کارآفرینی مقوله‌ای است که این روزها توجه زیادی به آن می‌شود. اما چرا هرکسی نمی تواند کارآفرین شود و یا کارآفرین بماند؟ تمرینات ذهنی نیز مانند تمرینات جسمی، موجب شادابی و رشد بیشتر مغز انسان می‌شوند. کارآفرینان موفق، با انجام تمرینات ذهنی ساده، مغز خود را فعال نگه‌ داشته و در نتیجه خلاقیت خود را روز به روز افزایش می‌دهند. در این مطلب از بخش موفقیت مجله تخفیفان، با سه تمرین ذهنی ساده برای کارآفرینان در خدمت شما هستیم.

شما کاربران عزیز می‌توانید آخرین تخفیان‌ها را نیز در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

شاد باشید

گفتن این کار آسان است اما عمل کردن به آن به عنوان کسی که هر روز به مشکلات و موانع بسیاری در زندگی کاری و شخصی روبه‌رو است، بسیار دشوار است. کارآفرینان زندگی پر‌چالشی دارند و مشکلات کاری مستقیما به آنها ضربه می‌زند. به دلیل مشغله‌ی زیاد، ممکن است مشکلات شخصی و خانوادگی نیز به این موراد اضافه شد. اما یک نکته‌ی مهم را فراموش نکنید که کارمندان با دیدن مدیر ناراحت، انرژی خود را به راحتی از دست می‌دهند. حتی مثبت‌اندیش‌ترین مشتریان نیز با دیدن چهره‌ی ناراحت شما، می‌ترسند. اما شما به عنوان راس امور سازمان، باید این نکته را در نظر داشته باشید که ظاهر شاد شما بیشترین کمک را برای موفقیت به ارمغان می‌آورد. برای این کار کافی است یک جمله‌ی الهام‌بخش برای خود داشته باشید و همیشه آن را تکرار کنید. به عنوان مثال این جمله می‌تواند مفید باشد: “هر اتفاقی که برای من می‌افتد، بهترین اتفاق ممکنی است که می‌تواند برای من پیش بیاید.”

مرزهای فکری را گسترش دهید

یک کارآفرین موفق هیچ‌گاه راکد نمی‌ماند و همیشه به دنبال پیشرفت است. با یک تمرین ذهنی سعی کنید مرزها و محدودیت‌های خود را بشناسید و برای بزرگ‌تر کردن آنها و پییشرفت توانایی‌ها، تلاش کنید. به صورت ماهانه با خود تمرین کنید و پس از شناخت محدودیت‌ها، سعی کنید آنها را پیشرفت دهید.

از انتقادات بی‌رحمانه و مخرب ناراحت نشوید

این تمرین هم مانند تمرینات ذهنی قبلی آسان نیست و می‌توان گفت سخت‌ترین تمرین است. تصور کنید برای کاری بسیار تلاش کرده‌اید و بی‌رحمانه‌ترین جملات را در مورد آن می‌شنوید. انتقاداتی که اصلا منتظر آنها نبودید و تصور می‌کردید کار را به بهترین نحو انجام داده‌اید. افراد منتقد را از خود نرانید و هیچ‌گاه به دنبال افرادی که همیشه حرف شما را را بی چون و جرا قبول دارند نباشید. اگر کارمندان بله‌قربان‌گو را دوست دارید، به راحتی می‌توانید آنها را پیدا کرده و استخدام کنید اما زمانی که کسب‌و‌کار شما با این افراد با شکست مواجه شد، به خود می‌گویید چرا کسی به من تذکر نداده بود؟

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان