در علم کسب و کار و کارآفرینی، کار تیمی و اتکا به توانایی‌های هم‌تیمی‌ها، جزو مهم‌ترین اصول است. کسانی که برای همه‌ی کارها به توانایی خود تکیه دارند و از کمک گرفتن از دیگران و یا عنوان کردن ناتوانی‌ها می‌ترسند، هیچ‌گاه کارآفرین موفق نمی‌شوند. در این مطلب از مجله تخفیفان به دلایل این موضوع می‌پردازیم.

شما کاربران عزیز می‌توانید آخرین تخفیفان‌های روز را از وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

تکیه کردن بر توانایی‌ها برای شروع یک کسب‌و‌کار بسیار مهم است. یک کارآفرین موفق توانایی‌های زیادی دارد و می‌تواند در زمینه‌های مختلف کار کند. می‌تواند مدیر فروش خوبی باشد، به خوبی مذاکره کند یا حتی تخصصی داشته باشد مثلا برنامه‌نویس خوبی باشد.

اما چرا نباید تنها به توانایی‌ها تکیه کرد؟ وقتی یک کارآفرین تنها به توانایی‌های خود تکیه می‌کند، نمی‌تواند به راحتی از دیگران کمک بگیرد و این کار را برای خود ضعف می‌داند. کارآفرین موفق در اولین فرصت تیم تشکیل می‌دهد و کارها را تقسیم می‌کند تا بتواند به وظایف اصلی مدیریتی خود برسد.

بعلاوه اگر توانایی‌های خود رابیش از اندازه بزرگ ببینیم و بیش از حد به آنها اتکا کنیم، ممکن است در استفاده از آنها زیاده‌روی کنیم و در مواقعی موقعیت و شانس موفقیت را از بین ببریم. انسان‌ها ترکیبی از عیب‌ها و توانایی‌ها هستند و انسان‌های موفق به راحتی عیب‌های خود را می‌شناسند و به راحتی در مورد آنها صحبت کرده و از دیگران کمک می‌گیرند.

نکته‌ی مهم دیگر به کار گرفتن توانایی‌ها و تضادها در کنار یکدیگر است. به طور مثال شما قدرت مدیریت زیادی دارید. باید این توانایی را در کنار قدرت ارتباط موثر به کار گیرید تا از یک مدیر مستبد که تنها امر و نهی می‌کند به یک مدیر همکار تبدیل شوید و در مشکلات و موانع کنار کارمندانتان باشید. باید یک تعادل بین توانایی‌ها بوجود آورید و با استفاده‌ی مناسب از همه‌ی آنها، مدیریت کاملی داشته باشید. به طور مثال اعتماد به نفس بیش‌ از حد بدون انسانیت، منجر به استبداد می‌شود و یا شجاعت بیش از حد بدون احتیاط، ممکن است منجر به شکست شود.

شعار همیشگی خروج از منطقه‌ی امن را فراموش نکنید. با تکیه بر استعدادهای خود ناحیه‌ی امنی ایجاد می‌کنید که می تواند برای کسب‌و‌کار شما کشنده باشد. همیشه از مشورت استفاده کنید. بر روی تنها یکی یا دو تا از توانایی‌هایتان تکیه نکنید. فراموش نکنید که همه چیز تنها در حالت تعادل مفید است. حتی مواد طبیعی مفید مانند اکسیژن نیز وقتی بیش از حد در جایی باشند و در تعادل با دیگر مواد نباشند، می‌توانند مضر باشند.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان