شاید صحبت کردن درباره‌ی مسائل مادی با کسی که برایتان مهم است یا دوستش دارید کمی سخت باشد. کاملا واضح است که پول ارتباط نزدیکی با عزت نفس و آسیب‌پذیری افراد دارد. پول نقش مهمی در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزانه‌ی ما دارد و ممکن است در مسائلی که برای ما مهم است مانند عشق و رابطه مشکلاتی را ایجاد کند.

سوالات زیرا را از خودتان بپرسد و صادقانه به آن‌ها جواب دهید. اگر جوابتان به این سوالات «بله» است بهتر است مجددا رابطه‌تان را بررسی کرده و با نامزدتان در این مورد صحبت کنید.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها، به صفحه اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه‌ی بیش‌تر در این مورد می‌توانید به ۹ سوال که پیش از ازدواج باید به آن‌ها جواب بدهید مراجعه کنید.

۱- پول بیش از نامزدتان برای‌تان مهم است؟

اگر پول اولویت اول شما باشد پس صرف‌نظر از توجیح و بهانه‌ی شما برای این مسئله، به نظر می‌رسد رابطه‌تان اهمیت کم‌تری دارد. تمرکز شما بر چیزی است که می‌خواهید به دست بیاورید. اگر بیش‌ترِ زمان و انرژی خود را صرف جمع کردن مال و ثروت کنید و خواسته‌ها و نیازهای نامزدتان را نادیده بگیرید، پس رابطه‌تان دچار مشکل است. پول برای ایجاد آسایش و لذت بردن از امکاناتی است که برای شما و نامزدتان به همراه می‌آورد. اگر همه‌ی زندگی‌تان حول محور پول بچرخد، پس به پول اجازه می‌دهید شما و رابطه‌تان را کنترل کند و متعجب نشوید اگر خیلی زود پول شما را از همه جدا کرد.

۲- نامزدتان را به خاطر پول انتخاب کرده‌اید؟

در یک رابطه‌ی سالم، پول ضروری نیست، تنها می‌تواند در خرید خانه برای شروع زندگی یا گذراندن تعطیلاتی عالی با هم، اهمیت داشته باشد. اما اگر کسی را به خاطر شرایط مالی خوبی که دارد و می‌تواند نیازهای شما و خانوده‌تان را تامین کند، انتخاب کرده‌اید، عشق واقعی و داشتن رابطه‌ای بی‌نقص را فراموش کنید. به تدریج شما از دورن احساس پوچ بودن می‌کنید و پول نمی‌توانید این احساس را از بین ببرد. شاید به نظرتان کلیشه‌ای باشد اما با پول نمی‌توان عشق را خرید. میلیون‌ها دلار پول نمی‌تواند در شما عشق و تعهد برای زندگی کردن با کسی ایجاد کند. شما به کسی احتیاج دارید که شما را برای آنچه که هستید دوست داشته باشد نه به خاطر کیف پول و حساب بانکی‌تان.

۳- آیا با نامزدتان برای کسب درآمد رقابت می‌کنید؟

نامزد شما رقیب‌تان نیست، نیازی نیست ادعا کنید چه کسی درآمد بیش‌تری دارد. اگر شما درآمد بیش‌تری دارید و زحمات نامزدتان را نادیده می‌گیرید، او احساس می‌کند برای او و تلاش‌هایش ارزشی قائل نیستید و بی‌انگیزه می‌شود. مهم نیست که او درآمد کمی دارد، از او حمایت کنید و هدف خود را افزایش رفاه همدیگر قرار دهید.

۴- آیا از اینکه نامزدتان، پول شما را خرج می‌کند ناراحت هستید؟

بهتر است خیلی زود برای پس‌انداز یا پول خرج کردن در رابطه قوانینی قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است در نهایت بحث‌های زیادی در این مورد داشته باشید و احساس خشم و ناامیدی کنید و این مسئله شروع دعوای است که ممکن است به رابطه آسیب وارد کند. به دلیل اینکه شما از دو خانواده متفاوت هستید و هر خانواده برای مسائل مالی قوانین خاص خود را دارند، ممکن است در ابتدا مشکلاتی ایجاد شود. شما انتظار دارید نامزدتان همان طور که در خانواده‌تان پول خرج می‌شد با این مسئله برخورد کند. سعی کنید درباره‌ی نظر نامزدتان برای مسائل مالی اطلاع کسب کنید و برای حل مسئله با کمک هم راه‌حلی پیدا کنید.

۵- اغلب درباره‌ی مسائل مالی با هم دعوا می‌کنید؟

آیا مدام بر سر مسائل کوچک و کسل‌کننده بحث می‌کنید و در نهایت متوجه می‌شوید آن مسئله با پول ارتباط دارد؟ اگر متوجه شدید درباره‌ی مسائل کوچک و بی‌اهمیت با خشم با نامزدتان حرف می‌زنید زیرا از درون درباره‌ی مسائل مالی ناراحت و عصبی هستید، پس شما در رابطه‌تان درباره‌ی مسائل مالی مشکل دارید و زمان آن فرا رسیده در این مورد با نامزدتان صحبت کنید. فراموش نکنید شما باید درباره‌ی پول و مسائل مالی با هم صحبت کنید تا ببینید مشکل کجا است و چه چیزی برای شما مهم است.

۶- درباره‌ی مسائل مالی رازهایی دارید؟

اگر می‌خواهید به دیگران اعتماد کنید و آن‌ها نیز به شما اعتماد کنند پس باید درباره‌ی همه‌چیز به خصوص مسائل مالی با آن‌ها شفاف، روشن و صادقانه حرف بزنید. اگر می‌خواهید با هم ازدواج کنید پس باید به او بگویید از نظر مالی در چه جایگاهی قرار دارید. اگر به طور کامل راجع به این موارد با هم صحبت نکنید ممکن است باعث عدم اعتماد شود یا در نهایت متوجه شوید شما و نامزدتان از نظر مسائل مالی اهداف متفاوتی دارید. مسائل مالی ممکن است باعث ایجاد احساس شرم، ترس، خشم و بی‌میلی شود که گاهی به سختی از بین می‌رود و در نهایت رابطه را نابود کنند.

۷- آیا شما خودخواه و مادی‌گرا هستید؟

پول ممکن است حرص و طمع در ما ایجاد کند و به سادگی می‌توان در دام پول افتاد. امروزه بدون پول نمی‌توانید کار زیادی کنیم یا جایی برویم و این امر باعث می‌شود حریص باشیم. اگر همیشه می‌خواهید بهترین‌ها را داشته باشید، این امر در رابطه و زمانی که با نامزدتان می‌گذرانید تغییراتی ایجاد می‌کند. می‌خواهید هر کاری انجام دهید تا پول به دست آورید و پول‌ها را برای خودتان می‌خواهید حتی اگر مجبور باشید رابطه‌تان را فدا کنید. اگر رابطه‌تان را برای کسب مال و پروت بیش‌تر فدا کنید، احتمالا در نهایت هر دو را از دست خواهید داد.

۸- آیا در خانه به تنهایی درباره‌ی مسائل مالی تصمیم می‌گیرید؟

تصمیم‌گیری در مورد پول و مسائل مالی باید با هم گرفته شود. هنگامی که تنها یک نفر مسائل مالی را کنترل می‌کند ممکن است استرس درباره‌ی مسائل مالی در رابطه افزایش یابد. اگر هنگامی که با هم صحبت می‌کنید ناراحت با خشمگین می‌شوید ممکن است همه چیز از کنترل خارج شود و مطمئنا به سرعت نور به رابطه آسیب می‌زند. پس بهتر است در مورد مسائل مالی هر دو با هم تصمیم بگیرید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان