وقتی می‌خواهید غذایی سریع و راحت درست کنید، پاستا مطمئنا گزینه‌ی مناسبی است. هنگامی که می‌خواهید غذایی راحت درست کنید یا برای دوستان‌تان که گلوتن مصرف نمی‌کنند غذایی آماده کنید، برای شما راه‌حلی مناسب داریم: با سبزیجات پاستایی خوشمزه درست کنید. کدو اسپاگتی، شاخه‌های نازک مارچوبه، رشته‌های نازک کدو سبز، خیار خرد شده یا هویج و برش‌های بادمجان همه جایگزین بسیار عالی برای پاستا هستند. این ترکیب آن طور که به نظر می‌رسد بی‌طعم نیست و درست کردن ماکارونی با سبزیجات بسیار ساده، خوش‌طعم و سالم است. در اینجا چند دستور پخت خوشمزه را در اینجا معرفی می‌کنیم.

در ادامه مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های رستوران و کافی‌شاپ به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

5 دستور پخت پاستا

۱- لازانیا پالئو (Paleo Lasagna)

این غذا با طعم دلچسب و همه‌پسندی که دارد سبک زندگی انسان‌های غارنشین را تداعی می‌کند. با وجود سس گوشت و مقدار زیادی بادمجان، قارچ، کدو سبز مطمئنا همه لذت خواهند برد. این غذا فاقدگلوتن است و می‌توان با حذف پنیر پارمسان و ریکوتا که در این دستور اختیاری هستند، آن را فاقد مواد لبنی کرد.

Spaghetti-Squash

۲- اسپاگتی رشته‌فرنگی با سس لیمو و بادام‌زمینی (Spaghetti Squash Noodle Bowl With Lime Peanut Sauce)

این ماکارونی خوشمزه‌ی آسیایی راحت و مغذی است. برخلاف همه‌ی غذاهای گیاهی در این دستور از سبزیجات پخته استفاده می‌شود. نکته: از سس لیمو و بادام‌زمینی می‌توان برای هر چیزی استفاده کرد.

5 دستور پخت پاستا

۳- اسپاگتی کدوسبز با نخودفرنگی، کرم‌پرفیوم  و سس پستو و دارچین (Lazy Girls’ Zucchini Spaghetti With Peas, Crème Fraîche, and Pesto via Top with Cinnamon)

درست کردن ماکارونی با سبزیجات به کمی مهارت نیاز دارد. بهترین روش چیست؟ استفاده‌ی ماهرانه از چاقو یا خرد کردن سبزیجات؟ این دستور نشان می‌دهد بدون وسایل خاصی می‌توان این کار را انجام داد. تنها چیزی که نیاز دارید یک رنده است بعد از رنده کردن کدوسبز آن‌ها را با سیر، سس پستو، نخودفرنگی و کرم‌پرفیوم مخلوط‌ کنید.

5 دستور پخت پاستا

۴- شامی کبابی با مارچوبه بوداده و کره بادام‌زمینی (Meatballs With Roasted Asparagus via Peanut Butter Fingers)

همه غذاهای سرخ‌کردنی قدیمی و راحت را دوست دارند. این کوفته‌ی گوشت گاو بدون چربی با ادویه‌جات مختلف طعم‌دار شده، به علاوه کمی پودر سوخاری نیز در دستور این کوفته وجود دارد. بعد این کوفته ها را بر مارچوبه بو داده بگذارید و سس ماریانا اضافه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

5 دستور پخت پاستا

۵- ماکارونی شور و شیرین خیار و چیلی (Chilled Sweet and Sour Cucumber Noodles via Just a Taste)

اکنون زمان استفاده از خیارشور فرا رسیده است. خیارها را به نوارهای بلند برش دهید، سپس به آن‌ها پیاز، سرکه، دانه‌های کنجد، تکه‌های فلفل قرمز و کمی شکر اضافه کنید که طعم شور و ترش آن متعادل شود.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان