شما کارتان را دوست دارید و این موضوع را می‌دانید اما به گونه‌ای رفتار می‌کنید که این موضوع را نشان دهید؟ هر کاری انجام می‌دهید که بازده کارتان را افزایش دهید؟ احتمالا نه. مهم نیست چقدر تلاش می‌کنید فشار کار، خانواده و زندگی باعث می‌شوند تمرکز بر سلامتی‌تان کم و سخت شود.

اما این مسائل به این معنا نیست که نمی‌توانید تغییرات ساده و کوچکی که تفاوتی بزرگ ایجاد می‌کنند را انجام ندهید تا از کارتان بیش‌تر لذت ببرید و بازده بیش‌تری داشته باشید. فراموش نکنید که موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید و نتیجه‌ی مجموعه‌ای از اقدامات کوچک و مداوم است.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این مورد به مطلب ۱۵ عادت ساده برای افزایش بهره‌وری مراجعه کنید.

پس شما نیز می‌توانید شروع به انجام عادات سالمی کنید که به شما کمک می‌کنند کارهای بیش‌تری انجام دهید. از امروز شروع به انجام این کارهای ساده کنید.

۵ روش برای اینکه سالم‌تر باشید و بازده کاری بیش‌تری داشته باشید

۱- ۲۰ دقیقه قبل از غذا آب بنوشید.

همه‌ی ما باید آب بیش‌تری بنوشیم، اما به جای اینکه سعی کنید هر روز ۱۰ لیوان آب بنوشید فقط قبل از شام و نهار یک لیوان آب بنوشید. این کار روشی ساده برای نوشیدن آب بیش‌تر است. به علاوه اگر سعی دارید وزنتان را کنترل کنید این کار مزیت دیگری نیز دارد: اگر قبل از غذا آب بنوشید وقتی برای غذاخودن سر میز می‌نشینید اشتهای کم‌تری دارید.

دلایل بیش‌تری برای نوشیدن آب می‌خواهید؟ حتی موارد خفیف کم‌آبی باعث می‌شود احساس کسلی و بدبینی کنید، احتمالا به این دلیل که نورون‌های خاصی کم‌آبی را تشخیص می‌دهند و مناطق خاصی از مغز را تحریک می‌کنند که خلق‌وخو را تحت‌تاثیر قرا می‌دهد. پس نه تنها خودتان آب بیش‌تری بنوشید بلکه به اطرافیاناتن هم این توصیه را بکنید.

۲- نهار متفاوتی بخورید.

در هر وعده، غذای متفاوتی می‌خورید؟ احتمالا همینطور است. اما ممکن است همیشه غذای متفاوتی نخورید. پس در یکی از وعده‌ها غذای متفاوتی بخورید. آسان‌ترین وعده نهار است. زیرا سرکار و از خانواده دور هستید و چیزی که برای خوردن انتخاب می‌کنید تاثیری بر وعده‌هایی که با خانواده می‌خورید ندارد.

غذای سالم چیست؟ یک جز پروتئین، یک جز سبزیجات و یک تکه میوه. این وعده می‌تواند یک سینه مرغ، کمی هویج و یک سیب یا یک کنسرو، کمی خیار و یک موز یا یک تکه ماهی و کمی سالاد باشد. اگر گیاه‌خوار باشید چه؟ در این صورت می‌دانید چه غذاهای سالمی بخورید. فقط مطمئن شوید کربوهیدرات‌های بی‌فایده نخورید.

یک نهار سالم انرژی لازم برای بقیه‌ی روز را برای شما فراهم می‌کند. پس به آن فقط به عنوان یک «وعده غذا» نگاه نکنید بلکه آن را «سوخت عملکرد بالا» که بازده شما را بیش‌تر می‌کند تصور کنید و این گامی کوچک برای کنترل نسبت مواد در هر وعده‌ای است که می‌خورید.

۳- پیاده‌روی کنید.

یکی از مزیت‌های نهار سالم این است که کمی زمان برای قدم زدن دارید (یا اگر می‌خواهید زمان بیش‌تری داشته باشید در حال پیاده‌روی غذایتان را بخورید.)

بعد از غذا بلند شوید و برای قدم زدن بیرون بروید. در اطراف ساختمان کمی بچرخید و برای کمی هوای آزاد به فضای بیرون بروید یا مانند جف وینر مدیرعامل لینکدین جلسات پیاده‌روی بروید: با این کار نه تنها با دیدن مناظر جدید دیدگاه‌تان عوض می‌شود بلکه عواملی که باعث پرت شدن حواس هستند نیز کم‌تر می‌شوند.

پیاده‌روی ۱۵-۲۰ دقیقه‌ای کمک می‌کند کمی کالری بسوزانید، استرس کم‌تری داشته باشید و هنگامی که به سرکار برگشتید احساس بهتری داشته باشید و به علاوه با این کار بدون اضافه کردن کار جدیدی به برنامه‌تان، ورزش جزیی از سبک زندگی روزانه‌تان می‌شود.

۴- به دیگران کمک کنید.

کمک کردن به دیگران نه تنها برای کسانی که به آن نیاز دارند مفید است بلکه به سلامت ذهن شما نیز کمک کرده و برای زندگی طولانی‌تر موثر است. برخی مطالعات نشان می‌دهند داوطلب کمک شدن، کلسترول را پایین می‌آورد.

البته نیازی نیست رسما داوطلب کمک شوید. راه ساده این است که هنگامی که همکارانتان به کمک نیاز دارند به آن‌ها کمک کنید. بعد از آن‌ که به کسی که واقعا به کمک نیاز دارد ولی حرفی در این مورد نزده کمک می‌کنید نه تنها خودتان احساس بهتری خواهید داشت بلکه همکاری و روابط کاریتان نیز پیشرفت خواهد کرد.

۵- زودتر و بیش‌تر بخوابید.

به طور کلی شما به ۸ یا ۹ ساعت خواب شبانه نیاز دارید (بله ممکن است اینقدر نخوابید اما باید خوابتان را تنظیم کنید). پس زودتر به تخت بروید و با طلوع خورشید بیدار شوید. اگر در ساعات روز بیش‌تر بیدار باشید میزان ویتامین D در بدن افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان می‌دهند متاسفانه کمبود ویتامین D بسیار شایع است زیرا این ویتامین ژن‌هایی که به مقاومت در برابر بیماری‌های خودایمنی، بیماری‌های عفونی و حتی سرطان کمک می‌کنند را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

پس سعی کنید زودتر بخواید، زودتر از خواب بیدار شوید و از نورخورشید استفاده کنید. ورزش کنید، غذای سالم بخورید و به اطرافیانتان کمک کنید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان