این دستور روشی بسیار خوب و ساده برای درست کردن ترشی است. ترشی روشی آسان برای نگهداری مواد با استفاده از محلول‌های اسیدی است که مانع فساد مواد غذایی می‌شوند. امروزه انواع ترشی، مواد غذایی تخمیر شده که فرآیند تولید اسید لاکتیک را برای از بین بردن باکتری‌ها طی می‌کنند و همچنین موادغذایی که در سرکه نگهدار می‌شوند را شامل می‌شوند. اگرچه خیار یکی از سبزیجاتی که در ترشیجات استفاده می‌شود، انواع سبزیجات مثل هویج، لوبیا سبز و پیاز را می‌توان برای ترشی استفاده کنیم.

در ادامه مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای مشاهده‌ی آخرین تخفیف‌های رستوران و کافی‌شاپ به صفحه اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

در این دستور از سرکه برای درست کردن یک ترشی با طعم استفاده می‌شود. در این ترشی خیارشور نقش اصلی را دارد اما از سایر سبزجات نیز برای تنوع استفاده می‌کنیم. برای شروع بهتر است از این دستور استفاده کنید و سپس در ترشی‌های بعدی سبزیجات و حتی میوه‌های دیگری به کار ببرید.

هشدار: اگر چه شرایط اسیدی مربوط به ترشیجات آن‌ها را سالم نگه می‌دارد اما ممکن است نگهداری ترشیجات با اسید کم در یخچال، خطر لاستریا را افزایش دهد. افرادی که مستعد بیماری‌های مربوط به غذا هستند مانند زنان باردار یا افراد با سیستم ایمنی ضعیف بهتر است از این ترشیجات میل نکنند.

مواد لازم:

۲ ظرف شیشه‌ای دردار بزرگ یا ۴ ظرف شیشه‌ای کوچک

۸ فنجان خیار قطعه قطعه شده

۱ فنجان پیاز یا سبزیجات دیگر مانند لوبیا سبز یا فلفل که به قطعات یکسان بریده شده‌اند. همیشه از سبزیجات تازه و با کیفیت استفاده کنید.

۲ قاشق چای‌خوری ادویه. این مورد کاملا به سلیقه و ذائقه‌ی شخصی شما بستگی دارد اما معمولا سیر تازه، شوید تازه یا تخم شوید خشک شده و پودر فلفل قرمز استفاده می‌شود.

۳ فنجان سرکه سفید

۳ فنجان آب

۲ قاشق سوپ‌خوری شکر

۳ قاشق سوپ‌خوری نمک ترشی (که تقریبا در اکثر فروشگاه‌ها در کنار نمک معمولی قرار دارد.)

روش تهیه:

۱- مطمئن شوید که شیشه‌ها و درپوش تمیز هستند. بهتر است برای استرلیزه کردن آن‌ها را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید.

۲- سرکه، آب، شکر و نمک را با هم مخلوط کنید.

۳- مخلوط مرحله دوم را به مدت ۲ دقیقه بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید.

۴- سبزیحات را بشویید و آماده کنید. انتهای خیارها را جدا کرده و بخش‌های فاسد و لکه‌دار را دور بیندازید.

۵- ادویه‌جات را در ته ظروف شیشه‌ای بگذارید.

۶- سبزیجات را به هر ترتیبی که می‌خواهید در ظروف شیشه‌ای بگذارید.

۷- مخلوط سرکه را تا نزدیکی لبه‌ی ظروف شیشه‌ای بریزید تا جایی که  سرکه همه‌ی سبزیحات را بپوشاند. در ظرف را بگذاید و تاریخ را روی آن بنویسید.

۸- آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید. قبل از استفاده اجازه دهید به مدت ۱ الی ۲ روز در یخچال بمانند و آن‌ها را طی ۲ هفته میل کنید.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان