استیو جابز، والت دیسنی، دونالد ترومپ چه ویژگی مشترکی دارند؟ به جز اینکه آن‌ها فوق‌العاده موفق و ثروتمند هستند؟ آن‌ها از ویژگی‌های شخصی پرجنب‌وجوش خود برای ایجاد شرکت‌های فوق‌العاده موفق استفاده کردند، شرکت‌هایی که مشتریان آن بیش‌تر از محصول شرکت، جذب مدیران آن می‌شوند.

در ادامه به مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

اما این افراد همیشه شخصیت‌های دوست‌داشتنی و قابل تحسینی نداشته‌اند. برای مثال جابز که فردی سختگیر بود، آتاری (Atari) را به دلیل بوی بدی که داشت در شیفت شب قرار داد. والت دیسنی بسیار سختگیر بود و اغلب مانند مامور اطلاعات اف.بی.آی رفتار می‌کرد.

شرلی بک پاپروسکی کارشناس و نویسنده‌ی Content Marketing: 50 Ways to Tell Your Story می‌گوید «هر بازرگانی داستانی دارد که عمیقا در ویژگی‌های شخصی او ریشه دارد باید بدانید که شخصیت تجاری‌تان با شما به عنوان یک فرد حرفه‌ای و یک انسان مستقل پیوند خورده است.»

می‌توانید با نشان دادن برند شخصی و شخصیت عمومی خود، این ویژگی‌های را پویا کنید.

۹ راه شگفت‌انگیز برای دستیابی به موفقیت

۱- با خودتان مصاحبه کنید.

پاپروسکی می‌گوید «۱۵ دقیقه درباره‌ی داستان تجاری خود فکر کنید.» مانند یک مصاحبه‌کننده‌ی خوب باید نکاتی که در درک بهتر خود به شما و کارتان کمک می‌کند را بنویسید. پاپروسکی اضافه می‌کند در یک یا دو جمله کار خود را توضیح دهید. سپس توصیح دهید چرا کار شما با افراد دیگر متفاوت است، چرا نظرات فنی شما برای کارتان مهم است و کار شما در این صنعت چه برتری نسبت به کار سایرین دارد. در نهایت در یک جمله توضیح دهید چرا مشتریان باید برای کار شما ارزش قائل باشند.

۲- با دیگران مصاحبه کنید.

پاپروسکی توصیه می‌کند نظرات دیگران را باور کنید. از بهترین مشتریان‌تان بپرسید چرا با شما کار می‌کنند. سپس پاسخ آن‌ها را وارد داستان تجاری خود کنید. باید همیشه نکات مثبتی که مردم درباره‌ی کارتان می‌گویند را باور کنید و از این پیام‌ها برای ارتباط با مشتریان آینده استفاده کنید.

۳- داستان‌تان را مرور کنید.

پاپروسکی پیشنهاد می‌کند هر هفته این کار را انجام دهید. هنگامی گرفتن نظرات جدید از دیگران، دید شما نسبت به شخصیت تجاری‌تان عوض شده و در نتیجه داستان شما نیز با گذشت زمان تغییر خواهد کرد. پس مرتبا داستان خود را به روز کنید.

۴- کاری که با آن احساس راحتی می‌کنید را انجام دهید.

اغلب توصیه می‌شود از منطقه‌ی امن خود بیرون بیایید اما در این مورد بهتر است کاری که با آن احساس راحتی می‌کنید را انجام دهید. پاپروسکی می‌گوید در صورتی در مراسم حضور یابید که از پوشیدن لباس رسمی احساس ناراحتی نکنید. اگر فوتبال برای شما و مشتری‌تان مهم است مهمانی را فراموش کنید. اگر در جلسات محلی سازمان تجاری راحت هستید پس در این جلسات شرکت کنید.

۵- رسانه‌ی اجتماعی که با آن راحت هستید را انتخاب کنید.

برای رسانه‌های اجتماعی نیز مانند مورد قبل عمل کنید. پاپروسکی پیشنهاد می‌کند اگر فیسبوک برای شما راحت‌تر است و اغلب دوستان و خانواده‌تان در آنجا هستند پس از آن استفاده کنید. اگر توصیه‌هایی دارید که دیگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند در لینکدین عضو شوید. نیازی نیست از همه‌ی این برنامه‌ها استفاده کنید اما در دنیای امروز لازم است برنامه‌ای انتخاب کنید که حداقل هر هفته چند دقیقه در آنجا حضور داشته باشید.

۶- بر کار تمرکز داشته باشید.

ساخت برند تجاری یا شخصی نیار به تمرکز و تداوم دارد. به گفته‌ی پاپروسکی تمرکز مهم است او می‌گوید اگر رستوران دارید خودتان را با برندی مشابه با ۶ رستوران موفق فریب ندهید. بر برند تجاری خودتان تمرکز کنید تا بالاخره برندتان به اندازه‌ی کافی موفق شود.

۷- خجالتی و ترسو نباشید.

اگر به شما یاد داده‌اند به خودتان افتخار و توجه زیادی نکنید، سعی کنید این فکر را فراموش کنید. پاپروسکی می‌گوید اگر این کار نکنید هیچ کس باور نمی‌کند چقد به کارتان علاقه دارید. اگر جایزه‌ای برنده شدید با روزنامه‌ی محلی در این مورد حرف بزنید. با ارسال ایمیل به نویسندگان و تولیدکنندکان برنامه‌های شبکه محلی خود را معرفی کنید و به آن‌ها بگویید آماده‌ی مصاحبه هستید.

۸- قدردانی کنید.

پاپروسکی می‌گوید بهانه‌هایی برای تشکر و قدردانی از دیگران پیدا کنید. مثلا در فیسبوک پست بگذارید، نامه‌ی تشکر شخصی بنویسید یا گل رز بفرستید. هنگامی که همکار، دوستان یا مشتری به شما لطفی می‌کنند از فرصت‌ها برای نشان دادن قدردانی خود استفاده کنید. وقتی دیگران قدردانی شما را می‌بینند برند شخصی شما تقویت می‌شود.

۹- از ویژگی‌های منحصر به فرد لذت ببرید.

فراموش نکنید به خاطر چیزی که هستید داشته‌هایتان را به دست می‌آورید. پاپروسکی می‌گوید تفاوت خوب است مهم نیست کجا هستید و چه می‌کنید از ویژگی‌های منحصر به فرد خود لذت ببرید. سعی نکنید مثل بقیه باشد.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان