بیش‌تر اوقات زندگی ما با گفتگو و تعامل با دیگران می‌گذرد برای این کار باید بتوانید بر آن‌ها تاثیر مثبتی بگذارید. در ادامه‌ی مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید تا نکاتی در این مورد توضیح دهیم و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه بیش‌تر درباره‌ی ارتباط با دیگران به ۷ روش جلب توجه دیگران مراجعه کنید. چگونه بدون گفتن هیچ حرفی بر دیگران تاثیر بگذاریم؟

۱- صاف بایستید

برای اینکه بااعتماد به نفس به نظر برسید باید قفسه سینه‌تان را صاف کنید، البته لازم نیست دست به کمر بایستید اما دست‌هایتان را نزدیک صورت یا دهانتان نبرید چون با این کار عصبی و نگران به نظر می‌رسید. پس سعی کنید صاف بایستید.

impression

۲- دست به سینه نایستید مگر اینکه در گروه باشید.

از نظر علمی دست به سینه ایستادن باعث می‌شود دو طرف مغز درگیر شوند و درنتیجه تمرکز  و حل مسئله آسان‌تر می‌شود. هنگامی که با یک نفر هستید با دست به سینه ایستادن به نظر می‌رسید خودتان را غیرقابل دسترس کرده‌اید. اما هنگامی که در گروه هستید این حالت نشان می‌دهد با دقت در حال گوش کردن هستید.

impression

۳- ارتباط چشمی برقرار کنید اما نه خیلی زیاد.

در این مورد باید تعادل را رعایت کنید. اگر ارتباط چشمی نداشته باشید نشان می‌دهد علاقه‌ی چندانی ندارید اما اگر خیلی تماس چشمی داشته باشید تاثیر خوبی نداشته و غیرعادی به نظر می‌رسد. تماس چشمی را با فردی که صحبت می‌کند حفظ کنید اما هنگامی که در حال فکر کردن هستید به جای دیگری نگاه کنید. زیرا هنگامی که فکر می‌کنید بسیار طبیعی است که به جای زل زدن به افراد به جای دیگری نگاه کنید.

impression

۴- به طرف مخاطبتان کمی خم شوید اما نه خیلی زیاد.

همانند تماس چشمی خم شدن به سوی مخاطب لازم است ولی نباید زیاده‌روی کرد. در این کار باید دقت کنید که حریم خصوصی آن‌ها را به هم نزنید. هیچ کس دوست ندارد مخاطبش خیلی به او نزدیک شود اما اگر کمی به سمت او خم شوید نشانه‌ی علاقه و توجه‌ی شما به مکالمه است. اگر بوی چیزی که صبح خورده‌اند را می‌برید پس خیلی نزدیک شده‌اید و بهتر است کمی عقب بروید.

impression

۵- به درستی فنجان را در دست بگیرید.

اگر نگه داشتن فنجان چای در حال مکالمه باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید حواستان باشد آن را کجا نگه می‌دارید. باید فنجان را در میانه‌ی بدن نگه دارید زیرا اگر چیزی را نزدیک چشم یا دهانتان بگذارید اینطور به نظر می‌رسد که بین خودتان و مخاطب مانع قرار داده‌اید.

impression

۶- زمان حرف زدن از دست‌هایتان استفاده کنید.

مطالعات نشان می‌دهند استفاده از دست‌ها هنگام حرف زدن فرآیند فکر کردن را بهتر می‌کند. همچنین این کار به مخاطب‌تان نشان می‌دهد شما آن چه را که می‌گوید باور دارید و در نتیجه حرف‌هایتان موثق‌تر به نظر می‌رسد.

impression

۷- تقلید کنید.

حرکات مخاطب‌تان را تقلید کنید. هنگامی که رفتارهای و حرکات مخاطب‌تان را تقلید می‌کنید نشان می‎دهید  با او موافق و هم نظرهستید. اما این کار را به گونه‌ای انجام دهید که خیلی آشکار نباشد چون در این صورت غیرعادی به نظر می‌رسد.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان