارند، به خود اجازه می‌دهند تا با توصیه‌های بدنسازی مختلف به افراد مبتدی‌تر، تقش مربی را بازی کنند. حال آن‌که مربیگری در این رشته ورزشی نیز مانند سایر رشته‌ها نیازمند تخصص، تجربه و پشتکار زیاد است.

در مطلب امروز مجله تخفیفان با تعدادی از توصیه‌های همین مربیان آماتور که ممکن است بسیار خطرناک باشند، آشنا می‌شویم. هم‌چنین می‌توانید آخرین تخفیف‌های تفریحی و ورزشی را در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

۱- هرچه وزنه سنگین‌تری انتخاب کنید، زودتر عضله می‌سازید.

این توصیه اشتباه علاوه بر این‌که ممکن است به عضلات آسیب برساند، مانع پرورش عضلات پاسچر و بافت‌دار می‌شود. تمامی مدل‌های فیتنس حرفه‌ای جهان، از سیستم وزنه‌زنی متناوب با وزنه‌های کم‌وزن تا متوسط کار می‌کنند.

۲- فقط یک روش صحیح برای حرکت اسکوات وجود دارد.

بسیاری از مربیان شخصی تلاش می‌کنند تا حالت ورزشکاران خود را دقیق تنظیم کنند تا حرکت اسکوات به خوبی اجرا شود. حال آن‌که چندین روش برای این حرکت وجود دارد و انتخاب از بین آنها به این‌که تصمیم دارید کدام‌یک از عضلات خود را تقویت کنید بستگی دارد.
۳- بدنسازی و ورزش باعث طول عمر می‌شود.

برخی بر این باورند که ورزشکاران عمر طولانی‌تری دارند اما این عمر اضافه را در باشگاه هدر می‌دهند. این‌طور نیست و ورزشکاران برای افزایش طول عمر ورزش نمی‌کنند بلکه آنها برای بهتر زندگی کردن ورزش می‌کنند.

۴- تمرینات بی‌نظم، سریع‌تر عضله می‌سازند.

این تئوری کاملا اشتباه که به تئوری گیج‌کردن عضله‌ها معروف است، کاملا غلط و بی‌فایده است. شما اگر به صورت بی‌نظم در هر جلسه ورزش بر روی قسمتی تصادفی از بدن کار کنید، نمی‌توانید آمار مناسبی از پیشرفت خود داشته باشید و یا عملکرد خود را مقایسه کنید و تمرینات را بهبود ببخشید.

۵- شما باید به یک وزن مشخص برسید.

هیچ‌کس حق ندارد برای شما تعیین کند که وزن ایده‌آلتان چقدر است. هر کس بنا بر علاقه و این‌که در چه وزنی احساس راحتی می‌کند، می‌تواند وزنی متفاوت نسبت به کسانی که هم‌قد یا هم‌شکل او هستند داشته باشد.

۶- کلاس‌های تمرینی برای همه نوع ورزشکار مناسب هستند.

در برخی تبلیغات باشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم که کلاس‌های این باشگاه برای همه نوع ورزشکار با هر سطح ورزشی مناسب هستند. حال آن‌که اینطور نیست و شما باید کلاسی در سطح خودتان انتخاب کنید تا تمرینات آن کلاس برای شما بسیار دشوار یا بسیار خسته‌کننده نباشند.

۷- تنها یک راه و هدف برای رسیدن به فیتنس وجود دارد.

این هم یکی از توصیه‌های بدنسازی استباه است. با توجه به این‌که هدف شما از ورزش چه باشد و در چه شکلی از فیتنس احساس راحتی کنید و حتی این‌که چه وسایلی در اختیار دارید، هدف فیتنس شما می تواند متفاوت باشد.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان