اگرچه جنگ ستارگان در کهکشانی دور اتفاق افتاده است اما برخی مکان‌های فیلمبرداری آن در نزدیکی ما قرار دارند. برخی از صحنه‌های آن در استودیوهای پاینوود (Pinewood Studios) فیلمبرداری شده و برای فیلمبرداری برخی صحنه‌های تخیلی آن در سیارت دیگر عوامل این مجموعه به نقاط مختلف دنیا سفر کرده‌اند.

در ویدیویی که به تازگی از جی.جی آبرامز منتشر شده او درباره‌ی اهمیت فیلمبرداری در مکان‌های واقعی صحبت کرده است. او درباره‌ی اولین فیلم جنگ ستارگان در سال ۱۹۷۷ و تاثیر آن بر فیلم جدید جنگ ستارگان به نام «نیرو برمی‌خیزد»  (Force Awakens) می‌گوید: هنگامی که جنگ ستارگان را برای اولین بار دیدم همه چیز واقعی به نظر می‌رسید. وقتی فیلم را می‌دیدید واقعی بودن آن را متوجه می‌شدید.

یکی از لوکیشن‌های فیلم جدید جنگ ستارگان Skellig Michael جزیره‌ای پرصخره در سواحل غربی ایرلند است. آبرامز می‌گوید: آنجا بسیار زیبا بود و باور نمی‌کردم اجازه‌ی فیلمبرداری به ما داده شود. در ادامه برخی از لوکیشن‌های «نیرو برمی‌خیزد» را با هم می‌بینیم.

در ادامه‌ی مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های تئاتر و هنر به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

جاکو(Jakku) در بیابان رب الخلیل، ابوظبی فیلمبرداری شده است.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگانخونه‌ی بیابانی ری که در آنجا پو دامرون تلاش می‌کند نقشه‌ی لوک اسکای‌واکر گم شده را پیدا کند و در آنجا دامرون و فین پس از فرار از Starkiller Base در آنجا فرود می‌آیند. سرانجام ری و فین در این سیاره همدیگر را می‌بینند و از حملات نیروهای طوفان در میلنیو فالکون فرار می‌کنند.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

D’Qar در برکشایر، انگلستان و در Royal Air Force Greenham Common فیلمبرداری شده است.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

پایگاه هوایی سابق RAF به عنوان پایگاه هوایی مقاومت در سیاره‌ی D’Qar استفاده شده است. می‌توانید این لوکیشن را هنگامی که خلبانان برای ماموریتشان به پایگاه Starkiller Base آماده می‌شوند ببینید. پو و فین بعد از آن که در انفجار جاکو جدا شدند باز در این پایگاه به هم پیوستند.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

درختانی که قلعه‌ی مازکاناتا در سیاره‌ی تاکودا (Takodana) را پوشیده‌اند در پازل‌وود در جنگل دین (Forest of Dean) فیلمبرداری شده‌اند.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

پازل‌وود مکانی پردرخت در جنگل دین در Gloucestershire انگلستان است. کاتلین کندی مدیر لوکاس‌فیلم به بی.بی.سی گفته است که سازندگان فیلم به دنبال مکانی برای جنگل‌های جادویی بودند و پازل‌وود همه‌ی ویژگی‌هایی که ما به دنبال آن بودیم را داشت.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

پایگاه Starkiller در ایسلند فیلمبرداری شده است.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگانبراساس برنامه‌ صبح‌بخیر امریکا برخی صحنه‌های برفی در پایگاه Starkiller در ایسلند فیلمبرداری شده‌اند. مجله‌ی ایسلند (Iceland Magazine) گزارش می‌دهد کلاهک یخی  Eyjafjallajökullدر این فیلم استفاده شده است.

iceland

مخفیگاهِ لوک اسکای‌واکر در اسکلیگ مایکل (Skellig Michael) که جزیره‌ای صخره‌ای و شیبدار در ساحل کانتی کری در ایرلند است فیلمبرداری شده است.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

آخرین صحنه‌ی فیلم، ری را که با لوک اسکای‌واکر در این جزیره‌ی دور‌افتاده، مخفی و پرصخره است، نشان می‌دهد. این مکان که یکی از میراث‌های جهانی است ۸ مایل دور از ساحل ایرلند در اسلیگ مایکل قرار دارد. یکی از دیرهای مسیحی مربوط به قرن ششم در این جزیره واقع شده است.

مکان‌های واقعی از فیلمبرداری جنگ ستارگان

منبع: Business Insider

کانال تلگرام تخفیفان