مدیریت در دنیای امروز به معنی داشتن افرادی که برای شما کار می کنند و منتظر دستورات شما هستند، نیست. مدیریت امروزی یعنی برقراری ارتباط با کارمندان و فراهم کردن موقعیتی که آنها از توانایی‌هایشان برای پیشرفت شرکت استفاده کنند. یک مدیر موفق توانایی برقراری بهترین ارتباط‌ها را با کارمندان دارد و فضای کاری شرکت را طوری تعیین می‌کند که کارمندان با یکدیگر و با مدیر راحت باشند و بتوانند از خلاقیت خود استفاده کنند. در ادامه این مطلب از بخش موفقیت مجله تخفیفان، با تعدادی جملات تاثیرگذار که می‌توانند در مدیریت شما مفید باشند، آشنا می‌شویم.

جملات تاثیرگذار در مدیریت و رهبری

۱- لطفا

این عبارت ساده که همه افراد می‌توانند نشانه ادب و احترام است، می‌تواند تاثیر زیادی بر کارکرد فرد مورد نظر داشته باشد. این که شما جمله‌ای را با لطفا شروع کنید، درخواست را از حالت دستوری به یک خواهش مودبانه تغییر می‌دهد.

۲- متشکرم

قدردانی کردن ساده‌ترین راه نشان دادن این است که شما برای کار دیگران ارزش قائلید. فردی که مورد قدردانی قرار می‌گیرد، اعتماد به نفس بیشتری در موارد بعدی خواهد داشت و با قدرت و علاقه‌ی بیشتری کار می‌کند.

۳- باز هم توضیح دهید، دوست دارم بشنوم

مدیران موفق همیشه در حال یادگیری هستند. آنها از همه افراد شرکت می‌خواهند که ایده‌ها و اطلاعاتشان را با مدیریت در میان بگذارند.

۴- به شما افتخار می‌کنم

این هم نوعی قدردانی است که نشان می‌دهد شما افراد را به خاطر توانایی‌هایشان و کارشان دوست دارید و تنها راه موفقیت در سازمان شما، خوب کار کردن و مفید بودن است. این نوع قدردانی نیز باعث افزایش اعتماد به نفس کارمندان می‌شود.

۵- نظر شما چیست؟

وقتی شما نظر افراد را در مورد مسائل مختلف می‌پرسید، آنها احساس باارزش بودن می‌کنند و در ضمن نشان‌دهنده این است که شما ذهن بازی در مورد ایده‌ها و نظرات دیگران دارید.

۶- نوبت شماست

وقتی شما قدرت تصمیم‌گیری را به افراد می‌دهید، آنها را تشویق می‌کنید تا نوعی مدیریت داشته باشند و به تنهایی فکر و تصمیم‌گیری کنند.

۷- کار شما عالیست

تشویق کردن، بهترین راه برای افزایش اعتماد به نفس و تربیت افراد برای استفاده از حداکثر توانایی‌هاست.

۸- همه با هم درگیر این مساله هستیم

مدیران موفق، افرادی هستند که کار گروهی را به خوبی بلدند. همیشه تلاش می‌کنند تیم‌های فعال برای کارهای مختلف تشکیل دهند و می‌دانند که با شرکت دادن همه‌ی افراد در کارها و تصمیم‌گیری‌ها، می‌توانند تیمی پویا و مفید داشته باشند.

۹- من به شما اعتماد دارم

بهترین راه برای جلب اعتماد، اعتماد کردن است. اگر افراد بدانند که شما به آنها اعتماد دارید، با قدرت بیشتر کار می‌کنند و سعی می‌کنند پاسخ اعتماد شما رابدهند.

۱۰- متاسفم

برای یک مدیر، هیچ چیز سخت‌تر از عذرخواهی نیست. اما این می‌تواند نشانه قدرت و قابل اعتماد بودن شما است. شناخت و قبول کردن اشتباهات، به دیگران هم آموزش می‌دهد تا اشتباهات خود را قبول کنند.

۱۱- نمی‌دانم

هرکسی، توانایی‌ها و ضعف‌هایی دارد. یک مدیر موفق، توانایی‌های خود را می‌شناسد و در جاهایی که نیاز به کمک دارد، با درخواست کردن نشان می‌دهد که روشن‌فکر و مثبت است.

۱۲- چه کمکی از دست من برمی‌آید؟

خدمت کردن شما، بیشترین نیرو را به تیم تحت رهبری منتقل می‌کند. اگر به دنبال راه‌های برای کمک به هم‌تیمی‌هایتان هستید، بهترین راه پرسیدن و درخواست کردن است.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان