دفعه‌ی بعد که با وحشت از کابوسی که دیده‌اید بیدار شدید به حالت بدنتان موقع خواب توجه کنید. در این بخش قصد داریم براساس تحقیقات علمی نشان دهیم حالت بدن موقع خواب بر نوع خوابی که می‌بینید تاثیر دارد.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های سلامتی و پزشکی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع در مورد مشکلات خواب به مطلب دردهای ستون فقرات و مشکلات بی‌خوابی مراجعه کنید؛ یا در صورت تمایل به اطلاعات بیش‌تر در حوزه‌ی خواب، به مطالب تعبیر خواب: خواب‌هایمان چه معنایی دارند؟ و یا چرا خواب می‌بینیم؟ مراجعه بفرمایید.

نتایج یک تحقیق (با ۶۳ شرکت‌کننده) نشان می‌دهد هنگامی که افراد بر سمت چپ خود دراز می‌کشند، احتمالا بیش‌تر کابوس می‌بینند (و کیفیت خواب کم‌تری خواهند داشت).

در تحقیقی دیگر با ۶۷۰ شرکت‌کننده، محققان متوجه شدند افرادی که به صورت دمر می‌خوابند، خواب آرامی داشته و خواب شیرین و لذت‌بخش می‌بینند. (اگرچه بعضی از افرادی که با صورت رو به بالا خوابیدند خواب غرق شدن یا اشیا پرنده‌ی نامشخصی را دیدند).

تحقیقات یک حالت خوابیدن مطلوب را نشان نمی‌دهند و به جای علیت، روابط (حالت بدن و نوع خواب) را نشان می‌دهند. اما اگر متوجه شدید مدام کابوس می‌بینید سعی کنید بچرخید و دمر بخوابید بهتر است.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان