سیب یکی از میوه‌های پرطرفدار در آماده‌سازی انواع دسرها است. این میوه شیرین و پرطرفدار به انواع شکل‌ها می‌تواند در دسرها استفاده شود. به جز پای سیب که یکی از پرطرفدارترین دسرها و شیرینی‌هاست، دسرهای دیگری نیز می‌توان با سیب درست کرد. با مجله تخفیفان همراه باشید تا با روش آماده‌سازی چند دسر خوشمزه با این میوه آشنا شویم. در ضمن می‌توانید تخفیف‌های رستوران و کافی‌شاپ را در وبسایت اصلی تخفیفان ببینید.

۱- سیب درختی سرخ‌شده

البته این دسر را نمی‌توان دسر رژیمی نامید چون به هر‌حال در پخت آن از روغن و شکر استفاده می‌شود. اما یکی از خوشمزه‌ترین دسرهای این لیست، این دسر سیب درختی سرخ‌شده است. مواد تشکیل‌دهنده این دسر عبارتند از سیب درختی، روغن، شکر، نشاسته ذرت، دارچین و خامه‌ی زده شده.

۲- سیب پخته شده

می‌توان از سیب درختی به عنوان یک کاسه خوراکی استفاده کرد. کافی است داخل سیب‌ها را خالی کرده و در داخل آن‌ها را با جو، شکر قهوه‌ای، دارچین و شیره‌ی قند پر کنید. برای تزئین نیز می‌توانید از خامه‌ی زده شده و سس کارامل استفاده کنید.

۳- بیسکویت انرژی‌زای کره‌ی بادام‌زمینی و سیب

در این دسر انرژی زا از کره‌ی بادام‌زمینی، مربای سیب، بادام‌زمینی و کراکر استفاده می‌شود. یک دسر مقوی و خوشمزه با یکی از محصولات سیب یعنی مربای سیب.

۴- دامپلینگ سیب

یکی دیگر از دسرهای خوشمزه که با سیب درست می‌شوند، دامپلینگ‌ها هستند که طعم فوق‌العاده‌ای دارند. دامپلینگ را با انواع مواد اولیه می‌توان آماده کرد اما فراموش نکنیم که ماده‌ی اولیه‌ی اصلی ما، سیب در کنار دارچین و جوز هندی است.

۵- دسر سیب و دارچین و کوینولا

دارچین که در اکثر دسرها همراه سیب است، در این دسر با کوینولا ترکیب شده و یک دسر ترش و شیرین را می‌سازد. این دسر بدلیل داشتن کوینولا، حاوی پروتئین کافی نیز هست.

۶- اسموتی پروتئینی پای سیب

در این دسر خوشمزه که برای گیاهخواران نیز بسیار مناسب است، از شیر بادام، موز و ماست یونانی در کنار سیب استفاده می‌شود. این دسر حالت خامه‌ای، شیرین و در عین حال بدون گلوتن دارد.

۷- پای سیب با سیب پخته شده

در این دسر باز هم از سیب در کنار دارچین استفاده می‌شود و با اضافه کردن نیم لیوان شکر، می‌توان دسر شیرین و خوش‌طعمی را تجربه کرد.

۸- سیب و دارچین

باز هم سیب و دارچین در کنار یکدیگر. در این دسر از همان مواد پای سیب استفاده می‌شود که البته در کاسه ریخته می‌شوند و پس از هم زدن مواد، دو دقیقه در مایکروویو می‌ماند و سپس آماده سرو است.

۹- پای سیب با خمیر خانگی

در این دسر همان مواد داخل پای سیب را داخل یک خمیر خانگی یا خمیر پف‌دار که سالم‌تر از خمیرهای آماده خواهد بود، قرار می‌دهیم و مانند پای سیب آن را آماده می‌کنیم.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان