بسیاری از افراد علاقه دارند که کسب و کار خود را داشته باشند. و شغل‌های کار در خانه، جزو پرطرفدارترین شغل‌های امروزی هستند. کسب‌و‌کارهایی که با هزینه‌ی کم راه‌اندازی می‌شوند و افراد خود بیشتر وظایف در این کارها را بر عهده دارند و یا از کمک افراد خانواده استفاده می‌کنند. نکاتی کاربردی برای شروع یک کسب‌و‌کار کار در خانه وجود دارند که بهتر است قبل از اجرایی کردن ایده‌ی خود به آنها بپردازید. با مطلب امروز مجله تخفیفان همراه باشید تا با این موارد آشنا شویم.

کاربران عزیز می‌توانند آخرین تخفیفان‌های خدمات را در وبسایت اصلی تخفیفان ببینید.

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

یک نقشه‌ی کسب‌و‌کار آماده کنید

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

قبل از شروع به کار باید از تمامی جزئیات آن به خوبی آگاه باشید. بدانید که چقدر قرار است وقت و هزینه سرمایه‌گذاری کنید. جنبه‌های مختلف ایده را بررسی کنید و ببینید که چگونه می‌خواهید سرمایه‌گذار جذب کنید. در حین این کار باضعف‌های خود در زمینه کسب‌وکار مورد نظر نیز آشنا می‌شوید.

هزینه‌ها و درآمدها را محاسبه کنبد

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

باید محاسبه‌ی دقیقی از هزینه‌ها و درآمدها داشته باشید. شاید نیاز باشد یک حسابدار استخدام کنید یا یکی از افراد خانواده را درگیر کنید و وظیفه‌ی حسابداری را برعهده‌ی او بگذارید. باید بتوانید سود و زیان خود را در ماه‌های اول محاسبه کنید و بفهمید که آیا ایده‌ی مورد نظر بازدهی کافی داشته است یا خیر.

بازاریابی و شبکه‌سازی

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

باید مشتریان بالقوه را پیدا کنید. شروع به تبلیغات کنید و تبلیغات را از دایره‌ی کوچک مثلا محل زندگی خود شروع کنید. با آزمایش برروی مشتریان کمتر، ایرادات محصول و ایده‌ی خود را نیز می‌فهمید.

حراج و تخفیف را فراموش نکنید

با اجرای حراج‌ها و تخفیف‌های دوره‌ای می‌توانید مشتریان را ترغیب به خرید و حتی تبلیغ برای محصول خود کنید. می‌توانید مشتریان دائمی خود را از طریق حراج‌ها بدست آورید. اما باید بدانید چه زمانی حراچ را تمام کنید و یا کسب‌وکار را به صورت قرارداد تولیدی بزرگ درآورید.

مشکلات قانونی را دست کم نگیرید

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

هرچند یک کسب‌و‌کار کوچک خانگی درگیری‌های قانونی کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ دارد، اما همین درگیری‌های کوچک را بشناسید. بعضی از موارد کوچک را می‌توانید بدون نیاز به وکیل و تنها با داشتن کمی اطلاعات حقوقی، خودتان برطرف کنید.

برای انبارداری برنامه‌ریزی کنید

قبل از شروع کار در خانه این موارد را در نظر بگیرید

اگر کسب‌وکار شما بر پایه‌ی یک یا چند محصول باشد، قطعا باید برای انبارداری محصولات و نیز مواد اولیه مکانی را مد نظر داشته باشید. باید بدانید چه مقدار محصول تولید کنید تا بتوانید در انبار جای دهید و هم‌چنین بدانید انبار شما ظرفیت چه مقدار مواد اولیه دارد.

منبع: About

کانال تلگرام تخفیفان