بعضی از مردم از فرآیند جستجوی کار وحشت دارند. اگر اپلیکیشن‌های آنلاین و وقت‌گیر زندگی شما را نابود نکنند احساس ناامنی (چرا این احساس در من ایجاد می‌شود؟) شما را نابود می‌کرد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم به کاری که علاقه ندارند ادامه می‌دهند؛ آن‌ها انگیزه‌ی لازم برای متقاعد کردن خود و جستجوی شغل بهتر را ندارند.

با این حال هر روز تعداد زیادی به دنبال شغل بهتر هستند. آن‌ها چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ آن‌ها ترفندهای لازم برای جستجوی کار را می‌دانند.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن مطالب بیش‌تر به آیا زمان تغییر شغل برای شما فرا رسیده است؟ مراجعه کنید.

گام‌های کوچک برای افزایش اعتماد به نفس

تحقیقات در چند دهه‌ی اخیر نشان می‌دهد اگر در ابتدای فرآیند جستجوی کار موفقیت‌های کوچکی حاصل شود، اعتماد به نفس شما بیش‌تر شده و در نتیجه طرز فکرتان درباره‌ی جستجوی کار تغییر می‌کند.

این روش به این صورت عمل می‌کند: هنگامی که مراحل مشخصی در زندگی وجود دارند و روش رسیدن به آن‌ها را نیز می‌دانید ادامه دادن مسیر منجر به موفقیت می‌شود. اگر بتوانید پیشرفت‌هایتان را ببینید و از آن‌ها لذت ببرید، انرژی بیش‌تری برای ادامه دادن راهتان دارید.

۳ عامل موثر در جستجوی کار

امروز پیدا کردن کار در امریکا ۴ تا ۹ ماه طول می‌کشد. در تحقیقی بر روی افرادی که در کم‌تر از دو ماه کار پیدا می‌کردند متوجه شدند آن‌ها ۳ عامل مهم را در جستجوی کار دنبال می‌کنند.

۱- محتوا: از اطلاعات، ابزار و منابع جدید استفاده کنید تا به شما برای پیدا کردن راه‌های جدید حستجوی کار کمک کرده و به عادات بدی که مانع کارتان می‌شوند پی ببرید. پیدا کردن کار را در مدرسه یاد نمی‌گیرید این فرآیند به خودتان بستگی دارد. برخی افراد از روش‌های قدیمی برای پیدا کردن کار استفاده می‌کنند اما با استفاده از امکانات جدید فرآیند جستجوی کار سریع‌تر می‌شود.

۲- مشاوره: از راهنمایی، نظرات و فیدبک‌های یک کارشناس برای انگیزه پیدا کردن و یافتن مسیر درست استفاده کنید. مشاوران برای شما کار پیدا نمی‌کنند یا به شما پاسخ‌ها را نمی‌دهند بلکه آن‌ها به شما یاد می‌دهند چگونه فرآیند جستجوی کار را کنترل کنید.

۳- جامعه: با افرادی که از نظر طرز فکر شبیه شما و مثبت‌اندیش هستند و به دنبال کار هستند ارتباط برقرار کنید. اگر می‌خواهید سریع‌تر کار پیدا کنید با افراد دیگری که به دنبال کار هستند در این مورد صحبت کرده و از تجاربشان استفاده کنید. به علاوه این کار باعث می‌شود متوجه شوید تنها نیستید و هنگامی که این کار را با دیگران انجام می‌دهید بیش‌تر لذت می‌برید.

تنها نبودن در مسیر

همه کسانی که به دنبال کار هستند در نهایت کار پیدا می‌کنند اما اگر از مشاور و ابزارهای جدید استفاده کنید و با سایر افراد در جستجوی کار ارتباط داشته باشید این فرآیند سریع‌تر می‌شود. فراموش نکنید در این مسیر نباید تنها باشید مثلا به گروه‌های جستجوی کار بپیوندید. ما در زندگی‌مان از پزشکان، حسابدار، دندانپزشک، مربی و کارشناسان مختلفی استفاده می‌کنیم پس چرا در فرآیند جستجوی کار از کارشناسان استفاده نکنیم؟

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان