رشته کوه های آلپ در اروپا نه تنها مکانی مناسب برای بسیاری از فعالیت‌های ورزشی هستند بلکه مناظر خیره‌کننده‌ای نیز دارند. دریاچه‌های زیبا، روستاها و دره‌های چشم‌نواز به همراه امکانات رفاهی و اقامتی فرصتی مناسب برای سفر هستند. (برای مشاهده‌ی تخفیف‌های مسافرتی به  سایت تخفیفان مراجعه کنید.)

در ادمه با مجله تخفیفان همراه باشید. همچنین برای خواندن مطالب بیش‌تر در مورد پیست‌های اسکی به بهترین پیست‌های اسکی جهان مراجعه کنید.

۱۰ مکان خیره‌کننده در رشته کوه های آلپ

۱۰- گرمابه گاستین (Bath Gastein)، اتریش

یک مرکز آب گرم که در گاستین و در کوه‌های آلپ در اتریش واقع شده است و همچنین به دلیل دارا بودن پیست‌های اسکی معروف است. در استخر و حمام‌های آن از آب گرمی که از چشمه‌هایی که از کوهها سرچشمه می‌گیرند، استفاده می‌شود.

این مکان دارای سرویس عالی، طبیعت زیبا و چشمه‌های درمانی آب گرم فوق‌العاده است.

Bad

Bad2

۹- گربوندن (Graubünden)، سوئیس

گفته می‌شود این بخش یکی از بهترین مناطق اسکی در سوئیس است که دارای مرتفع‌ترین مسیرهای آلپی و مناظر چشم‌نواز و شگفت‌انگیز است. تعداد زیادی از فعالیت‌های ورزشی نظیر، اسکی، هاکی زمستانی، اسکیت سواری و همچنین ریلکسیشن در چشمه‌های آب گرم یا سفر با قطار از میان مناظر زیبا را در این مکان می‌توان انجام داد.

بیش از ۴۰ مکان برای اسکی  از جمله معروف‌ترین محل اسکی یعنی دادوس (Davos) در این منطقه واقع هستند.

Graubünden

Graubünden (1)

Graubünden4

Graubünden2

Graubünden3

۸- مگیور (Maggiore)، ایتالیا

دومین دریاچه‌ی بزرگ در ایتالیا در بخش جنوبی کوه‌های آلپ در لومباردی (Lombardy) و در همسایگی سوئیس قرار دارد. در تابستان جشنواره‌ی Spirit of Woodstock Festival که موسیقی در فضای باز است در ساحل برگزار می‌شود. در عین حال در تمام طول سال می‌توان ورزش‌های مختلفی در این دریاچه انجام دهید.

واضح است که در اطراف رودخانه چشم‌اندازهای زیبایی وجود دارد و همچنین این منطقه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای معتدلی است.

Maggiore

Maggiore2

Maggiore3

۷- گذرگاه استلویو (Stelvio Pass)، ایتالیا

دومین گذرگاه مرتفع در کوه‌های آلپ یکی از بهترین مناظر را برای رانندگی دارد. این جاده استلویو را در جنوب تیرول (Tyrol) به بورمیو (Bormio) متصل می‌کند. این گذرگاه در ابتدا توسط امپراطوری اتریش در سال ۱۸۲۰ ساخته شد و تاکنون تغییر زیادی نکرده است. استلویو یک منطقه‌ی سنتی است که در آنجا می‌توان روستاها آلپی زیبایی در مناطق دورافتاده و ساکت که با رشته کوه‌ها و پیست‌های اسکی محصور شده‌اند را پیدا کنید.

این جاده‌ی تاریخی یکی از معروف‌ترین گذرگاه‌ها در رشته کوه های آلپ است. مطمئنا این جاده مسیری کلاسیک و زیبا دارد که بسیاری از رانندگان عاشق رانندگی در آن می‌شوند. برنامه‌ی انگلیسی «Top Gear» این جاده را به عنوان عالی‌ترین جاده در دنیا برای را رانندگی معرفی کرده است.

Stelvio

Stelvio2

Stelvio3-740x555

Stelvio

۶- پارک ملی گران پارادیزو (Gran Paradiso National Park)، ایتالیا

این پارک خیره‌کننده نام خود را از کوه‌ها گران پارادیزو گرفته و در بخش شمال غربی ایتالیا قرار دارد. علاوه بر چشم‌اندازهای زیبا، دره‌ها، دریاچه‌های کوهستانی و چمنزارهای زیبا، گونه‌های مختلف حیوانات در حال انقراض مانند بزکوهی آلپی، شاه جغد اروپایی و شوکا را می‌توان در آنجا دید. روستاهای متعدد کوچکی در پارک وجود دارند که گردشگران می‌توانند در مراکز توریستی آن‌ها نکات بیش‌تری درباره‌ی این منطقه بیاموزند.

بسیاری از مردم برای دیدن مناظر و پیاده‌روی به این منطقه می‌روند. همچنین علاقمندان به حیوانات و پرندگان برای دیدن آن‌ها به این پارک سفر می‌کنند.

Gran

Gran1

Gran2

Gran

Gran-Photo-by-Stefano-Unterthiner

۵- the Aiguille du Midi، شامونیکس (Chamonix)، فرانسه

یکی از مکان‌های دیدنی در رشته‌کوه مون بلان بی‌شک این مکان است و در سال گذشته در ارتفاع ۳۸۴۲ متری اتاقک شیشه‌ای ساخته شده که از آن می‌توان چشم‌انداز وسیع کوه‌های آلپ را نظاره کرد. اگرچه این اتاقک ضخیم و راه رفتن در آن بی‌خطر است اما هنوز هم کسانی که سوار آن می‌شوند باید شجاعت زیادی داشته باشند.

مکانی شگفت‌انگیز که حداقل یکبار باید آن را درشامونیکس ببینید. این مکان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های اروپا است.

Void

Void1

Void

۴- سد سیلونستین (Sylvenstein Dam)، آلمان

این دریاچه‌ی مصنوعی یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها در دره‌ی ایثار (Isar valley) است. این دریاچه که در ارتفاع ۷۵۰ متری قرار دارد آب خود را از رودخانه‌ی ایثار (Isar river) می‌گیرد. در اطراف مخزن آب مسیرهای پیاده‌روی وجود دارند که دوستداران زیادی دارند. همچنین پل سیلونستین بسیار خوش منظره است و برای رانندگی بسیار عالی است.

گردشگران می‌توانند از پیاده‌روی، مناظر، کوه‌نوردی و آب‌تنی لذت ببرند. همچنین عکاسان زیادی برای به تصویر کشیدن مناظر و چشم‌اندازها به این منطقه سفر می‌کنند.

Sylvenstein

Sylvenstein-Photo-by-Gavin-Hellier-740x493

Sylvenstein

۳- پاراگلادینگ (Paragliding) ، فرانسه

مدرسه‌ی Paragliding جوانان و نوآموزان را می‌پذیرد. در زمستان این مسیر اسکی برای سرگرمی‌های زمستانی استفاده می‌شود اما در تابستان پاراگلایدرها بر فراز آن به پرواز در می‌آیند. پرواز در آلپ، بزرگ‌ترین رشته کوه در اروپا، باورنکردنی و خارق‌العاده است.

مکانی فوق‌العاده که دارای مدرسه پاراگلایدینگ و خلبانی حرفه‌ای است.

Paraglide

Paraglide-Photo-by-Tristan-Shu3

Paraglide-Photo-by-Tristan-Shu2

۲- خط آهن برونسون روتون (Brienzer Rothorn Railway)، سوئیس

این خط آهن در ارتفاع ۲۲۴۴ متری قرار دارد و لکوموتیو به آهستگی از میان مناظر زیبای کوه‌های آلپ می‌گذرد تا به کوه برونسون روتون برسد. همچنین ترن از میان تونل‌های که در سنگ‌ها حفر شده‌اند عبور می‌کند. کسانی که از ارتفاع می‌ترسند با سوار شدن بر این قطار خود را به چالش بکشند.

تقریبا یک ساعت طول می‌کشد تا به قله برسید و در آنجا رستوران و مهمانخانه‌هایی وجود دارند که به گرمی از شما پذیرایی می‌کنند.

Brienzer

Brienzer2

Brienzer-Photo-by-Michael-Hediger

Brienzer-Photo-by-Raj-Vimal-Dev

۱- استانست هورن (Stanserhorn)، سوئیس

ارتفاع این کوه ۱۸۹۸ متر است و چون به آسانی می‌توان از آن بالا رفت در میان گردشگران محبوبیت دارد. با تله‌کابین یا پیاده‌روی می‌توان به قله رسید و هر دو مسیر مناظر نفس‌گیری دارند.

قله‌ی این کوه منظره‌ی فوق‌العاده‌ای دارد و مسیرهای پیاده‌روی آن فرصت خوبی برای یک روز گردش در هوای آزاد است.

10 مکان خیره‌کننده در رشته کو‌ه‌های آلپ

10 مکان خیره‌کننده در رشته کو‌ه‌های آلپ

10 مکان خیره‌کننده در رشته کو‌ه‌های آلپ

 

 

منبع: Places to See in Your Lifetime

کانال تلگرام تخفیفان