یکی از عوامب اصلی در رسیدن به موفقیت شخصی و شغلی، داشتن خلاقیت است. داشتن ایده‌های نو و روش‌های جدید برای حل مسائل، در کارهای روزمره و روند زندگی ما بسیار تاثیرگذار است. افرادی که بتوانند با پیشنهاد راه‌کاهای خاقانه، مشکلی از شرکت حل کنند، قطعا در روند کاریشان موفق‌تر خواهند بود. در این مطلب از مجله تخفیفان با راه‌حل‌هایی ساده برای افزایش خلاقیت در خدمت شما هستیم.

۱- برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید

در ابتدای هر روز، برنامه‌ی آن روز را تنظیم کنید. می‌توانید برنامه‌ای ساعتی یا تنها لیستی از وظایف مورد نظر داشته باشید. بعد از مدتی قادر خواهید بود برنامه‌ی هفتگی خود را تنظیم کنید که برای نظم دادن به کارها و افزایش خلاقیت بسیار مفید خواهد بود.

۲- یک روش کار روتین انتخاب کنید

با داشتن یک برنامه‌ی روزانه‌ی ثابت، به کارهایتان نظم می‌دهید و بدن و ذهن را با این عادت پرورش می‌دهید. به طور مثال زمان بیدار شدن، غذا خوردن و خوابیدن را با یک نظم و در زمان مشخص انجام دهید وبه آن پای‌بند باشید. بدن شما به سرعت با برنامه‌ی روتین شما هماهنگ می‌شود و بعد از مدتی این ساعت بدن شماست که شما را برای کارها مطلع می‌کند.

۳- اولویت‌بندی کنید

حتما این جمله را شنده‌اید که غورباقه‌ات را قورت بده. این عبارت عنوان کتاب معروفی در زمینه روانشناسی است. در این کتاب یاد می‌گیریم که کارها را اولویت‌بندی کنیم و اگر کار سختی جزو برنامه‌ی روزانه‌ی ماست (مثلا قورت دادن یک غورباقه)، آن کار را در ابتدای روز انجام دهیم تا با خیال راحت به کارهای با اولویت کمتر برسیم.

۴- استراحت کنید

استراحت‌های کوتاه در بین روز ذهن شما را آرام می‌کند و آن رابرای خلاقیت بیشتر پرورش می دهد. مخصوصا اگر زمان زیادی را پای کامپیوتر کار می‌کنید و به صفحه‌ی نمایش خیره می‌شوید، زمانی را برای استراحت چشم‌ها، کمر و گردن خود اختصاص دهید. نرمش‌های روزانه‌ی محل کار را فراموش نکنید.بعد از مدتی کار سنگین و فکری، سعی کنید چند دقیقه‌ای استراحت کنید و مثلا چای یا قهوه بنوشید یا با دوست یا همسر خود تماس بگیرید.

۵- مراقب سلامت ذهن و جسم خود باشید.

حفظ سلامتی جزو مهم‌ترین فاکتورهای افزایش خلاقیت است. همیشه شنیده‌ایم که عقل سالم در بدن سالم است. با خوردن غذاهای سالم، ورزش کردن ۳ بار در هفته و هر بار حد اقل ۳۰ دقیقه و نوشیدن آب زیاد، می‌توانید بدن خود را سالم نگه‌دارید. خواب کافی نیز از عواملی است که هم برای سلامت جسم و هم ذهن مفید است. تلاش کنید کمترین استرس کاری را به خود و خانواده وارد کنید تا ذهن و احساسات شما دچار مشکل نشود. تفریحات را فراموش نکنید و برای گذراندن زمان در کنار خانواده حتما وقتی را اختصاص دهید. می‌توانید از لیست تخفیفان‌های مسافرتی وبسایت تخفیفان، یک تور را برای گذراندن زمان در کنار خانواده انتخاب کنید.

لیست بالا، لیستی پیشنهادی است. اگر شما هم راه‌هایی برای افزایش خلاقیت و نوآوری می‌شناسید، در نظرات به ما اعلام کنید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان