آیا کاملا موفق هستید؟ به همه‌ی اهدافتان رسیده‌اید؟ همان طور زندگی می‌کنید که می‌خواهید؟ اگر اینچنین است پس احتمالا نیازی به خواندن این مطلب ندارید. ما هم قصد داریم همان طور زندگی کنیم که دوست داریم و با روشی هوشمندانه به اهدافمان برسیم. در این بخش استراتژی‌هایی که افراد باهوش برای رسیدن به اهدافشان و دستیابی به موفقیت استفاده می‌کنند، را بررسی می‌کنیم.

در ادمه‌ی مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن نکات بیش‌تر درباره‌ی موفقیت به ۵ عادت افراد فوق موفق مراجعه کنید.

مرحله‌ی اول: واقعیت را به روشنی ارزیابی کنید.

ارزیابی واقعیت به چه معنا است؟ یعنی درک درست و عمیقی از دنیای اطراف، شغل، جامعه و هر چیز مرتبط دیگر داشته باشید. همچنین دنیای درونی خود یعنی احساسات، افکار و رفتارتان را بشناسید. ۴ عامل در ارزیابی واقعیت موثر هستند:

۱- عرف جامعه درباره‌ی روش‌های مناسب دریافت واقعیت.

۲- افکار پنهان براساس تجارب قبلی‌مان که منجر به گیج شدن می‌شود.

۳- اشتباهات فکری که به دلیل نوشتار اشتباه در مغز ایجاد می‌شود.

۴- بی‌میلی عاطفی برای روبرو شدن با حقیقت هنگامی که لازم است ذهن‌مان را تغییر دهیم و براساس اطلاعات جدید عقایدمان را به روز کنیم.

مرحله دوم: تصمیمات موثر بگیرید.

در این مرحله باید برای رسیدن به اهدافتان تصمیمات موثری بگیرید.

براساس اطلاعاتی که درباره‌ی محیط بیرونی و درونی خودتان دارید گزینه‌هایتان را بررسی کنید. فراموش نکنید تنها چیزی که در دنیا می‌توانید کنترل کنید افکار، احساسات و رفتارتان است پس موفقیت شما به خودتان بستگی دارد. همیشه می‌توانید براساس تصمیماتی که در هر لحظه از زندگی می‌گیرید و آن چه که در آن لحظه برایتان اهمیت دارد موفقیت‌تان را تنظیم کنید. شما می‌توایند دنیای بیرونی و همچنین افکار، احساسات و رفتارتان را تغییر دهید تا به آن چه که می‌خواهید دست یابید. با دیگران مشورت کنید اما با توجه به نیارتان به این مشورت‌ها و نصایح عمل کنید.

مسیرهای مختلف پیش روی خود را بررسی کنید و مسیری را که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنند به درستی ارزیابی کنید. سپس بهترین مسیر را انتخاب کنید و برای ادامه‌ی مسیر برنامه‌ریزی کنید.

مرحله سوم: به اهدافتان برسید.

درنهایت تصمیماتی را که گرفته‌اید عملی کنید و در مسیری که انتخاب کرده‌اید پیش بروید. فراموش نکنید معمولا در مسیر رسیدن به اهداف با موانع پیش‌بینی نشده روبرو می‌شوید. آماده‌ی پذیرش فیدبک‌هایی که از محیط می‌گیرید باشید و برای ادامه‌ی راه فرصت‌های یادگیری را از دست ندهید.

اگر در پیگیری اهداف متوجه شدید روشی دیگری وجود دارد که برای رسیدن به اهدافتان بیش‌تر به شما کمک می‌کند، روش‌تان را تغییر دهید. براساس آموخته‌های جدیدتان آماده‌ی تغییر اهدافتان نیز باشید. شما تنها کسی هستید که اهدافتان را تعیین می‌کنید پس مطمئن شوید این اهداف و راه رسیدن به آن‌ها همان چیزی هستند که شما می‌خواهید.

همان طور که می‌دانید حرف زدن درباره‌ی این مسائل آسان و عمل کردن به آن‌ها سخت است پس سعی کنید برای عمل به آن‌ها از دیگران کمک بگیرید و درباره‌ی استراتژی‌های رسیدن به آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان