متخصصان هشدار می‌دهند همه‌ی رژیم‌های کاهش وزن مثل هم نیستند و برای بعضی افراد زمان اهمیت دارد. ممکن است رژیمی که گفته می‌شود با آن می‌توانید هر هفته ۲۰ یا ۵۰ پوند از دست بدهید، شما را فریب دهد. اما هنگامی که یک رژیم می‌گوید سریعا وزن زیادی از دست می‌دهید، این گفته چندان صحیح نیست و رفتارهای نادرست را تشویق می‌کند. از سوی دیگر هنگامی که به آهستگی وزن کم می‌کنید ممکن است خسته و دلسرد شوید و در نهایت دست از تلاش بردارید.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های سلامتی و پزشکی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید و همچنین برای مطالعه مطالب بیش‌تر برای کاهش وزن به چرا آهسته خوردن به کاهش وزن کمک می‌کند؟ مراجعه کنید.

پس اگر می‌خواهید برای همیشه وزن کم کنید هر هفته چقدر وزن باید کم کنید؟

فیلیپ استانفورت (Philip Stanforth) استاد علوم ورزشی در دانشگاه تگزاس و مدیر موسسه تناسب اندام در تگزاس به این پرسش پاسخ می‌دهد. او می‌گوید بیش‌تر افراد نباید هر هفته یش از ۱ تا ۳ پوند وزن کم کنند. او اضافه می‌کند «در طی کاهش وزن، باید میزان کالری را کم کنید. حداکثر هر روز باید ۱۰۰۰ کالری کم‌تر مصرف کنید یعنی هر روز باید ۱۰۰۰ کالری بیش از آنچه مصرف کرده‌اید را بسوزانید و این کار منجر به کاهش چند پوند از وزن شما در هفته می‌شود. با این کار وزنی که از دست می‌دهید ثابت‌تر از وقتی است که به طور ناگهانی وزن زیادی از دست می‌دهید.»

دکتر دونالد دی.هنسرود (Dr. Donald D. Hensrud) از کلینیک مایو می‌گوید: برای اینکه به طور ناگهانی وزن زیادی از دست می‌دهید به ورزش و تلاش غیرعادی و فوق‌العاده در رژیم نیاز دارد. تلاشی که ممکن است مضر باشد و احتمالا نمی‌توانید این تغییرات را به طور دائم در زندگی‌تان بگنجانید.

مطالعات بالینی بر کاهش وزن به این سوال پاسخی پیچیده‌تر می‌دهد. برای مثال چندین مطالعه در این زمینه نشان می‌دهند هنگامی که به آهستگی وزن کم می‌کنید علاوه بر اینکه با گذشت زمان وزن کم می‌کنید، خطر بازگشت دوباره‌ی وزنتان در دراز مدت نیز کاهش می‌یابد.

مطالعات دیگر نشان می‌دهند کاهش وزن سریع یا آهسته لزوما فرقی ندارند. کنترل تصادفی رژیم بیش از ۲۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که یک برنامه سریع ۱۲ هفته‌ای و یک برنامه ۳۶ هفته‌ای برای وزن کردن در میزان وزنی که افراد بعد از سه سال مجددا به دست آورده بودند تاثیری نداشتند. تحقیقی دیگر در سال ۲۰۱۰ بر بیش از ۳۰۰ زن چاق نشان می‌دهد که کسانی که سریعا وزن کم کرده بود نسبت به کسانی که به آهستگی وزن کم کرده بودند به طور کلی وزن بیش‌تری کم کرده بودند و همچنین برای مدت بیش‌تری این وزن ثابت بود.

پس اگر می‌خواهید وزن از دست بدهید و این وزن ثابت باقی بماند، فراموش نکنید یک رژیم برای برای همه مناسب نیست. با یک متخصص صحبت کنید و برنامه‌ای انتخاب کنید که متناسب با هدفتان باشد.

منبع: Business Insider

کانال تلگرام تخفیفان