در دوره‌ی زمانی کنونی، پیدا کردن افراد با استعداد و مناسب برای همکاری و استخدام در موقعیت‌های مختلف، جزو وظایف دشوار مدیران شده است. جمعیت جویای کار بسیار افزایش چشمگیری داشته و افراد تحصیل‌کرده‌ی بسیاری برای درخواست کار اقدام می‌کنند. اما انتخاب فرد مناسب از خیل افراد جویای کار راخت نیست. در ادامه این مطلب از قسمت کسب و کار مجله تخفیفان با راهنمایی کلی برای مدیران در به کارگیری افراد با استعداد همراه باشید.

چگونه افراد با استعداد را برای استخدام جذب کنیم؟

زمانی بود که فرصت‌های شغلی برای افراد بسیار زیاد بود و شرکت‌ها فقط دنبال افرادی بودند که مدرک داشته و یک توانایی کلی در زمینه‌ای داشته باشند. اما امروزه پیدا کردن فرد مناسب برای شغل و جای‌گاه مناسب، بسیار مهم است.

نکته مهم این است که استخدام در شرکت شما و کار کردن در آن موقعیت، آسان به نظر نیاید. اگر شما امتیازاتی نسبت به رقبایتان دارید، باید آنها را بزرگ جلوه دهید. دلیل اصلی که افراد زیادی برای شغل‌های دره‌ی سیلیکون به طور مثال شرکت گوگل اقدام می‌کنند، این است که دست‌یابی به موقعیت کاری در گوگل بسیسار دشوار است.

با القای این حقیقت، شرکت‌ها حتی نیاز نخواهند داشت که حقوق و مزایای زیادی را ارائه دهند، همین که افراد فکر کنند استخدام در شرکت شما دشوار است، آنها را برای اقدام به پر کردن فرم استخدام ترغیب می‌کند.

هدف خود را از انتشار آگهی استخدام روشن کنید. شما یک نفر بخصوص را برای یک شغل خاص نیاز دارید ولی هزاران نفر فرم استخدام پر می‌کنند. چون نمی‌توانید تمامی فرم‌ها را مشاهده کنید، آنها رابه نرم‌افزار می‌دهید تا فیلتر کند. سپس برای ترغیب افراد بخصوص، امتیازهای بخصوص را پیشنهاد دهید.

برای مثال تصور کنید اکثر افرادی که برای شغل شما ممکن است اقدام کنند، به حقوق بالا نیاز دارند، شما می‌توانید برای جذب افراد با استعدادتر، همین حقوق بالا را پیشنهاد دهید.

از ابتدای کار با فاراد صادق باشید و تمامی جنبه‌های کار چه مثبت و چه منفی را برای آنها توضیح دهید. اگر کارمند شما بعد از استخدام با شرایط سخت و جنبه‌های دشوار کار خود آشناش شود، سرخورده می‌شود و ممکن است به راحتی شغل را ترک کند. جنبه‌های مثبت و امتیازات شغل مورد نظر را نیز با اشتیاق برای افراد تعریف کنید.

در پایان اگر امتیاز خاص یا مزیتی برای افراد با استعداد در شکت خود نمی‌بینید، باید خواسته‌های خود را کاهش دهید. پس بهتر است ابتدا شرایط را برای کار افراد با استعداد فراهم کنید و امتیازات خاصی نسبت به رقبا کسب کنید و سپس برای استخدام افراد با استعداد و خاص اقدام کنید.

منبع: Harward Business Review

کانال تلگرام تخفیفان