به عنوان یک مدیر جوان و موسس یک استارتاپ یا کسب‌ و کار نوپا، حتما این سوال برایتان پیش آمده که با گسترش تجارت و تغییر روزمره‌ی قوانین آن، چه کنیم تا مدیریت کاملی داشته باشیم و کسب‌و‌کار خود را زودتر به نتیجه برسانیم. یا این که اصلا چه نوع کسب‌وکاری راه بیاندازیم که موفق‌تر و پربازده‌تر باشد. در این مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید تا با توصیه‌هایی از مدیران موفق جهان در این مورد آشنا شویم.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های آموزشی را در وبسایت اصلی تخفیفان ببینید.

۷ نکته که دانستنشان برای راه انداختن کسب و کار موفق الزامی است

تنها حوزه‌ی نوآوری، تجارت الکترونیک نیست

شاید استارتاپ‌های موفق زیادی را دیده باشید که با ایده‌های تجارت الکترونیک و محصولات خدمات الکترونیکی به موفقیت رسیده باشند، اما تنها حوزه‌ی نوآوری، تجارت الکترونیک نیست. کافی است به دنبال مشکلات زندگی روزمره‌ی افراد باشید و راه‌حلی برای آنها بیابید و کسب‌وکار خود را حول آن تاسیس کنید.

یک مشتری بزرگ بسیار بهتر از هزار مشتری کوچک است

محصولاتی که مشتریان کوچک یا بهتر بگوییم قیمت‌های پایین‌تری دارند، برای فروش نیاز به تلاش زیاد دارند و مشتریان آنها نیز به راحتی می‌توانند از آنها دلسرد شوند. محصولاتی که سازمان‌های بزرگ را هدف بگیرند، مشتریان متمول‌تری خواهند داشت و این مشتریان به دلیل این که هزینه‌ی زیادی برای محصول پرداخت کرده‌اند، به راحتی آن استارتاپ را رها نمی‌کنند.

تا زمانی که مجبور نیستید شرکت را واگذار نکنید

یکی از آموزش‌های نه چندان درست فرهنگ استارتاپی، فروش آن است. فروش استارتاپ ممکن است برای شما پول به ارمغان بیاورد اما خوشحالی شما از موفق شدن آن را از بین می‌برد. تیم عالی خود و چیزی که با عشق ساخته‌اید را به راحتی به کسی واگذار می‌کنید که کمترین ارزش را برای آن قائل است. سعی کنید به جای فروش به فکر همکاری با شرکت‌های بزرگ باشید.

۱ منتور یا مربی از ۱۰ سرمایه‌گذار بهتر است.

منتورها جزو لاینفک و بسیار مفید استارتاپ‌ها هستند. حتما در شروع کار و حتی در ادامه به دنبال افراد باتجربه در زمینه‌ی کاری خود باشید که به شما مشورت دهند و شما را در مدیریت شرکت و پیش‌برد اهداف یاری دهند.

خانواده را فراموش نکنید.

شروع و اداره‌ی یک استارتاپ نیاز به تمرکز و وقت بسیار زیاد دارد. شاید مجبور شوید روزی تا ۱۸ ساعت کار کنید. اما فراموش نکنید که شما هم نیاز به استراحت و تفریح دارید. چه بهتر که این کار را همراه خانواده انجام دهید و روحیه‌ی خود را برای ادامه‌ی کار تقویت کنید.

افراد مناسب را برای تشکیل تیم پیدا کنید.

برای پیدا کردن هم‌تیمی‌های مناسب، بیش از تخصص به دنبال افرادی باشید که از کار کردن با آنها لذت ببرید. تخصص امری است که با آموزش به دست می‌آید اما اگر شما نتوانید رفتار هم‌تیمی خود را تحمل کنید با مشکل بزرگی روبرو هستید. آن موقع است که نمی‌توانید رفتار مناسب را باآموزش در هم‌تیمی خود ایجاد کنید.

نیازهای مهم را پیدا کنید.

شرکت و ایده‌ی خود را بر پایه‌ی نیازهایی که بیش از همه باید حل شوند بنا کنید. در حین کار نیز به دنبال بازخورد باشید و مظمئن شوید که راه‌حل ما برای آن نیاز مفید بوده است.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان